مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
   • مطالب ارسال شده:
     1. الگوی متفاوت
     2. الگوی متفاوت
      هیچ قانون و مصوبه جهانی سعی در ارائه الگو برای زن ندارد...
     1. من و این مردانگی سیاه
     2. من و این مردانگی سیاه
      مرد سیاست، هزار کثافت‌کاری هم ببیند و بکند، با یک شانه بالا انداختن خود را از بار گناه تخلیه می‌کند.
     1. فریبا وفی
     2. فریبا وفی
      اگرچه نام وفی به عنوان یکی از نویسندگان خوب معاصر برده می‌شود و نوشته‌های او نیز با استقبالی مناسب روبرو هستند، اما هنوز مرز میان آثار او و ادبیات عامه‌پسند ایران چندان زیاد نیست.
     1. خودمانی
     2. خودمانی
      بازی‌های زنانه به عنوان موضوعی جذاب برای یکی از شماره‌های دخت ایران از جانب من مطرح شد. فکر کردم بد نیست به بازی‌های منسوخ شده‌ای که زمانی در مجالس زنانه رونق داشت اشاره کنیم..
     1. شوخی
     2. شوخی
      برای بازی و تفریح هم مردانه و زنانه تعریف می‌کنیم که مبادا چیزی از قلم افتاده باشد! شوخی از این تلخ‌تر؟!
     1. در پارک
     2. در پارک
      زن با تاکید بر اینکه «شکر خدا این چیزها هنوز برای پسربچه عیب نیست» خود را توجیه و تبرئه کرد. حالا سینا هم اتفاق را دیده بود و هم حرف زن را شنیده بود.
     1. مرگ برای همسایه
     2. مرگ برای همسایه
      نتیجه دفاعیات پرشورش از حق مرد در گزینش همسر دوم گزنده‌تر از آن بود که انتظار داشت.
     1. نزدیک‌تر به اعماق
     2. نزدیک‌تر به اعماق
      در جوامعی که سنت خانه تکانی به شکل وارداتی به آنها منتقل شده، آدمها به سالی که گذشت نگاهی انداخته و رنجش‌ها، کدورت‌ها و فاصله‌هایی را که ایجاد شده به یاد بیاورند و به ترمیم زخم‌ها بپردازند.
     1. علم یا ثروت؟
     2. علم یا ثروت؟
      روز اعلام نتیجه که رسید، تنها دو نام در میان رشته‌ها باقی مانده بود. تیراندازی و شنا.
     1. در محضر خدا
     2. در محضر خدا
      اما تجربه نشان داده همین دنیای مجازی آنقدر قدرتمند هست که دو زندگی را در دنیای واقعیات به هم پیوند داده یا از هم بگسلد؛ دوستی‌هایی را پدید آورده یا به دشمنی بدل کند...
     1. خود غلط بود...
     2. خود غلط بود...
      نگاهی به جثه ریز مچاله شده کنار دیوار انداخت. فکر کرد شاید اگر آنهمه خاطره را می‌شد به یکباره از ذهن پاک کرد، این موجود نحیف اولین چیزی بود که از مغز و دل و زندگی بیرونش می‌کرد.
     1. این مهارت بی‌مزد
     2. این مهارت بی‌مزد
      زن خانه‌دار که شبانه‌روز در خدمت خانواده است، به سادگی نادیده گرفته شده، در حاشیه قرار می‌گیرد و گاه فراموش می‌شود. لطفش بدل به وظیفه شده، مهربانی‌اش مورد شبهه قرار گرفته و حتی حرفهایش جدی گرفته نشده و تمسخر نیز می‌شود.
     1. شرم و غرور
     2. شرم و غرور
      حالا، همانطور که از پله‌ها پایین می‌رفت، از خودش خجالت کشید که باز هم شرم کرده بود بگوید خانه‌دار است و به حال زن جوان که با آن همه غرور، خانه‌داری‌اش را به رخ کشیده بود غبطه خورد.
     1. نگاهی به تاریخچه روز جهانی خانواده
     2. نگاهی به تاریخچه روز جهانی خانواده
      نشان مربوط به روز جهانی خانواده دایره‌ای به رنگ سبز تیره است با طراحی ساده‌ای از یک قلب و یک خانه به رنگ قرمز در میان آن، که نشان می‌دهد چطور خانواده کانون یک جامعه را شکل داده و محلی امن و پایدار برای افراد جامعه است.
     1. راز آن سه نقطه
     2. راز آن سه نقطه
      تابلوی عجیبی بود با این عنوان: «دفتر ازدواج و...» که من نمی‌فهمیدم سه نقطه آخرش یعنی چه! بزرگتر که شدم، شگفت زده ماندم که این فرهنگ با چه حجب و حیایی واژگانی از این دست جدایی آفرین را، حتی آنقدر در معرض دید نمی گذارد که به عادت بدل شوند.
     1. دید و بازدید با طعم ویکتوریا
     2. دید و بازدید با طعم ویکتوریا
      - «آخه ما ماهواره داریم مرد حسابی؟!»
      - «حیف شد! باید سریال رو می‌دیدی. اونوقت یاد می‌گرفتی بری دنبال عشق... چون باقی چیزها کشکه. دنبال عشقت نری، انگار زندگی نکردی!»
  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷