1705
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
   • ره میخانه و مسجد کدام است؟
    که هر دو بر من مسکین حرام است!

    نه در مسجد دهندم ره که رند است،
    نه در میخانه کاین خمار خام است!

    در این مدتی که نبودیم، اتفاقات بسیاری بر ما و دخت ایران رفت که حکایتی است شنیدنی؛ و اما شرح آن...

    ره میخانه و مسجد کدام است؟
    که هر دو بر من مسکین حرام است!

    نه در مسجد دهندم ره که رند است،
    نه در میخانه کاین خمار خام است!

    در این مدتی که نبودیم، اتفاقات بسیاری بر ما و دخت ایران رفت که حکایتی است شنیدنی؛ و اما شرح آن:
    - نشریه اینترنتی دخت ایران بهار امسال موفق شد در مسابقه بین‌المللی WSYA رتبه اول را در بخش توانمندسازی زنان در میان ۱۰۲ کشور جهان کسب کند. مسابقه WSYA مسابقه‌ای بین‌المللی است که از سوی سازمان ملل برگزار می‌شود و در آن از طرحهایی که اهداف توسعه هزاره سازمان ملل را در فضای مجازی ترویج کنند، تقدیر و حمایت می‌شود. از جمله این اهداف توسعه، توانمندسازی زنان است که طبیعتا مجله دخت ایران نیز در این بخش به رتبه اول دست یافت.
    اما این اتفاق که قبلا افتاده بود و خبرش را نوشته بودیم! پس چرا دوباره می نویسیم؟! این مسابقه جشنواره اختتامیه‌ای داشت که در آن جوایز برندگان اعطا شده و کارگاههای تخصصی نیز در جنب آن برگزار می‌شد. این برنامه اوایل ماه سپتامبر میلادی (حدودا دهم شهریور) در کشور مکزیک برگزار می‌شد.
    بنا بود بنده حقیر هم به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران و مجله دخت ایران در این مراسم شرکت کنم. دعوتنامه و رزرو بلیط هواپیما و هتل و غیره صورت گرفت. بنابر این تصمیم گرفتیم ضمن تقسیم و اطلاع رسانی این افتخار با مسئولان نهادهای مرتبط، برای همکاری و همیاری آنان در ارائه بسته‌های فرهنگی و از این قبیل دعوت به عمل آوردیم. مکاتبات و تعاملات ما از اوایل تابستان آغاز شد.
    یکی از سازمانها در آستانه ارائه کمکهای خود، با تغییر مدیریت مواجه شد و پس از آن رنگ و بویی از آن کمک و مساعدت دیده نشد، که نشد! سازمان دیگری به طور طبیعی نامه ما را به دفتر امور بانوان خود ارسال کرد تا نظر تخصصی خود را اعلام کنند. مدیران این دفتر اگر چه در گفتگوی تلفنی از نظر مثبت خود خبر دادند، اما نامه مکتوب داخلی خبر از چیز دیگری داشت: «سازمان ملل از سایتهایی حمایت می‌کند که مخالف ایران هستند و رویکرد کاملا فمینیستی دارند؛ نشریه ضعیفی است و محتوا ندارد؛ حرف خاصی برای گفتن ندارند و...!» (نقل به مضمون)

    تا اینجا را داشته باشید تا به گوشه دیگری برویم؛ وقتی سایت دخت ایران از کار افتاد.

    تا پیش از این مجله دخت ایران دو بار دیگر با مشکل قطع چند روزه روبرو شده بود؛ علت هر دو بار این بود که سایت ما بر روی سرورهای میزبانی آمریکایی قرار داشت و این میزبانان به دلیل سیاستهای دولت آمریکا در تحریم ایران یکبار در ابتدای سال ۸۷ و یک بار در اواخر تابستان همان سال، خدمت‌دهی به ما را متوقف کردند. البته این کار بر خلاف قوانین جریان آزاد اطلاع رسانی بود، اما ما ترجیح بر آن دادیم که به یک سرور ایرانی نقل مکان کنیم.
    متاسفانه میزبان ایرانی به هر دلیلی در خدمات خود اهمال و کم‌کاری کرد و سرور این سایت هک و به طور کامل پاک شدند! البته علت این امر سوختن هارد کامپیوتر اعلام شده بود، اما این دوستان فراموش کرده بودند که با یک گروه حرفه‌ای سرو کار دارند و با دلایل ساختگی قانع نمی‌شوند! چانه‌زنی دردی هم دوا نمی‌کرد. بنابر این تلاش کردیم و با رایزنی بسیار موفق شدیم به طریقی از هر دو طرف قانونی، مجددا میزبانی از آمریکا را به کار گیریم. اما این فقط آغاز کار بود؛ نرم افزار مجله را مجددا نصب کردیم و اما مطالب...!
    متاسفانه مطالب و آرشیو نشریه بر روی لپ تاپی بود که اوایل تابستان به سرقت رفت! بدین ترتیب پاره‌ای نبود جز راه‌اندازی مجدد نشریه با مطالب شماره جدید و این اتفاق ۱۵ شهریور افتاد.
    اما دوباره برگردیم به ماجرای برنده شدن و سفر مکزیک...
    در همین دوران قطع فعالیت سایت بود که نامه ما در یکی از سازمانهای دیگر در حال بررسی بود. فکر می‌کنید چه شد؟! این بار برچسب سیاسی‌گری به ما چسباندند و اینکه سایت دخت ایران را فیلتر کرده‌اند! و چه سمتهایی که به مسئولان دخت ایران در جریان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری نسبت ندادند!
    بنابر این لازم می‌دانم به طور رسمی اعلام کنم که نه تنها نشریه دخت ایران، بلکه هیچ یک از مسئولان نشریه، نه در جریان این انتخابات و نه به طور کلی در فضای سیاسی جامعه هیچ گونه فعالیتی، چه له یا علیه فرد، جریان، حزب و یا گروهی و یا حتی به طور مستقل، نداشته و ندارند.
    این لطفهای هموطنان کافی نبود که به ماجرای ویزای سفر به مکزیک رسیدیم! هماهنگ کنندگان برنامه سفر علاوه بر دعوتنامه حضور در مراسم که تامین تمامی هزینه‌های سفر را نیز تاکید کرده بود، تمام رایزنی‌های لازم با اداره ویزای مکزیک را انجام داده بودند و اسامی شرکت کنندگان به تمامی سفارتخانه‌های این کشور در سطح دنیا جهت تایید و تسریع امور ارسال شد. همچنین تاکید شده بود که ظرف دو تا سه روز می‌بایست روادید صادر شود. اما دعوتنامه و معرفی‌نامه کلی که به کنارف نامه اداره ویزا در خصوص شخص بنده نیز مفید واقع نشد و نه ظرف سه روز، که بعد از یک ماه سفارت مکزیک به بنده ویزا نداد، که نداد! وقتی علت را جویا شدم، نهایتا گفتند شما ایرانی هستید! بدین ترتیب سفر مکزیک لغو شد.
    گل بود، به سبزه نیز آراسته شد! شاید حالا تناسب دو بیت مطلع این مطلب را متوجه شوید! ما ماندیم و عنایت هموطنان از یک سو و سنگ‌اندازی صریح و غیردیپلماتیک سفارت مکزیک از سوی دیگر! البته نرفتن به این سفر از افتخارات دخت ایران کم نخواهد کرد؛ کما که به همین بهانه مجله ما جایزه دیگری را نیز برده است که با به ما کمک خواهد کرد تا خدمات جدید و جالبی را در آینده نزدیک به شما ارائه کنیم.

    به هر حال، به امروز رسیدیم! متاسفانه این شماره با تاخیر پیش‌بینی نشده‌ای تقدیم حضورتان شد، اما هنوز هم مطالب خواندنی و تازه‌ای برایتان دارد. به مرور زمان مطالب گذشته دخت ایران را نیز مجددا منتشر خواهیم کرد. اما در حال حاضر از شماره جدید بخوانید و موضوع «تفریح و شادی». متاسفانه خیلی از مردمان نه تعریف درستی از شادی و تفریح دارند و نه بلدند چگونه تفریح کنند، یا حتی چگونه شاد باشند! نوشته‌ام را طولانی نمی‌کنم، چون مطالب خوب و خواندنی زیادی در این زمینه دارم که اطلاعات خوبی را در اختیارتان خواهد گذاشت.

    لطفا بیاموزید که شاد باشید و دخت ایران خوبی داشته باشید!

     1. امتیازدهی:
      لطفا منصفانه امتیاز دهید.
       1.  
       2. ۰۰%
       3. تعداد: ۰۰ رای

    2 نظر | ارسال نظر

     1.  
      انگار دخت ایران حسابی شده مصداق چون بد آید هرچه آید بدشود...!!! امیدوارم که همه این موارد خیر بوده باشد!‌
      
     0
      
     0
     1.  
      با سلام و قبولی طاعات و تبریک عید سعید فطر و برگزیده شدن مجله دخت ایران خدمت شما. در قرآن یک بار آیه الرجال قوامون علی النسا آمده و لی آقایون گرامی در تمام موارد زندگی این آیه را بر سر زنان می‌کوبند در حالیکه شان نزول آیه آن است که مردان در جهاد و قضاوت برتری بر زنان دارند چون زنان احساساتشان لطیف تر است و ممکن است با مشکلی روبرو شوند. در جامعه اسلامی متاسفانه مردم معانی آیات قرآن را هر طور که دوست دارند تفسیر به رای می‌کنند و....
      
     0
      
     0
     1. ارسال نظر  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷