1471
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
   • ۱۵ تا ۲۴ مهر ماه، چهارمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال برگزار خواهد شد. از آنجایی که در سالهای اخیر این جشنواره به یکی از بزرگترین رویدادهای فضای مجازی ایران تبدیل شده است و از سوی دیگر، مجله دخت ایران هم در این جشنواره حضور خواهد داشت، تصمیم گرفتیم این شماره از نشریه دخت ایران را به «زنان و اینترنت» اختصاص دهیم: دختران مجازی!
    در این شماره نگاهی به استفاده زنان از اینترنت داشته‌ایم. بخشی از مطالب به آموزش مسائل عمومی مانند وبلاگ نویسی و یا شبکه‌های اجتماعی اختصاص یافته است. بخشی از مطالب به بررسی وضعیت حال حاضر زنان در اینترنت و عملکرد سایتهای مرتبط با موضوعات زنان می‌پردازد. قسمتی از این شماره هم به آسیب شناسی فضای مجازی پرداخته است تا تهدیدهایی را که ممکن است در کمین کاربران باشد، به آنها معرفی کند.
    ۱۵ تا ۲۴ مهر ماه، چهارمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال برگزار خواهد شد. از آنجایی که در سالهای اخیر این جشنواره به یکی از بزرگترین رویدادهای فضای مجازی ایران تبدیل شده است و از سوی دیگر، مجله دخت ایران هم در این جشنواره حضور خواهد داشت، تصمیم گرفتیم این شماره از نشریه دخت ایران را به «زنان و اینترنت» اختصاص دهیم: دختران مجازی!
    در این شماره سعی کرده‌ایم نگاه متفاوتی به کاربری زنان از اینترنت داشته باشیم. بنابر این، بخشی از مطالب به آموزش مسائل عمومی مانند وبلاگ نویسی و یا شبکه‌های اجتماعی اختصاص یافته است. بخشی از مطالب نیز به بررسی وضعیت حال حاضر اینترنت، کاربری زنان و دختران و عملکرد سایتهای مرتبط با موضوعات زنان می‌پردازد. علاوه بر این، قسمتی از این شماره به آسیب شناسی فضای مجازی پرداخته است تا تهدیدهایی را که ممکن است در کمین کاربران باشد، به آنها معرفی کند.
    برای اینکه بهتر بتوانید مطالب این شماره مطالعه کنید، لازم است یک دسته بندی توافقی را برایتان توضیح دهم. ما کاربران اینترنت را به طور کلی بر اساس میزان فعالیتشان، به دسته‌های زیر تقسیم کرده‌ایم:
    دسته اول، کاربرانی هستند که صرفا خواننده هستند. این دسته فقط از پست الکترونیکی استفاده می‌کنند، یا برای پیدا کردن مطلب خاصی در اینترنت یا سایت مشخصی جستجو می‌کنند، یا نهایتا از یک یا دو سایت محدود به عنوان یک منبع خبری استفاده می‌کنند.
    دسته دیگر کاربرانی هستند که علاوه بر استفاده‌های عمومی، خودشان هم تولید محتوای محدودی دارند. نمونه بارز این دسته وبلاگ‌نویسان هستند. وبلاگ‌نویسان فقط به خواندن محتوای دیگران اکتفا نمی‌کنند و خودشان هم مطالبی را تولید می‌کنند و احتمالا تبادلات زیادی در نظر گذاشتن در وبلاگها دارند. البته در این گروه اعضای شبکه‌های اجتماعی را هم باید نام برد. در شبکه‌های اجتماعی هم کاربران به اشتراک لینک، مطلب، نظر، عکس و غیره می‌پردازند.
    دسته آخر کسانی هستند که تولیداتی جدی‌تر دارند؛ دارندگان سایتهای اینترنتی مهمترین اعضای این گروه هستند.
    در مجموع، مطالب این شماره بر اساس این دسته‌بندی ارائه شده‌اند.
    ***
    یکی از برنامه‌های دخت ایران برای جشنواره، دعوت از چهره‌های اینترنتی فضای مجازی است؛ بنابر این، در ایام جشنواره با چند تن از فعالان زن اینترنت گفتگو خواهیم داشت که بالطبع همزمان با ایام جشنواره این گفتگوها هم منتشر خواهد شد.
    باید یادآوری کنم که مجله اینترنتی دخت ایران در بخش پایگاههای اینترنتی جشنواره شرکت کرده و انشاالله در غرفه خود میزبان همه دوستان خواهد بود. البته برنامه‌های متنوعی هم برای این ایام در نظر گرفته شده است که در محل غرفه تقدیم بازدیدکنندگان خواهد شد.
     1. امتیازدهی:
      لطفا منصفانه امتیاز دهید.
       1.  
       2. ۱۰۰%
       3. تعداد: ۰۱ رای

    2 نظر | ارسال نظر

       1. user-pic
       2. ۱۱ آبان ۸۹
        ۱۶:۵۴
     1.  
      ۱
      
     0
      
     0
       1. user-pic
       2. ۱۱ آبان ۸۹
        ۱۶:۵۴
     1.  
      ۱
      
     0
      
     0
     1. ارسال نظر  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷