2399
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
   • سه شنبه، ۲۵ شهریور ۱۳۹۳
    شهردار تهران گفت: ما تمام توانمان را درزمینه نقش زنان در تولید به‌ کار بسته‌ایم؛ البته راضی نیستیم، چراکه رضایت از عملکرد موجب توقف در مرحله کنونی می‌شود

    دخت ایران- محمدباقر قالیباف در افتتاحیه جشنواره زنان و تولید ملی گفت: جامعه زنان باید توجه کنند که با شعارزدگی و آقاسالاری و رفتارهای سیاسی، مشکلات زنان در جامعه قابل حل و فصل نیست؛ چرا مسئولیت مدیریتی به زنان نمی‌دهیم و از آن‌ها در سطح یک منشی و تلفنچی استفاده می‌کنیم. امروزه زنان ما با خودباوری و حفظ هویت اسلامی خود، در دهه پیشرفت و عدالت باید تلاش کنند و به این نکته توجه کنیم که نقش زنان در پیشرفت کشور و تولید ثروت، منزلت و قدرت کجاست؟

    شهردار تهران در خصوص بحث تفکیک جنسیتی و موضع‌گیری‌های رسانه‌ها در چند ماه اخیر گفت: در ماه‌های اخیر به بهانه‌های مختلف و بی‌اساس، انتقاداتی در حوزه زنان به بنده و شهرداری تهران شده است؛ اما این انتقادات واقعاً هیچ اساسی نداشته است چون متن صحبت‌های من روشن و مشخص است.

    قالیباف با بیان اینکه رفتار و عملکرد من نسبت به باورهای خودم درباره زنان در هر جا که بوده‌ام مشخص است، گفت: آیا سراغ دارید که در زمینه زنان به ویژه زنان سرپرست خانوار در عرصه اقتصادی مجموعه‌ای در تاریخ بلدیه وجود داشته باشد؟ ما تمام توانمان را درزمینه نقش زنان در تولید به‌ کار بسته‌ایم؛ البته راضی نیستیم، چراکه رضایت از عملکرد موجب توقف در مرحله کنونی می‌شود.

    به گفته شهردار تهران، امروزه به علت مدیریت غلط افراد در دوره‌ها و مسئولیت‌های مختلف، برخی زنان سرپرست خانوار در تأمین حداقل هزینه‌های زندگی خود مانده‌اند ولی ما تلاش کرده‌ایم و بسترهای لازم را برای آنان فراهم می‌کنیم.

    شهردار تهران به ایجاد پلیس زن در زمان مسئولیتش در پلیس اشاره کرد و گفت: تا آن زمان پلیس زن نداشتیم و زنان فعال در مجموعه نیروی انتظامی قراردادی بودند و کار اداری می‌کردند و ارتقاء نمی‌یافتند. تا قبل از حضور من مخالفت‌هایی با فعالیت‌های زنان در مجموعه پلیس می‌شد اما امروز شاهد زنان درجه‌دار و ارشد در پلیس هستیم که در حال انجام وظیفه هستند. بنابراین ما به زنان در عرصه اجتماع و عمل پرداخته‌ایم و به آن‌ها اعتقادداریم.

    شهردار تهران خطاب به منتقدان خود در زمینه تکریم بانوان در شهرداری تهران گفت: چرا شعار بی‌ربط می‌دهیم و حرف بی‌خودی می‌زنید. چرا اینجا باید از فرهنگ شرق و غرب تبعیت کنیم. چرا نباید به گذشته خود افتخار کنیم. آیا درست است که ما یک افسر زن را در نقاط مرزی به پاسگاه‌های مرزی بفرستیم تا از مرزهای ما دفاع کند؟ آیا اگر او را به چنین مناطقی نفرستیم بین زن و مرد نابرابری به وجود آورده‌ایم؟

    وی تصریح کرد: همان روزها که با فعالیت این پلیس‌ها مخالفت می‌شد، به مخالفان گفتم تجربه نشان داده در هر جایی که زنان مسئولیت بر عهده داشتند، آنان هم مدیرتر و سالم‌تر در حوزه سیستم اداری بوده‌اند و هم کم هزینه‌تر کارها را اداره کرده‌اند. بنابراین زمانی که زنان چنین توانمندی‌هایی را دارند نباید با آن‌ها مشاغلی را بدهیم که زیبنده آنان نیست. چرا مسئولیت مدیریتی به آن‌ها نمی‌دهیم و از آن‌ها در سطح یک منشی و تلفنچی استفاده می‌کنیم.

    شهردار تهران یادآور شد: با همه وجود معتقدیم که زنان ما در جامعه در عرصه‌های اقتصادی، تولیدی، فرهنگی، خانواده و توجه به حقوق انسانی، نقش موثری دارند.

     


    منبع:فارس
     


     1. ارسال نظر  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷