2109
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
   • پنجشنبه، ۰۲ بهمن ۱۳۹۳
    مشاور امور زنان وزارت صنعت، معدن و تجارت از تشکیل بانک اطلاعات زنان سرپرست خانوار باهدف رفع مشکلات و معضلات آنها به خصوص در زمینه اشتغال، در آینده نزدیک خبر داد.
    دخت ایران- سهیلا جلودارزاده با اشاره به وجود ۲.۵ میلیون زن سرپرست خانوار در کشور گفت: در اولین گام برای حمایت و ارتقای سطح کیفی این زنان باید ابتدا این زنان شناسایی شوند که برای تحقق این امر به‌زودی بانک اطلاعات زنان سرپرست خانوار توسط وزارت کشور به‌صورت محرمانه تشکیل می‌شود. مقدمات تشکیل این بانک اطلاعاتی در حال حاضر ایجادشده است و امیدواریم در مسیر توانمندسازی زنان سرپرست خانوار گام مؤثری را برداریم.
     
    وی افزود: در مرحله بعد و پس از شناسایی این زنان باید برای آنها ایجاد کار و اشتغال شرافتمندانه صورت بگیرد که در این مورد هم مطالعات بسیاری انجام‌شده و برگزاری نمایشگاه دهه کسب‌وکار در شهرستان ری نیز نمونه کوچکی است که می‌توان آن را در سراسر کشور گسترش داد.
     
    مشاور امور زنان وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر لزوم پایداری شغل‌های ایجادشده افزود: قطعاً در مسیر ترویج فرهنگ کار میان زنان سرپرست خانوار پس از ایجاد اشتغال، فراهم کردن زمینه پایداری این شغل‌ها در اولویت بعدی قرار می‌گیرد و باید به این امر نیز نگاه ویژه‌ای داشته باشیم.
     
    وی افزود: در مرحله بعد نقش مؤثری است که دولت می‌تواند در شغل‌های ایجادشده برای زنان سرپرست خانوار ایفا کند تا با حمایت و گسترش مشاغل این فرصت‌ها را به زنان سرپرست خانوار بدهد که توانایی‌های خود را از کسب‌وکارهای کوچک به مشاغل بزرگ تبدیل کنند.
     
    جلودارزاده تاکید کرد: در حال حاضر سهم زنان از تجارت در کشور دست‌فروشی در مترو است و باید این روند را تغییر دهیم. نمایشگاه دهه کسب‌وکار باهدف ترویج فرهنگ کار و اصلاح الگوی مصرف و با رویکرد تدبیر، کار و امید برگزارشده و به معرفی کسب‌وکار زنان سرپرست خانوار و کارآفرین می‌پردازد تا نقش آنان را در اقتصاد به نمایش بگذارد.
     
    جلودارزاده از تشکیل شورایی متعلق به زنان خبر داد و گفت: در شوراهای برنامه‌ریزی، شورای متعلق به زنان پیش‌بینی‌شده که امیدواریم در افق ۱۴۰۴ این شورا و مجموعه فعالیت‌ها در این عرصه بتواند باعث برداشتن گام‌های بلندی در امور زنان کشور به‌ویژه زنان سرپرست خانوار بشود.
     
    وی با اشاره به واردات نیمی از چادرهای کشور به‌عنوان پوشش زنان گفت: نیمی از این چادرها از طرق مختلف به‌عنوان پوشش زنان ایرانی وارد کشور می‌شود که باید این روند را هرچه زودتر تغییر دهیم که لازمه آن یک بسیج همگانی برای ایستادگی در مقابل مصرف خارجی و حمایت از مصرف کالای داخلی است.
     
    وی با تاکید بر حمایت از مصرف کالای داخلی گفت: باید این حمایت آن‌قدر گسترده شود که بتوانیم به مرحله‌ای برسیم که مازاد مصرف را صادر کنیم.
     
     
     
    منبع: ایسنا

     1. ارسال نظر  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷