1392
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
   • یکشنبه، ۲۶ بهمن ۱۳۹۳
    همایش «تحکیم بنیان خانواده و نقش زن» با محورهای زن و مدیریت خانواده، خانواده تک والد، ازدواج و سیاست‌های افزایش جمعیت و اقتصاد و خانواده ۵ اسفند سال جاری در تالار ایوان شمس تهران برگزار می‌شود.
    دخت ایران- دلبر نیروشک، دبیر همایش «تحکیم بنیان خانواده و نقش زن» با بیان اهداف این همایش گفت: نشان دادن جایگاه زن در پیشبرد اهداف اقتصادی، اجتماعی و اخلاقی، نقش توسعه‌ محور زن در جامعه، فعال کردن قابلیت‌های زنان در عرصه‌های گوناگون و شناساندن زنان به عنوان سرمایه اجتماعی در جامعه ملی و بین‌المللی اهداف برگزاری این همایش است.
     
    وی افزود: می‌خواهیم هویتی متفاوت از زن تعریف کنیم و اصالت و توانایی‌های او را بشناسانیم تا از این پس در عرصه پیشبرد اهداف اجتماعی، ملی و کسب‌وکار بتواند به عنوان عضوی فعال و موثر از جامعه صاحب سبک و نظر باشد.
     
    دبیر همایش «تحکیم بنیان خانواده و نقش زن» گفت: سرمایه اجتماعی و زن، نقش عدالت جنسیتی در استحکام خانواده، زن و مدیریت خانواده، معنویت و خانواده متعالی، ازدواج، خانواده تک‌والد، خانواده و اقتصاد، تحکیم بنیان خانواده و خانواده‌های شهدا و ایثارگران و سیاست‌های افزایش جمعیت، محورهای همایش است.
     
    این روانشناس با گرایش تحول با تشریح برخی محورهای همایش، اظهار داشت: می‌خواهیم راه‌کارهای عملیاتی برای حضور زنان در جامعه به ویژه اقتصاد تعریف کنیم و بگوییم تمام این نقش‌ها می‌تواند منسجم،‌ متعالی و متعادل تعریف و استحکام خانواده نیز تأمین شود.
     
    نیروشک ادامه داد: امکانات و توانمندی‌ها از نظر قابلیت‌های اجرایی،‌ ذهنی، مدیریتی و رفتاری برای زنان ما ناشناخته است و این عامل موجب عدم خودباوری زنان ما در کشور می‌شود.
     
    دبیر همایش «تحکیم بنیان خانواده و نقش زن» گفت: زنان می‌توانند تصمیم‌گیرندگان موثری باشند ولی چون به اندازه کافی خود را قبول ندارند و آگاهی کافی از کاربردی بودن نقش خود در عرصه اجتماع را نیز نمی‌دانند، قدم پیش نمی‌گذارند و در زمان‌های لازم ابراز وجود نمی‌کنند. این موجب می‌شود تا نقش زنان در خانواده، جامعه و فرهنگ کمرنگ شود.
     
    وی اظهار داشت: ما می‌خواهیم در این همایش مدیریت خانواده از جایگاه اسلام و معنویت و اصول فرزندپروری و چگونگی تربیت فرزندانی اجتماعی و ارزش مدار را بررسی کنیم.
     
    این روانشناس با گرایش تحول گفت: سیاست‌های افزایش جمعیت یکی از دغدغه‌های فعلی کشور است که ما در این همایش  با نگاهی انگیزشی و تحولی به آن می‌پردازیم.
     
    وی ادامه داد: گروه هدف این همایش، دانشجویان همه رشته‌ها مانند مدیریت، مطالعات زنان، روانشناسی و علوم تربیتی و همچنین مشاوران، مدرسان و پژوهشگران از سازمان‌های دولتی و مجموعه‌های متولی، دفتر امور زنان و خانواده آموزش و پرورش، دفتر امور زنان و معاونت اجتماعی شهرداری و NGOهای فعال در حوزه زنان و کارآفرینی و غیره هستند.
     
    دبیر همایش «تحکیم بنیان خانواده و نقش زن» خاطرنشان کرد: این همایش با حضور دبیر کل کمسیون ملی یونسکو در ایران، ریاست امور زنان و خانواده آموزش و پرورش، ریاست ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، مدیرکل پیشگیری‌های فرهنگی و اجتماعی قوه قضاییه و دیگر تصمیم سازان حوزه توانمندسازی و پیشگیری زنان و خانواده در تهران، ۵ اسفند سال جاری از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۴ در تالار ایوان شمس برگزار می‌شود.
     
     
     
    منبع: فارس

     1. ارسال نظر  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷