3388
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
   • دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۳
    معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی آخرین وضعیت پوشش بیمه‌ای زنان سرپرست خانوار را تشریح کرد.
    دخت ایران- محمدحسن زدا در مورد آخرین وضعیت واگذاری بیمه زنان سرپرست خانوار به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان با توجه به ابهاماتی که در خصوص شانه خالی کردن تأمین اجتماعی از قبول این مسئولیت وجود دارد، اظهار کرد: ایده آل ترین وضعیت برای یک صندوق بیمه‌ای آن است که نسبت بیمه‌شدگان خود را افزایش دهد.
     
    وی افزود: نسبت بیمه‌شدگان به دریافت‌کنندگان مستمری در دهه ۷۰ رقم ۲۵ بوده است، اما اکنون به ۶.۵ رسیده است، به معنای آنکه به ازای هر ۶.۵نفری که مستمری می‌گیرند، به یک نفر حقوق می‌پردازیم.
     
    معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه در این شرایط موضوع شانه خالی کردن تأمین اجتماعی از قبول مسئولیت بیمه زنان سرپرست خانوار سوءتفاهم است، گفت: به وزیر رفاه درخواست کتبی دادیم برای آنکه کار بهتر انجام شود و سامان بهتری پیدا کند بیمه این قشر به یک صندوق واگذار شود.
     
    زدا ادامه داد: از اعتباری که دولت برای زنان سرپرست خانوار در نظر گرفته بود ۵۰ درصد به تأمین اجتماعی و ۵۰ درصد به صندوق بیمه کشاورزان اختصاص داشت که ما در نامه به وزیر اعلام کردیم حاضریم از حقوق خود بگذریم و کار از یک صندوق پیگیری شود.
     
     
     
    منبع: ایسنا

    4 نظر | ارسال نظر

     1.  
      بانوان ایرانی متاسفانه مشکلات حقوقی و اجتماعی بسیاری دارند امدوارم مسئولین به فکر باشند
      
     0
      
     0
     1.  
      فک نکنم این قضیه بیمه به این زودیا حل بشه
      
     0
      
     0
     1. ارسال نظر  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷