668
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
     1. میرزا قلی خان راپورتچی
       1. اندازه متن:
       2.  
       3.  
      نظرات (۰۰)
      تعداد بازدید: 668
      نسخه مناسب چاپ
      ارسال به ديگران
      اضافه کردن به علاقمندی ها
    الیوم خبر رسید سازمان ملی شباب (جوانان) تزویج نیمه کاره را پیشنهاد داده، مبارک است ان شاء الله.

     


    میرزا قلی خان راپورتچی- الیوم خبر رسید سازمان ملی شباب (جوانان) تزویج نیمه کاره را پیشنهاد داده، مبارک است ان شاء الله. به نظر حقیر می رسد با تنفیذ این طرحواره، معضل تزویج و مناکحه شباب، بالمرة مرتفع گردیده میماند نصفه دیگر مشاکل اجتماع که همان احراز نصف دین است. علیرغم این اوصاف لازم است این طرح بدیع در یک سلسله مباحث خبروی(کارشناسی) خوب شکافته شود تا شباب، نیک بدانند تزویج نیمه مستقل یا نیمه کاره یا نصفه نیمه، چه رقم تزویجیست خدا خیرشان دهد.

    یکم-  در طرح مذکور اطفالی که قصد تزویج دارند همانجا در دامان والدین میمانند لیکن خطبه عقد را جاری نموده تا اسماً به همدیگر تعلق داشته باشند و نیمی از استقلال حاصل شود. لازم به پرانتز است از آنجایی که در دوره آخرالزمان فعلی امکانیات برای زندگی مفصل فراهم نیست تدبیری اندیشیده اند تا جوانان مملکت فخیمه، عزب و باری به هرجهت نمانند و حالا که احراز نصف دین ( ازدواج کامله) میسور نیست دستکم ربع دین احراز شود.

    دویم- در طرح فوق الاشاره علی الظاهر حاجتی به ارسال جهازیه عروس نبوده بلکه از همان آفتابه لگن مسی و روحی والدین ( مراد فلز روی است ) استفاده بهینه خواهد شد. بدیهیست که در این راستا خدمت سترگی به منابع اولیه و آلی مملکت و صرفه جویی در صندوق خزینه ارزی خواهد شد. در همین راستا فقط تهیه یک ماشینی مسمی به «مایکروویو» که به طرفة العینی غذا را طبخ بلکه ذوب می نماید ضروریست؛ چرا که سابقاً از این وسایط محیرالعقول موجود نبوده و زوجین جدیده در صورت فقدان آنها دپرس خواهند شد.


    سیم- در مبحث اساسی ارث، خبرگان مربوطه لازم است تعیین نمایند هر یک از زوجین نیمه کاره وارث چه قدر از ماترک دیگری خواهند شد ربع مال؟ نصف مال؟ خمس مال؟ چقدر؟

    چهارم- حامیان اطفال و کانون گرم خانواده اعلان نمایند در صورت تولید طفل توسط زوجین مزبور این طفل بی زبان در کدام دامان پرورش خواهد یافت در دامان مادر خود یا در دامان مادر شوهر؟ پناه بر خدا. 

    پنجم- خبرگان مربوطه معلوم نمایند مؤمنین و مؤمنات در طرح مذکور خطبه عقد را چه رقم جاری سازند؟ آیا لازم است استقلال در آن شرط شود یا خیر؟ مهریه و شیربها و سرقفلی چه تغییری خواهد کرد؟

    ششم- در صورت بروز اختلاف بین زوجین نیمه مستقل آیا لازم است والدین مشارکت فعال داشته باشند یا خیر؟ و اگر جواب مثبت است این مشارکت تا چه میزان لازم است و بیش از آن مضر است؟ فی المثل در بحث مقابله فیزیکال و گیس و گیس کشی، برآیند نیروی وارده توسط والدین مهاجم بر حسب شدت، چند کیلوگرم در ثانیه مفید است و بیش از آن دردسرساز است و آیا اساساً بهتر نیست این کار به زوجین محول شود؟

    چهارم- تأمین مالی این تزویج آیا از سوی ابوی ها مشروط به شروطی هست و آیا هنگام پول توجیبی دادن به قند عسلشان لازم است مسألت نمایند که این مال را برای چه میخواهی؟ و آیا آق پسر لازم است ایضاح نماید که این پول را برای استعمال یک رقم آیس پک یا نسکافه می خواهد یا شارِج ایرانسل یا خیر؟
    هشتم- در خانواده های مبتنی بر سنت (مسمی به پدرسالار) آیا لازم است طرفین برای ملاقات از حاجاقا کسب اجازه نمایند و آیا اساساً این ملاقات ها قرار است کجا انجام شود؟ آیا اگر ملاقات در منازل پدری انجام می شود آیا به دهانشان زهر هلاهل نمی شود؟ آیا سر به بیابان نخواهند گذارد؟ آیا...
    نهم- در صورت - زبانم لال- وقوع طلاق، آیا مهریه را باید شوهر بیچاره دفع کند یا ابوی شوهر و از آن طرف، آیا خانم تقبل می کند یا ابوی خانم؟ در صورت تقسیط مهریه، آیا قدرة مالی گل پسر را مد نظر قرار خواهند داد یا حاج آقا را و در صورت - خاکم به دهن - تجویز زندان، آیا ایشان به حبس خواهند رفت یا پسرشان؟
     کار مشکل شد. آقا بیخیال...

     


     1. ارسال نظر  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷