1650
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
   • ۱- یک نفر را که اصلاً نمی‌شناسید، از توی تاکسی، خیابان و یا حتی دانشگاه، نشان کنید و به هر دلیل مزخرفی هم که شده عاشقش شوید. بعد هم، بلافاصله باید یک شکست عشقی بخورید. (جزئیاتش با خودتان)
    ۱- یک نفر را که اصلاً نمی‌شناسید، از توی تاکسی، خیابان و یا حتی دانشگاه، نشان کنید و به هر دلیل مزخرفی هم که شده عاشقش شوید. بعد هم، بلافاصله باید یک شکست عشقی بخورید. (جزئیاتش با خودتان)
    ۲- تا یک هفته نه حمام بروید، نه موهایتان را شانه بزنید، نه غذا بخورید و نه حتی مسواک بزنید. از تلویزیون هم فقط شبکه چهار را تماشا کنید. یکی دو تا غزل و شعر هم محض احتیاط حفظ کنید، بد نیست.
    ۳- خانواده شما متوجه تغییر حالت شما می‌شوند و کم‌کم انواع و اقسام دخترهای دم‌بختی که توی فامیل و در و همسایه می‌شناسند به شما معرفی می‌کنند.
    ۴- نکته مهم در اینجا این است که شما علیرغم میل باطنی‌تان فقط مجبور به ازدواج با یکی از این همه موارد خوب هستید؛ پس سعی کنید خوب انتخاب کنید.
    ۵- برای تشریفات هم که شده یکی دو تا ملاک انتخاب همسر برای خودتان در نظر بگیرید. ازجمله: قد، وزن، وضع مالی خانواده و...
    ۶- ملاک‌های اخلاقی را از بیخ بی‌خیال شوید. چون اگر طرف دختر خوبی باشد که هیچ، خیلی خوبه. و اگر دختر، دختر بد و قالتاقی باشد، بخواهید و نخواهید یا کلاهتان را برمی‌دارد، و یا نهایتاً یک کلاه گشاد سرتان می‌گذارد. پس همان بهتر که وقت‌تان را بی‌خود صرف این مسائل نکنید.
    ۶- از همان ابتدا به فکر پایان کار و سهم‌الارث همسر آینده‌تان باشید. خانواده‌های کم‌جمعیت را در اولویت قرار بدهید. اگر خانواده همسر آینده‌تان، پسر نداشته باشد، مطمئن باشید پس از ۱۲۰ سال نان‌تان تو روغن است.
    ۷- یک دست جوراب تمیز، خوشبو و لزوماً بدون سوراخ برای روز خواستگاری کنار بگذارید.
    ۸-خرید گل و شیرینی برای مجلس خواستگاری هیچ لزومی ندارد. اصلاً مگر پول علف خرس است؟ تازه هنوز که هیچ چیز معلوم نیست. اگر قرار باشد هفته‌ای هفت روز و روزی دو سه جا خواستگاری بروید که دیگر چیزی ته جیبتان باقی نمی‌ماند.    ۹- اصولاً خواستگاری درمان خوبی برای سوءتغذیه است. خجالت را کنار گذاشته و در مجلس خواستگاری تا می‌توانید دلی از عزا در بیاورید. اول از میوه‌های کمیاب و گران‌قیمت آغاز کنید. مایعات و نوشیدنی‌ها را در پایان مجلس بنوشید تا دچار مشکل نشوید.
    ۱۰- به بهانه دستشویی رفتن تمام خانه همسر آینده احتمالی‌تان را بررسی و متر کنید. اگر قرار است داماد سرخانه شوید، نوساز بودن خانه را از یاد نبرید.
    ۱۱- اگر در همان نگاه اول از دختر مورد نظر خوشتان نیامد، همان لحظه ابراز نکنید. بعد از رفع مشکل سوءتغذیه، موضوع را با مادرتان در میان گذاشته و زحمت را کم کنید.
    ۱۲- مراقب آهنگ زنگ موبایلتان باشید. این که الان هست، مجاز نیست، عوضش کنید.
    ۱۳- از آنجایی که مجبورید کت و شلوار بپوشید و مثل دوش حمام همینطور شُرشُر عرق بریزد، خواستگاری رفتن‌های مکرر و مداوم، کمک شایانی به کاهش وزنتان می‌کند.
    ۱۴- در مجلس خواستگاری همه نگاه‌ها زوم شده روی شما، پس کاری با دماغتان نداشته باشید.
    ۱۵- صداقت و راستگویی کجا، مجلس خواستگاری کجا! تا می‌توانید دروغ بگویید. بعد از ازدواج آنقدر فرصت هست که با یک شاخه گل هزارتومانی، همه چیز را از دل همسرتان در بیاورید.
    ۱۶- اگر به دل هم نشستید و از هم خوشتان آمد، و همه چیزها همانطوری بود که شما می‌خواستید، خیلی معطلش نکنید. هرچی مهریه خواستند بدهید. اصلاً کی داده و کی گرفته؟ اگر هم یک روز تصمیم به طلاق دادن گرفتید، می‌توانید همسرتان را تا سر حد گفتن جمله زیبای «مهرم حلال، جونم آزاد» شکنجه روحی و روانی و جسمی بدهید.
    ۱۷- فعلاً خودم هم دارم می روم خواستگاری. اگر رفتم و زنده برگشتم و به نتیجه رسیدم، نکات مفید برای ادامه ی یک زندگی موفق را برایتان می‌گویم.
    .
    .
    .
    پس این جوراب‌های من کو؟!

     1. امتیازدهی:
      لطفا منصفانه امتیاز دهید.
       1.  
       2. ۱۰۰%
       3. تعداد: ۰۳ رای

    6 نظر | ارسال نظر

       1. user-pic
       2. حنین
        ۰۶ اردیبهشت ۸۹
        ۰۹:۱۴
     1.  
      .باسلام میشه بفرمایید نظرتان طنز بود یا هجو... بهتره راهکارهای درستی بدهید نه اینکه روشهای کج مدارانه را باب کنید
      
     0
      
     0
     1.  
      خیلی جالب بود! تو هم همین کارا رو کردی تا این سن مجرد موندی! خوشبخت بشی ولی کی به تو زن میده! باحال بود مرسی
      
     0
      
     0
       1. user-pic
       2. محمد
        ۰۸ اردیبهشت ۸۹
        ۱۰:۴۷
     1.  
      بابا دمت گرم , خیلی باحال بود
      
     0
      
     0
       1. user-pic
       2. ۱۲ اردیبهشت ۸۹
        ۱۲:۵۳
     1.  
      به خانم حنین: نظر نویسنده در متن به طور واضحی انعکاس دارد. غرض ورزی و بدبینی شما در هنگام مطالعه مطلب جای بحث دارد گویا!!! به دخت‌ایران: لذت بردم. موفق باشید.
      
     0
      
     0
     1.  
      شما کامنت ها رو جواب میدین؟! خدا کنه .... منم همین سوال رو دارم چطوری زندگی رو تشکیل بدیم؟ اصلا چه طوری میشه به یه نفر اعتماد کرد؟
      
     0
      
     0
     1.  
      همه چی عالی گفته شده جزاین که چجوری میشه اعتماد کرد.بیشترتوضیه بدید.ممنونم
      
     0
      
     0
     1. ارسال نظر  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷