1403
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
   • به من چه ربطی دارد که دخترها با خواندن این مطلب چه احساسی پیدا می‌کنند؟ حداقلش این است که کمی دل شما و امثال شما خنک می‌شود.
    دست روی دلتان نمی‌گذارم، که «خونه». (این «خونه» به معنی «خانه» نیست، بلکه منظور از «خونه»، «خون است»، است. ) به من چه ربطی دارد که دخترها با خواندن این مطلب چه احساسی پیدا می‌کنند؟ حداقلش این است که کمی دل شما و امثال شما خنک میشود. قبول ندارید، بقیه مطلب را بخوانید.
    پای حرف که می‌افتد، ماشاالله همه علامه دهرند و از خودشان تئوری بیرون می‌دهند، ولی خدا نکند موقع عمل برسد؛ آن وقت است که هیچ کدامشان خدا را بنده نیستند. یکی به خوشگلی نداشته و دماغ مثل نوک گنجشکش (که قبل از عمل به خرطوم فیل گفته بود «زکی») می‌نازد، یکی به پول و «خونه» باباش (این «خونه» به معنی "خون است"، نیست، بلکه منظور از «خونه»، «خانه» است.) یکی به مدرک الکی که از دانشگاه غیرانتفاعی شبانه پاره‌وقت دارقوزآباد سفلا از توابع شوت‌دره غربی گرفته می‌نازد، یکی دیگر انگار سر مهریه مزایده راه انداخته، (مهریه‌ بیشتر=تفاهم بیشتر، هر سکه در هر روز یک امتیاز!) یکی می‌گوید من بالا شهری هستم، آن یکی می‌گوید من پایین شهری هستم و هزار جور مزخرفات دیگر.
    حالا این وسط در و دیوار و کتاب و روزنامه و تلویزیون راست می‌روند، چپ می‌روند همه را (البته منظورم از همه، همه جوانان است؛ اشتباه برداشت نشود، جنابعالی که دارید با این سن و سال این مطلب را می‌خوانید را نمی‌گویم.) ترغیب به ازدواج و تشکیل خانواده می‌کنند و مرتب پشت سر هم کانون و مرکز و نهاد و انجمن و از این دست چیزها راه می‌اندازند که خیر سرشان (مثلاً، زبانم لال، گوش و چشم شیطان کر و کور) کاری بکنند. برای مثال در دانشگاه ما جایی هست به اسم کانون مشاوره خانواده که تا آنجایی که من خبر دارم ترویج (سنت حسنه) ازدواج در اولویت کاری‌شان به هیچ وجه قرار ندارد. حالا چرا؟ این دفعه دیگر، به شما ربطی ندارد!    هیچ فکری به حال جوان‌های بدبخت بیچاره نمی‌کنند، از آن طرف، راه به راه برنامه تلویزیونی با موضوع خانواده می‌سازند. فکر نکنم هیچ جای دنیا مثل اینجا باشد که همه شبکه‌ها، قربانشان بروم بطور هماهنگ و همزمان با هم شروع به پخش برنامه‌های خانواده (بخوانید خانمانه، البته بعضی‌هاشون با مجری‌های مردانه) می‌کنند. (از قبیل: بیا بریم تو خونه، تو خونه چه خبره؟، خونه خاله کدوم وره؟، زندگی زندگی به به به چه چه چه و...)
    نه! می‌خواهم بدانم آیا با این کارها، جوان‌‌‌هایی که دلشان خونه («خون است») صاحب خونه («خانه») زندگی می‌شوند؟ هان؟!
    از من به خانواده دخترخانم‌ها و خود دختر خانم‌ها نصیحت؛ بیایید کمی ساده‌تر با موضوع برخورد کنید. خدای ناکرده پس فردا قحطی شوهر می‌شود، آنوقت مجبورید مثل خاله سوسکه بنده خدا برای پیدا کردن یک همسر ایده‌آل راهی کوه و کمر بشوید و هی منت این و آن را بکشید!

    با اجازه ی بزرگترها، بله؟!

     1. امتیازدهی:
      لطفا منصفانه امتیاز دهید.
       1.  
       2. ۱۰۰%
       3. تعداد: ۰۱ رای

    5 نظر | ارسال نظر

       1. user-pic
       2. الناز
        ۱۰ اردیبهشت ۸۹
        ۲۰:۱۲
     1.  
      مشکل از دختر خانم ها نیست، خیلی هاشون راضی اند تو یه اتاق تو زیر زمین با نون و پنیر زندگی و کنند و لذت هم می برند ولی با آدم بی شعور نمی تونند زندگی کنند خودشون که حق انتخاب ندارند باید صبر کنند پس الکی بهونه می آرند تا کسی که ازش خوششون می آد رو پیدا کنند
      
     0
      
     0
     1.  
      من کاملن با الناز موافقم. خود من بار ها اینو امتحان کردم که سخت گیری نکنیم. ولی متاسفانه دیدم که جامعه ما برای دختری که مهر و پول و طلا و خونه و ماشین نمیخاد هیچ ارزشی قایل نیست... منم که با پول خریدنی نیستم... نمیتونستم ارزش خودمو بیارم پایین... اهل کلاس گذاری هم نبودم... برای همینم تصمیم گرفتم در جامعه ای که مردهاش هنوز تربیت نشدن و نمیدونن چی ارزشه و چی نیست و چیزی را می گن و چیز دیگه ای میخان بهتر اینه که تنها زندگی کنم و هیچ وقت ازدواج نکنم.
      
     0
      
     0
       1. user-pic
       2. یاسمن
        ۰۱ خرداد ۸۹
        ۱۸:۴۶
     1.  
      درود بر کامنت الناز و شقایق واقعا حرف حق تلخه - تیتر و بزنید پسرها نخونند! واقعا این مردها چه خودشونو باور کردند که به همین راحتی یک جانبه و یکطرفه به قاضی میرند.. فکر میکنند پسر پیغمبرند و مظلومند فقط مونده که یه دختر ساده بگیره اینا ازدواج کنند!!! واه واه واه تو قرن ۲۱ که مردا اینطور فکر میکنند معلوم نیست قرون قبل ما چه خبر بوده...
      
     0
      
     0
       1. user-pic
       2. میثم
        ۱۴ آبان ۸۹
        ۰۲:۱۴
     1.  
      سلام.همیشه همین جوری هستش حرف حق به این خانوما برد برمیخوره.
      
     0
      
     0
     1.  
      دخترخانمای عزیز درکتون می کنم هرحقیقت تلخه باید پذیرفت
      
     0
      
     0
     1. ارسال نظر  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷