1478
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
     1. مسعود فرجی
       1. اندازه متن:
       2.  
       3.  
      نظرات (۱۴)
      تعداد بازدید: 1478
      نسخه مناسب چاپ
      ارسال به ديگران
      اضافه کردن به علاقمندی ها
    ضعیفه‌های خانه‌نشین و هنرمند و پرمهارت رفته‌رفته به کمیابی و نایابی رسیدند و جایشان را نوع نامرغوب نوینی پر کرد به نام بانوی مدرن که زمین تا آسمان با آن یکی فرق می‌کند و دیگر کسی را بنده نیست...
    از قدیم الایام مرسوم بوده که ضعیفه خاتون‌ها پس از قدم نهادن به خانه شوهر، مهارت‌های خویش در خانه‌داری را –که به هیچ عنوان به معنای داشتن خانه و مالکیت ملکی نبوده است- بروز داده و به همسر و خانواده وی ثابت کنند در گزینش اشتباهی نکرده‌اند و این عروس همان مادر افسانه‌ای است که آنها برای نوه‌هایشان آرزو می‌کرده‌اند و همان زن خانه‌ای که پسرشان قرار بوده آقایش باشد!
    اما آزمون این مهارت‌های خارق‌العاده که هیچ مردی تاکنون – و هنوز هم - نتوانسته از آن سربلند بیرون بیاید، به یکی دو مرحله ختم نشده و تا سال‌ها ادامه می‌یافته است... که از آن جمله بوده خدمت به همسر در عین تواضع و سکوت، تحمل بدخلقی‌ها و بی‌اعتنایی‌ها و بهانه‌گیری وی درباه نظم خانه، آماده نبودن احتمالی چای و غذا، یا متفاوت بودن طعم آنچه به پخت رسیده نسبت به دست‌پخت تناول شده در خانه مادری، مرغوب نبودن کالای خریداری شده از دکان‌های محله جهت مصرف روزانه و به هدر دادن پولی که ایشان به جان کندن کسب کرده و به خانه می‌آوردند... که به همین خلاصه نگردیده و مشمولات بی‌اندازه دیگری نیز در پی می‌آمده‌اند: بیدار شدن پیش از آوازخوانی خروس و کمر بستن به کار تا بوق سگ، آن هم به شکل نامحسوس که مبادا احدی به چشم بیند و حس کند که ضعیفه خانم در خانه به تلاش مشغولند و گاهی بر حسب اتفاق و زبانم لال ممکن است خسته هم بشوند و استراحتی هم بخواهند!    از آنجا که چرخ روزگار گرد است و به هرحال در حال چرخیدن مدام، قدیم‌الایام در قدیم به تاریخ پیوست و ضعیفه‌های خانه‌نشین و هنرمند و پرمهارت رفته‌رفته به کمیابی و نایابی رسیدند و جایشان را نوع نامرغوب نوینی پر کرد به نام بانوی مدرن که زمین تا آسمان با آن یکی فرق می‌کند و دیگر کسی را بنده نیست و شوهر به مثابه خدای دوم که هیچ، وی را زاده آدمی به شمار نیاورده و چنان دماری از روزگار وی درمی‌آورد که جماعت ذکور به بردن نام وی نیز رعشه بر اندام‌شان می‌افتد... با این همه، حذر از آن نتوانند کرد آنقدر  که سست عنصر و بی‌جربزه خلقت شده‌اند این مردان!
    القصه، آن ضعیفه که به خانه‌داری شهرت داشت و بسان کلفتی در خانه شوهر خدمت می‌کرد و بدون گله و شکایت به لقمه نانی رضا بود، امروز تا سند ملک خانه به نامش نخورده باشد و مالک شش دانگ حساب نشود، آسودگی را بر مرد بیچاره حرام کرده و بعد از حصول اطمینان نسبت به مقام خانه‌داری نیز، هرگز وی را در محیط چاردیواری خانه نشود یافت، بس که از آن پیرایش‌گاه به آن دانشگاه و از آن اداره به فلان شرکت در حال آمد و رفت است و به خانه هم که می‌رسد خانواده را به بهانه خستگی مهمان اغذیه فروشی محل کرده و مبلغ را نیز از خزانه همسر می‌پردازد... مباد که قرانی از آنچه با زحمت بی‌پایان به دست آمده، خرج هیچ و پوچ گردد!
    و احوالات غریبی است کنار آمدن با این زن که او نیز به خانه‌داری خود همان اندازه مفتخر است که زنان رام قدیم و چه دلی که نمی‌سوزاند به حال آن دوره‌ای‌ها و چه ادعاها که نمی‌کند در باب مبارزه با استثماری که می‌رود تا به دست او از صفحه هستی محو گردد... و آنچه این میان به چشم می‌خورد و مثال زدنی است، تلاش شوهر بیچاره امروزی است برای یادگیری هرچه بهتر آن مهارت‌ها که زن خانه داشت و می‌روند تا به تاریخ بپیوندند و او نمی‌خواهد که چنین شود.

     1. امتیازدهی:
      لطفا منصفانه امتیاز دهید.
       1.  
       2. ۰۰%
       3. تعداد: ۰۰ رای

    14 نظر | ارسال نظر

       1. user-pic
       2. ۰۶ خرداد ۸۹
        ۱۵:۰۹
     1.  
      خیلی جالب بود . کلا این مردا حقشون که عین ... جون بکنن تا زحمت های مادر های ما و خودان را نادیده نگیرن . دمت گرم !!!!
      
     0
      
     0
     1.  
      دستکشای این آقاهه چه خوشرنگه... بهش بگین با همچین دستکشی کار کردن تو خونه خیلی لذت بخشه... تنبلی نکنه. بجنبه. واسه چی بیکار وایساده؟!
      
     0
      
     0
       1. user-pic
       2. سینا
        ۱۸ خرداد ۸۹
        ۱۰:۰۰
     1.  
      مسعود جان نمی شه از این به بعد که جام جهانی شروع می شه درباره فوتبال بنویسین؟
      
     0
      
     0
       1. user-pic
       2. نامشخص
        ۲۲ خرداد ۸۹
        ۱۶:۱۱
     1.  
      dfd
      
     0
      
     0
       1. user-pic
       2. منیژه
        ۲۴ خرداد ۸۹
        ۲۱:۱۴
     1.  
      منم با سینا موافقم. لطفا موضوع شماره بعد رو بذارین زن و فوتبال.
      
     0
      
     0
     1.  
      همین مردای قدیم زن های امروزی رو عقده ای کردن دیگه! زنا الان دارن انتقام زنای قدیمو می گیرن!
      
     0
      
     0
       1. user-pic
       2. سمیرا
        ۳۰ خرداد ۸۹
        ۱۸:۲۷
     1.  
      آی گفتی بهار خانوم
      
     0
      
     0
     1.  
      استان بوشهر بهترین فوتبالیستهای خانوم را دارند سو}ه خوبیست.
      
     0
      
     0
       1. user-pic
       2. محمد
        ۰۲ تیر ۸۹
        ۲۱:۱۴
     1.  
      منم رای می‌دم
      
     0
      
     0
       1. user-pic
       2. کامیار
        ۰۴ تیر ۸۹
        ۱۸:۱۷
     1.  
      بسیار بسیار بسیار مطلب خوبیه. دست شما درد نکنه.
      
     0
      
     0
       1. user-pic
       2. محمد
        ۰۶ تیر ۸۹
        ۲۱:۱۸
     1.  
      فوتبال چی شد؟! شماره بعد کی آپ می‌شه؟
      
     0
      
     0
       1. user-pic
       2. امیر
        ۱۵ تیر ۸۹
        ۱۲:۲۷
     1.  
      در خصوص آخر الزمان بایست شنیده باشید که همه چیز معکوس می شود. رجالگان بر کرسی ریاست می نشینند و رجال واقعی خانه نشین می شوند. از چهار صد حدیثی که در مورد خصایص آخر الزمان وارد شده تعداد چهل خصوصیت از آنها فقط به زنان اختصاص دارد. از جمله اینکه زنان به حکومت می رسند, مستشار امور می شوند, سخنرانی می کنند, از شوهرانشان تمکین نمی کنند, لباس بدن نما می پوشند, کشف حجاب و فروج می کنند, ازدواجها را برای مال و عنوان صورت می دهند, در این ایام طلاق گفتن زیاد شود, هلاکت مرد به دست زن و بچه او شود, و مردان زنها را قبله خود قرار دهند (نگا. حجت الاسلام سید حسن میرجهانی, نوائب الدهور فی علائم الظهور, انتشارات صدر, ۴ج, ۱۳۷۹. ج۱, صص ۵۲ تا ۷۱). این مورد آخر شاید سرمنشا تمام بدبختی های مردان در این دوره و زمانه آخر الزمان باشد. در حالیکه شما اگر مثلاَ فیلمی مثل قیصر را دیده باشید می بینید که مرد قصه اصلاَ به زنان توجه ندارد. زن نمونه ای از دنیا است و اگر دنبال او بروی خوار و ذلیل می شوی. بایست که به قدر احتیاج به او توجه کنی و گرنه او بر تو سوار خواهد شد.
      
     0
      
     0
       1. user-pic
       2. م
        ۱۷ آبان ۸۹
        ۱۰:۳۱
     1.  
      لطفا اینقدر به اسم اسلام و نشانه های آخر زمان به زنان توهین نکنید . مگر حضرت فاطمه ( س) و زینب (س) سخنرانی نمی کردند و فعالیت اجتماعی نداشتند ؟ آمار مردان مجرم همیشه از زنان بیشتر است . آمار مردان جنایتکار همیشه از زنان پیشی می گیرد و اعتیاد چیزی است که مردان آن را به حق خود بدل ساخته اند و به بهانه تفریح و هر چیز دیگر به آن دل می بندند . اگر جامعه و خانواده از غرب تا شرق رو به زوال رفته است خدارا شکر که همه شاهدید مدیریت تا به امروز هم دست مردان بوده است . حالا اگر از یک میلیون مدیر مرد ۱۰۰ هزار تایش خانم باشد دنیا به آخر رسیده است و اگر آقایان که هرگز حق کارکردن زن در منزل نمی پردازند دوست دارند که زن در خانه کار کند و بیرون نرود د رمسند های مدیریتشان ترتیبی اتخاذ کنند که یک زن بدون نیاز به کارت زدن بتواند از خانه کاری که می تواند را انجام دهد و دستمز بگیرد و خانه را هم اداره کند و التبه در ازای آن هم دستمزد بگیرد . مگر اسلام نمی گوید زن می تواند در مقابل حتی شیر دادن نوزاد از همسرش مزد بخواهد . پس آنان که خیلی شاکی هستند یا سر کیسه را شل کنند و دستمزد همسرشان را بپردازند یا آستین ها را بالا بزنند و در کار خانه به همسرشان کمک کنند و کمک های آنان را قدر بدانند و اینقدر نق نزنند و نگویند دوره آخر زمان است . دوره آخر زمان آن است که مرد وقتی می خواهد زن بگیرد دنیبال زنی بگردد که در آمد داشته باشد .
      
     0
      
     0
     1.  
      امیرجون دمت گرم دیگه چیزی نمونده که ما بگیم
      
     0
      
     0
     1. ارسال نظر  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷