1393
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
     1. بهار طاهری
       1. اندازه متن:
       2.  
       3.  
      نظرات (۰۲)
      تعداد بازدید: 1393
      نسخه مناسب چاپ
      ارسال به ديگران
      اضافه کردن به علاقمندی ها
    اگر آرزوی یک بار رانندگی با سرعت بالای ۷۰کیلومتر در ساعت در دلتان مانده یا دوست دارید شوماخر باشید، اما تفاوتی بین دنده و دستگاه آب هویج‌گیری قائل نیستید، اگر همیشه آرزو داشته‌اید مرد بودید و فوتبالیست می‌شدید، به دنیای مجازی خوش آمدید!

    زندگی ما آدم‌ها وجوه مختلفی دارد که برای هرکدام از این وجوه به دلیل خستگی، ناتوانی، محدودیت زمانی، محدودیت مکانی، تنگی عروق فوقانی و...  می‌توان یک وجه مجازی هم در نظر گرفت. به این مثال‌ها دقت کنید:

    خرید مجازی:
    یکی از مهم‌ترین ارکان زندگی خرید کردن است. گرچه در این زمینه اسم ما خانم‌ها بد در رفته، اما به هرحال نمی‌توان انکار کرد که آقایان هم بدون انجام این عمل مقدس کمترین لطمه‌ای که می‌بینند این است که از گرسنگی خواهند مرد. هر چند لذت معنوی این کار با پرسه زنی در خیابان‌ها و چانه زنی با فروشنده به اوج می‌رسد، اما به هرحال اگر به یک دلیل از دلایل ذکر شده قادر به خرید در دنیای واقعی نیستید، جای نگرانی نیست، می‌توانید به دنیای مجازی پناه ببرید. با یک کلیک ساده می‌توانید هر چیزی را که در دنیای واقعی قابل خریدن است بخرید و اگر بخت یارتان باشد، در مدتی کوتاه درب منزل تحویل بگیرید. البته خرید از این نوع که همیشه امکان‌پذیر و آسان است لزوما در تمام موارد معقول نیست.
    به طور مثال اگر شما تصمیم داشته باشید عطر بخرید حتما هزاران نوع از بهترین‌ها را می‌توانید در دنیای مجازی بیابید که فروشنده‌ مجازی آن اطلاعات بسیار مهمی درباره‌اش در اختیار شما قرار می‌دهد: «خوشبو و ملایم!» در واقع این از آن توضیحاتی است که اگر به شما داده نمی‌شد چه بسا ممکن بود فکر کنید زبانم لال عطر مذکور بوی فضولات سگ و گربه می‌دهد. البته فروشنده‌ نگون‌بخت هم تقصیری ندارد. شما پیشنهاد دیگری برای تبلیغ محصولش دارید؟!

    کاریابی مجازی:
    شما علاوه بر اینکه می‌توانید در فضای مجازی شغل واقعی پیدا کنید، همچنین می‌توانید در فضای مجازی شغل مجازی بیابید. جالب اینکه این شغل‌های مجازی را گاهی آدم‌های غیرمجازی و کاملا واقعی با گوشت و پوست و خون چنان برای شما تبلیغ  و شما را مجذوب درآمد نامتناهی شغل مذکور می‌کنند که تنها وقتی به خود می‌آیید که می‌بینید نه تنها در دنیای مجازی درآمدی کسب نکرده‌اید، بلکه در دنیای واقعی یک مالباخته‌ واقعی محسوب می‌شوید.

    تحصیل مجازی:
    اگر در دنیای واقعی در کنکور پذیرفته نشده‌اید می‌توانید در دنیای مجازی اقدام به تحصیل کنید که هم به حفظ ذخایر ارزی کشورتان کمک کنید هم به حفظ ذخایر ارزی پدرتان! از آن بهتر این است که اگر سر کلاس خواستید چرتی هم بزنید به راحتی می‌توانید! حتی اگر باصدای بلند هم خرو پف کنید به گوشه‌ قبای کسی برنمی‌خورد. اگر آزمون‌های پایان ترم هم به صورت مجازی برگزار شوند که دیگر نور علی نور است.    تفریحات مجازی:
    بازی‌ها یکی از مهم‌ترین قسمت‌های دنیای مجازی را تشکیل می‌دهند. بنابراین شما با هر نوع سلیقه‌ای می‌توانید بازی مورد علاقه‌تان را پیدا کنید. اگر از  کسی یا کسانی کینه‌ای به دل دارید و ناراحتید که قوانین و اخلاقیات دست و پای شما را بسته‌اند، می‌توانید به دنیای مجازی پناه ببرید و در هیئت یک زن بسیار زیبا و ورزیده با فنون رزمی‌ای که هرچقدر هم تمرین و ممارست به خرج دهید هیچ وقت در زندگی واقعی یاد نخواهید گرفت، حساب همه‌ اطرافیان نفرت انگیزتان را برسید. اگر آرزوی یک بار رانندگی با سرعت بالای ۷۰کیلومتر در ساعت در دلتان مانده یا دوست دارید شوماخر باشید، اما تفاوتی بین دنده و دستگاه آب هویج‌گیری قائل نیستید، اگر  همیشه آرزو داشته‌اید مرد بودید و فوتبالیست می‌شدید؛ اگر دوست دارید شطرنج بازی کنید اما از باختن و کنف شدن می‌ترسید؛ اگر به تمامی ورزش‌ها علاقه دارید اما بالاتر از محدوده‌ مچ دستتان را حاضر نیستید تکان دهید، به دنیای مجازی خوش آمدید!

    روابط کاملا عمومی مجازی:
    اگر شما زنی «چهره سنگی» هستید و هیچ‌کدام از احساسات نداشته‌تان را نمی‌توانید در رفتار و حالات چهره‌ خود بیان کنید، نگران روابط عمومی خود نباشید. طراحان مهربان فضای مجازی با طراحی تمام احساسات و عواطف نداشته‌ شما در قالب شکلک‌هایی این امکان را به شما  می‌دهند که در حین معاشرت با دیگران نه تنها لبخند بزنید یا اخم کنید یا چهره‌ غمگینی به خود بگیرید، بلکه بتوانید به پهنای صورت‌تان گریه کنید یا قهقهه بزنید و یا حتی بعضا از خنده ریسه بروید و روی زمین ولو شده، به این سو و آن سو بغلتید.
    اینها حالاتی هستند که در عالم واقعیت هرگز در خود ندیده‌اید. فقط کافی است مراقب باشید همواره وب کم‌تان در حال خاموش باقی بماند تا از خود یک موجود خونگرم و معاشرتی بسازید.
    می‌بینید که دنیای مجازی اگر بهتر از دنیای واقعی نباشد، حداقل باری از روی دوش دنیای واقعی برمی‌دارد و زندگی در آن را آسان‌تر می‌سازد. حال اگر به هر دلیلی از زندگی در دنیای مجازی خسته شده و به پوچی رسیده‌اید هم راه حلی وجود دارد که شما را از افسردگی نجات دهد:

    خودکشی مجازی:
    کمی درد دارد اما خیلی هم سخت نیست. اگر از همه‌ ارکان دنیای مجازی خسته شده‌اید یا خدایی ناکرده احساس می‌کنید نوعی از اعتیاد گریبان‌تان را چسبیده و ول نمی‌کند، به این سایت مراجعه کنید www.suicidemachine.org تا ببینید این طراحان دنیای مجازی چقدر به فکرتان بوده‌اند و چطور وسایل خودکشی مجازی را هم برای این روز شما تهیه و تدارک دیده‌اند! در این سایت به شما اختیار داده می‌شود تا با از بین بردن خود در تمام شبکه‌های اجتماعی اعم از فیس‌بوک، مای اسپیس، توییتر و...  در کوتاه‌ترین زمان ممکن تمام رد پای خود را از دنیای مجازی پاک کنید و از شر خود در این دنیای دون خلاص شوید و به زندگی واقعی خود بازگردید.

    نتیجه‌گیری پایان‌بخش واقعی از سیر در دنیای مجازی:
    با تمام امکاناتی که در دنیای واقعی از آن محرومیم و در دنیای مجازی آن را بدون توقع در اختیارمان می‌گذارند، چرا باید از آن بپرهیزیم؟! وقتی می‌شود کسی باشیم که نیستیم، می‌شود اخلاقیات را از یاد ببریم و به هر زبان که بخواهیم به هر کجای دنیا که چپ نگاهمان کرده بد و بیراه بگوییم، می‌شود برای فراهم کردن ابزار خنده و تفریح خودمان هم که شده عاشق کریه‌ترین آدم‌های روی زمین شده و از عشق برای‌شان جان مجازی بدهیم، می‌شود عکس‌های ساختگی بگذاریم، هویت دروغین خلق کنیم و هزار هزار هزار می‌شود دیگر در دست داشته باشیم که حتی شیوه‌ استفاده از آن را هم ندانیم... مگر دور از جان مغز خر خورده‌ایم که بگوییم می‌شود از حضور در این دنیای پر از کشف و شهود و خلاقیت چشم پوشید؟! نه خیر! این یک کار از ما ساخته نیست... که هرچه فکر می‌کنیم، می‌بینیم همچنان با تمام قلب و روح و احساس قصد داریم مجازی باقی بمانیم.

     1. امتیازدهی:
      لطفا منصفانه امتیاز دهید.
       1.  
       2. ۰۰%
       3. تعداد: ۰۰ رای

    2 نظر | ارسال نظر

       1. user-pic
       2. خواننده
        ۱۴ مهر ۸۹
        ۱۱:۴۱
     1.  
      مرسی جالب بود
      
     0
      
     0
     1. ارسال نظر  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷