1675
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
     1. مسعود فرجی
       1. اندازه متن:
       2.  
       3.  
      نظرات (۰۶)
      تعداد بازدید: 1675
      نسخه مناسب چاپ
      ارسال به ديگران
      اضافه کردن به علاقمندی ها
    اولین باری که با فضاهای اجتماعی آشنا شدم، به محض ورود، اولین پی ام «سلام، من تازه واردم» را نوشتم، هر که بود، لایک کرد ولی هیچ کس جوابم را نداد، با خودم گفتم: «اینا دیگه کی ین» اصلا نمی‌بینند چه نوشته‌ای!

    اولین‌بار در کتابی که به مقدمه دکتر عاملی بود، خواندم که نوشته بود: «دنیای مجازی!» چه تصوری از اینترنت داشت، کلی کلمه کنار هم گذاشته بود تا توجیه این لغت بعید از ذهن را داشته باشد، من که نخواندم، اما با خودم گفتم: «اینا دیگه کی ین» که این همه وقت می‌گذارند و یک اسم برای اینترنت پیدا می‌کنند؛ خب راحت بگویید اینترنت!

    اولین باری که به من گفتند در سایت گوگل نامی که بعدها فهمیدم نامش موتور جستجوگر است، می‌توانی گمشده‌ات را بیابی! وقتی سرچ کردم و گوگل را یافتم و امکانات مختلفش را دیدم، با خودم گفتم: «اینا دیگه کی ین» یه صفحه می‌زدی، ساده، راحت، فقط جستجو؛ این همه لینک‌های اضافی لازم نبود!

    اولین باری که ایمیل ساختن را تمرین کردم، وقتی ایمیل را با هزار بدبختی ساختم و واردش شدم، با خودم گفتم: «اینا دیگه کی ین» چقدر موارد امنیتی گذاشتن، پسوردها چرا باید متفاوت و مرموز باشد، همان اسم خودم کافی بود و این همه رعایت موارد امنیتی نیاز نبود!

    اولین باری که خواستم وبلاگ بسازم، از دوستم شنیده بودم که بلاگفا نامی هست که می‌شود در آن، یه صفحه شخصی داشت و مطلب نوشت  و بقیه می‌خوانند و نظر می‌دهند، وقتی در موتور جستجو زدم وبلاگ + بلاگفا، کلی وبلاگ ظاهر شد، با خودم گفتم: «اینا دیگه کی ین» بیکارها، چقدر وقت می‌گذارند تا یه مطلب را بنویسند، خب مجله‌ چاپی که بهتر است، پول هم می‌دهند!

    اولین باری که فهمیدم می‌توانم یک هاست و دامین داشته باشم، به نام خودم بدون هیچ محدودیتی، البته پولی، با خودم گفتم: «اینا دیگه کی ین» که می‌روند وبلاگ می‌نویسند، یک ذره پول می‌دهی، عوضش در سایتت آقای خودت هستی!

    اولین باری که با فضاهای اجتماعی آشنا شدم، به محض ورود، اولین پی ام «سلام، من تازه واردم» را نوشتم، هر که بود، لایک کرد ولی هیچ کس جوابم را نداد، با خودم گفتم: «اینا دیگه کی ین» اصلا نمی‌بینند چه نوشته‌ای!    اولین باری که به تشویق دوستم، مسنجر را نصب کردم و به اصطلاح اهل فن آنلاین شدم، وقتی فقط از بخش preference استفاده می‌کردم، با خودم گفتم: «اینا دیگه کی ین»، وقت اضافی دارند که صرف شناختن بقیه قسمت‌های مسنجر کنند!

    اولین باری که در جیمیل یکی از ادلیست‌ام سلام داد، مثل جن‌زده‌ها وحشت کردم و با خودم گفتم: «اینا دیگه کی ین» مسنجر چه ایرادی داشت که اینجا هم با باز شدن صفحه اد لیست سلام می‌دهند!

    اولین باری که در گفتگو (چت)، دوستم گفت: «بیا بچتیم!» با خودم گفتم: «اینا دیگه کی ین» به جای بیا گفتگو کنیم می‌گویند بیا بچتیم و هزار کلمه شکسته شده دیگر!

    اولین باری که اسامی مخفف بعضی فضاهای اجتماعی و غیراجتماعی در نت را شنیدم، مثل فرفر به جای فرند فید، گودر به جای گوگل ریدر، با خودم گفتم: «اینا دیگه کی ین»، اسم را مخفف می‌کنند، محتوا را می‌شکنند!

    اولین باری که برگشتم به گذشته و به تمام این چند سال زندگی در دنیای مجازی فکر کردم، با خودم گفتم: «اینا دیگه کی ین» که به همه چیز شک می‌کنند، همه چیز عادی است!

     1. امتیازدهی:
      لطفا منصفانه امتیاز دهید.
       1.  
       2. ۹۰%
       3. تعداد: ۰۲ رای

    6 نظر | ارسال نظر

       1. user-pic
       2. خواننده
        ۱۴ مهر ۸۹
        ۱۱:۲۷
     1.  
      مرسی خیلی جالب بود کلی خندیدم
      
     0
      
     0
       1. user-pic
       2. مفیدی
        ۱۹ مهر ۸۹
        ۱۴:۵۴
     1.  
      کاملا حقیقی...
      
     0
      
     0
     1.  
      من از هر مطلبی یه کم میخونم ولی این رو تا آخر خوندم جالب بود.
      
     0
      
     0
       1. user-pic
       2. نامشخص
        ۲۷ آبان ۸۹
        ۲۳:۱۶
     1.  
      خوب بود
      
     0
      
     0
       1. user-pic
       2. یزدان
        ۳۰ دی ۸۹
        ۱۶:۳۸
     1.  
      جالب بود البته شاید به مزاج بعضی ها سازگار نباشه
      
     0
      
     0
     1.  
      سلام واقعیت هاراعنوان کرده اند واقعاهمینه .خودمن کلمه ای شنیدم که تمام فرهنگ ولغت کشورم ورق زدم پیدانکردم که نکردم شایدهم مربوط میشودبه قبایل سرخ پوست ..تشتکتم
      
     0
      
     0
     1. ارسال نظر  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷