2045
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
     1. سعید ترشیزی
       1. اندازه متن:
       2.  
       3.  
      نظرات (۰۸)
      تعداد بازدید: 2045
      نسخه مناسب چاپ
      ارسال به ديگران
      اضافه کردن به علاقمندی ها
    سوالات حقوقی مهریه از شما؛ جواب از ما

    سوال: آیا توافق بر اشیائی مثل بال مگس، سبیل شامپانزه، ناف زرافه، تخم دایناسور، پاشنه پای کروکودیل و امثالهم به جای سکه بهار آزادی به عنوان مهریه عروس امکان‌پذیر است و این مهریه قانونی میباشد؟

    پاسخ مشاور: اگر پیرزن ۹۷ سالهای که آلزایمر حاد دارد و شلوار لی چسب با مانتو بدن‌نما پوشیده با چشمان بسته و بدون دست بتواند روی موتور یاماها ۱۲۰۰ سه پشته تک چرخ جفت‌پا رو زین بزند شما هم میتوانید این اشیا را بعنوان مهریه تعیین نمایید و در موقع نیاز به اجرا بگذارید.

     

    سوال: دادن چک سفید امضاء از طرف شوهر به زن به عنوان مهریه چه حکمی دارد؟

    پاسخ مشاور: قانون‌گذار در کتاب قانون صراحتا نامی برای این عمل تعیین نکرده، ولی با استناد به عرف، این کار خریت محض بوده و مرتکب آن به جرم خریت، به باغ وحش یا بیمارستان روانی منتقل خواهد شد.

     

    سوال: حدود یک‌سال است که ازدواج کردم، ولی شوهرم حاضر نیست مهریه‌ام را پرداخت کند؛ چطور می‌توانم بدون اینکه او را به زندان بیندازم به پولم برسم؟

    پاسخ مشاور: شما دو راه دارید. اگر نمی‌خواهید شوهرتان را از دست بدهید، می‌توانید از طریق استخدام شرخر به پول‌تان برسید وگرنه مسدود کردن لوله بخاری و روشن کردن آن در هنگامی که همسرتان خواب است شما را به یک چهارم اموال او خواهد رساند.

     

    سوال: به موجب ماده ۱۷۹ قانون مدنی، شکار کردن موجب تملک است، پس چرا آقای قاضی، هیچ‌کدام از پسران پولداری که توسط من شکار شده‌اند و حاضر به پرداخت مهریه‌های میلیاردی هم هستند را به تملک من در نمی‌آورد؟

    پاسخ مشاور: مقصود از شکار، استفاده از تیر مخصوص کمان یا تیر اسلحه است و استفاده از سلاح چشم و تیر نگاه برای شکار شامل این ماده نمی‌شود. مضافا اینکه شکار شامل حیوانی می‌شود که ذاتا حیوان است نه انسانی که با دیدن چشم و ابروی شما خر شده!

     

    سوال: با توجه به اینکه مهریه همسر من حدود ۵۰۰ میلیون تومان است، ولی دیه او حدودا ۹۴ میلیون می‌‌باشد، لذا به نظر شما بهتر نیست به جای پرداخت مهریه‌اش با خودرو از روی او رد شوم و بعد دیه‌اش را بپردازم؟!

    پاسخ مشاور: بدون شک بهتر است فقط نباید فراموش کنید که گاهی عزرائیل هم از پس برخی زنان برنمی‌آید، پس بعد از رد شدن از روی همسرتان، مجددا دنده عقب گرفته و چندبار رفت و برگشت از رویش رد شوید و جهت محکم کاری چندتا دستی و تیکاف هم روی جسدش بکشید سپس با اورژانس تماس بگیرید!

     


    8 نظر | ارسال نظر

       1. user-pic
       2. ۰۳ دی ۹۱
        ۱۷:۴۷
     1.  
      هاهاها....معرکه بود....حرف نداشت
      
     0
      
     0
       1. user-pic
       2. سین
        ۰۴ دی ۹۱
        ۱۵:۵۵
     1.  
      باز این یکی قابل تحمل تر بود آقای ترشیزی چاه باید خودش آب داشته باشه جمع کردن یکسری جک و خوشمزگی از این ور اون ور اسمش طنز نویسی نیست ها
      
     0
      
     0
       1. user-pic
       2. نامشخص
        ۱۶ دی ۹۱
        ۲۲:۴۸
     1.  
      jalebe shoma ham hamaro maskhare kardid ye zare jeddi bashid.
      
     0
      
     0
       1. user-pic
       2. آزاده
        ۱۷ دی ۹۱
        ۱۳:۰۴
     1.  
      فکر می کنم مطلب طنز خوندین! دیگه چه جای جدی بودن داره!
      
     0
      
     0
       1. user-pic
       2. zahra
        ۱۷ دی ۹۱
        ۱۳:۲۸
     1.  
      kheily bahal bod
      
     0
      
     0
       1. user-pic
       2. موافق
        ۲۹ دی ۹۱
        ۲۳:۲۷
     1.  
      سلام وقتی ک ب یه کسی،جدی یه چیزی را میگی و طرف نمیفهمه،برای جلوگیری از افسرده شدن مشاوره محترم ،باید به شوخی متوسل شد. شاید با خنده،فرجی بشه.......
      
     0
      
     0
       1. user-pic
       2. موافق
        ۲۹ دی ۹۱
        ۲۳:۲۹
     1.  
      سلام وقتی ک ب یه کسی،جدی یه چیزی را میگی و طرف نمیفهمه،برای جلوگیری از افسرده شدن مشاوره محترم ،باید به شوخی متوسل شد. شاید با خنده،فرجی بشه.......
      
     0
      
     0
       1. user-pic
       2. ۱۳ بهمن ۹۱
        ۱۹:۵۲
     1.  
      با سلام احتراما به استحضارمیرساند بنده روز پیش این سوال رو مطرح کردم شاید سوالم رو درست مطرح ننمودم الان مجددا خواستم اگه بشه منو راهنمایی کنید حدودا دوماه پیش یک واحد خبازی را به شخصی فروختم و سه ماه قبل از انعقاد قرارداد نامبرده اصرار به خرید نانوایی داشتند اما من با حضور همکارانم از فروش آن صرفنظر نمودم و مراتب انصراف خودم رو با حضور یکی از همکارانم تلفنی به خریدار اعلام نمودم اما ایشان اصرار به خرید داشتند و چندین بار جهت خرید نانوایی به محل کار من آمدند و دوستانم شاهد بودند و من بعد از سه ماه از انصراف قبلی مجددا به دلیل اصرار مکرر خریدار نانوایی را به قیمت ۲۰میلیون به ایشان فروختم و هیچ اجباری در خصوص تحمیل نانوایی به خریدار نداشتم و با توافق طرفین و اصرار خود خریدار فروخته شده است و همکارانم شاهد اصرار مکرر خریدار و مراجعات مکرر ایشان بوده اند اما متاسفانه خریدار بعد از انعقاد قرارداد با مراجعه به سازمان صنایع و معادن و بازرگانی و جهت اخاذی از بنده اقدام به طرح دعوی در بازرگانی علیه من نموده اند و اعلام نموده که نانوایی رو به قیمت زیاد به ایشان فروختم و باید از مبلغ پول مقداری را عودت دهید و این درحالی است که فروش نانوایی به اصرار خود خریدار بوده و هیچ گونه تحمیل و اجباری در خصوص فروش نانوایی وجود نداشته و سازمان بازرگانی شهرستان اقدام به دعوت از کارشناس نموده و بدون اطلاع من قیمت نانوایی را ۸ میلیون تومان اعلام نموده اند و پرونده را به تعزیرات حکومتی فرستاده اند خواستم بدانم ۱-آیا این پرونده قابل طرح در تعزیرات حکومتی می باشد یا نه؟ ۲- آیا من می توان معامله را فسخ نمایم و در صورت فسخ و ابطال معامله می توانم علیه ایشان شکایت نمایم به دلیل اینکه خریدار بعداز عقد قرارداد با بنده اقدام به افزایش قیمت اجاره ملک از ۳۵۰ هزار تومان به ۴۵۰ هزار تومان نموده و قرارداد جدید با مالک ملک منعقد نموده وتغییراتی در نانوایی به وجود آورده است . ۳- با توجه به اینکه نانوایی در یک مغازه اجاره ای می باشد مالک ساختمان به دلیل انصراف بنده و انعقاد قرارداد با خریدار جدید حاضر نیست مجددا ملک را به من اجاره دهد و در صورت فسخ قرارداد از طرف فروشنده باید نانوایی را جمع آوری نمایم که در این خصوص خسارت زیادی به من تحمیل خواهد شد . -۴ در صورت ابطال معامله از سوی مقامات قضایی خسارت من چگونه باید وصول شود. و آیا می توانم علیه خریدار شکایت نموده و درخواست خسارت نمایم.
      
     0
      
     0
     1. ارسال نظر  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷