1712
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
     1. محمد کوه‌خضری
       1. اندازه متن:
       2.  
       3.  
      نظرات (۰۱)
      تعداد بازدید: 1712
      نسخه مناسب چاپ
      ارسال به ديگران
      اضافه کردن به علاقمندی ها
    آیا می‌دانستید بعد از ولنتاین، سپندارمذگان و بعد از آن ۸ مارس و سپس عید نوروز فرا خواهد رسید؟

     

    همان‌طور که می‌دانید روز جهانی زنان هر ساله در ۸ مارس برگزار می‌شود. این روز، روز بزرگِ برپایی جشن‌هایی برای زنان در کل جهان است. اما با توجه به این که ما خودمان در کشورمان در همه چیز به خودکفایی رسیده‌ایم و از هر چیز ملی‌اش را داریم لذا روزهای بزرگی چون روز بزرگداشت مقام زن و مادر و همین‌طور روز دختر در تقویم فارسی گنجانده شده است و با این تفاسیر به نظر نمی‌رسد لزومی داشته باشد که روز ۸ مارس که برگرفته از فرهنگ غرب است و ریشه‌ای در فرهنگ ملی و دینی ندارد در کشورمان گرامی داشته شود؛ چراکه اولاً اصولاً خانم‌ها یک مقدار زیادی خوش به حالشان می‌شود ثانیا آقایان هم گناه دارند که  این‌قدر بخواهند هی تند تند هدیه بخرند! و بالطبع اگر قرار باشد از بین روز زن و مادر خودمان و روز زن غربی‌ها یکی انتخاب شود همگان روز مادر خودمان را انتخاب می‌کنند. لذا در این مطلب خواهیم آموخت که چگونه به روز ۸ مارس بی‌توجهی کنیم و آن را جدی نگیریم؟!!!


    ازدواج در روز ۸ مارس


    اولین و بهترین راه این است که ازدواجمان را با روز ۸ مارس یکی کنیم. این طوری دیگر چه بخواهیم چه نخواهیم هر سال باید این روز را جشن بگیریم و به عبارتی آش کشک خاله‌مان است و کلاً ۸ مارس تحت‌الشعاع سالگرد ازدواجمان قرار خواهد گرفت و کلا ً فراموش خواهد شد! ضمن اینکه اگر خیلی هم توهم خارجکی بودن و با کلاس بودن داشتیم می‌توانیم یواشکی این روز را هم جشن بگیریم و اگر کسی بهمان گیر داد الکی بگوییم جشن سالگرد ازدواجمان است نه ۸ مارس!!

    افزایش دلار و قیمت‌ها


    البته بحمدالله با تلاش روزافزون مسئولین این مورد به بهترین نحوه ممکن در حال انجام گرفتن است.  با افزایش قیمت دلار، سکه، طلا و  کلاً قیمت‌ها طبیعتاً قدرت خرید مردم پایین می‌آید و به جای اینکه هی فرت و فرت به بهانه‌های مختلف برای هم کادو بخرند کلاً نرجیح می‌دهند خودشان را به آن راه بزنند و کلا از بیخ و بن خودشان را به فراموشی بزنند!

     

    volume39_10.jpg
    تاریخ: ۸ مارس/ داخلی/ روز/ منزل:


    مرد: سلام عزیزم! خسته نباشی! وای چه روز خوبیه. راستی می دونی امروز چه روزیه؟
    زن: سلام عزیزم! نه! چه روزیه؟
    مرد: سالروز ترور ژولیوس سزار توسط بروتوس، کاسیوس، کاسکا و دیگران! میگم بیا به همین مناسبت هرچه زودتر شام رو آماده کنیم بخوریم! چطوره؟!!
    زن: !!!!! (؟)

    البته خب نباید فراموش کرد که خانم‌ها در این موارد بسیار تیز هستند و معمولاً همه روزها و گرامیداشت‌هایی که به نفع خودشان است را ریز به ریز به یاد دارند؛ لذا باید مراقب واکنش سریع و مناسب از طرف خانم‌ها در چنین مواقعی بود!

    تاریخ: ۷ مارس/ داخلی/ شب/ منزل:


    مرد: راستی عزیزم می‌دونی فردا چه روزیه؟
    زن: وای مرسی! می‌دونستم یادته عزیزم. خب معلومه دیگه. روز جهانیه ۸ مارس!!
    مرد: (!!!) ۸ مارس دیگه چه کوفتیه عزیزم؟!! از اون مهم‌تر! فردا جمعه است نمی‌ریم سرکار می‌تونیم تا لنگ ظهر بخوابیم!!

    اطلاع‌رسانی و تبلیغات


    اطلاع‌رسانی و تبلیغات همیشه می‌تواند یکی از بهترین و کوتاه‌ترین راه‌ها برای رسیدن به مقاصد باشد. این راهکار کم‌هزینه و زودبازده می‌تواند به اشکال مختلفی چون آگاه‌سازی و یا هشدار باشد. به عنوان مثال از پیام تبلیغاتی زیر می‌توان به عنوان یک پیام هشداردهنده برای آقایان متاهل استفاده نمود:
    «هموطن! آیا می‌دانستید بعد از ولنتاین، سپندارمذگان و بعد از آن ۸ مارس و سپس عید نوروز فرا خواهد رسید؟!!»
    " روابط عمومی سازمان گند زدن به اوقات متاهلین و نامزد داران کشور! "

    حذف ۸ مارس از تقویم


    چطور این خارجی‌های حسود، ورزش مهم، پرطرفدار و مدال‌آوری چون کشتی را از المپیک حذف می‌کنند تا ما ایرانی‌ها کمتر مدال بگیریم آن‌وقت ما ایرانی‌ها روزهای آن‌ها را حذف نکنیم؟! لذا در همین راستا چاپخانه‌ها باید تعداد زیادی کارگر را استخدام کرده تا پس از چاپ هر سری تقویم جدید روز ۸ مارس را از تک تک آن‌ها پاره کرده و به دور بیندازند!! با این کار نه تنها این روز به طور کلی از تقویم حذف می‌شود بلکه دلمان نیز خنک شده و هم‌چنین موجب ایجاد فرصت‌های شغلی جدیدی می‌شود.

    داخلی/ روز/ مراسم خواستگاری:
    -    خب... به سلامتی گفتین آقازاده چی‌کاره هستند؟
    -    تو چاپخانه کار می‌کنند. تقویم پاره‌کن هستند؛ روز ۸ مارس رو از تقویم پاره می‌کنند می‌ندازن دور!

     


    1 نظر | ارسال نظر

       1. user-pic
       2. غضنفر
        ۲۰ اسفند ۹۱
        ۱۴:۲۸
     1.  
      مگر فاطمه دخت پیغبر ص نبود مگر فاطمه س همسر علی نبوده مگر فاطمه مادر سالار شهیدان حسین ابن علی نیست مگر فاطمه زن نبوده ؟ چه اشکال دارد یک روز را روز زن بنمامیم
      
     0
      
     0
     1. ارسال نظر  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷