1761
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
     1. محمد کوه‌خضری
       1. اندازه متن:
       2.  
       3.  
      نظرات (۰۱)
      تعداد بازدید: 1761
      نسخه مناسب چاپ
      ارسال به ديگران
      اضافه کردن به علاقمندی ها
    دانشمندان معتقدند میل به مشاوره یک چیز ذاتی و فطری در وجود انسان‌هاست!


    انواع مشاوره: همان‌طور که می‌دانید مشاوره انواع مختلفی دارد مثل: مشاوره ازدواج، مشاوره طلاق، مشاوره تحصیلی، کار، ترک اعتیاد، رایگان! و از همه مهم‌تر مشاوره سر جلسه امتحان و...!


    تاریخچه مشاوره: باستان‌شناسان و زیرخاکی درآوران تاکنون بقایای اجساد زیادی از انسان‌های اولیه را که به نظر می‌رسد در غارها در حال مشاوره بودند کشف کرده‌اند. البته راستش را بخواهید تاکنون دلایل و شواهد محکمی دال بر این‌که این انسان‌ها در حال مشاوره بوده‌اند به دست ما و زیرخاکی درآوران نرسیده است اما از آن‌جایی که این مطلب در مورد مشاوره است ان‌شاءالله که این طور بوده است!


    دانشمندان معتقدند میل به مشاوره یک چیز ذاتی و فطری در وجود انسان‌هاست و به مانند غریزه در حیوانات از همان عنفوان کودکی در نهاد و ضمیر انسان‌ها وجود دارد. البته روانشناسان هم معتقدند که دانشمندان حرف مفت می‌زنند و اصلا هم این‌طور نیست و یک طور دیگر است!


    -    بابایی!؟ بابایی! به نظرت پول می‌دی برم لواشک بخرم؟!
    -    نخیــــر! بشین سر جات بچه! (باعصبانیت)
    -    ای بابا چرا داد می‌زنی خب! داشتم باهات مشاوره کردم!


    بله! گویا حق با دانشمندان بود!!

     

    volume41_7.jpg


    اما تعریف انواع مشاوره‌ها بدین شرح است:


    مشاوره طلاق: در این نوع مشاوره، مشاور اصلا لازم نیست چیزی بگوید و کاری بکند؛ چراکه  فقط کافی است مشاور همان اول یک چیزی بگوید و سر بحث را باز کند سپس مثل بچه آدم ساکت و آرام یک جا بنشیند و دعوای زن و شوهر را تماشا کند و تخمه‌‌اش را بشکند! سپس وقتی زن و شهر خوب دعوا کردند و خسته شدند یا مشاور خسته شد و یا وقت مشاوره‌ تمام شد آنها را بفرستد بروند دنبال زندگی‌شان تا جلسه بعد!


    مشاوره تحصیلی: اگر می‌خواهید مشاور شوید این نوع مشاوره اصلا پیشنهاد نمی‌شود. چون بعدها ناله و نفرین مشتریان! را پشت سر شما به همراه خواهد داشت. چراکه فارغ از هر رشته‌ای که مشتریانتان انتخاب کنند در آینده‌ای نزدیک به بی‌کارانی تبدیل می‌شوند که کلا از انتخاب رشته و کلا درس خواندنشان پشیمان خواهند شد و قطعا قسمت زیادی از فحش‌ها و دق دلی‌هایشان را به خاطر این انتخاب نادرست نثار شما خواهند کرد!


    البته اگر چش سفیدی کردید و خواستید چنین مغازه‌ای!! نه ببخشید! چنین مرکز مشاوره‌ای بزنید فراموش نکنید رضایت مشتری در موقع مشاوره بسیار مهم است پس سعی کنید جلب رضایت مشتری هدف شما باشد رضایت او را فراهم کنید.


    بدین ترتیب...

    -    خب جانم بفرمائید رتبه شما در کنکور چند شده جانم؟
    -    رتبه ۲ خونمون، ۱۵ محله، ۵۶۲۴ منطقه، ۲۵۶۲۱ کشوری، ۳۲۱۲۵ خاورمیانه، ۵۴۱۲۳ جهانی، ۷۴۱۲۳ کهکشان راه شیری!!
    -    خیلی خوبه عزیزم! ماشالا پوز اختلاس بزرگ رو زدی با این رتبه‌ات! آفرین! آفرین! یه خورده شانس  بیاری شریف قبولی. ولی علم وصنعت حتما رو شاخشه!
    مشاوره رایگان: از آن‌جایی که هیچ گربه‌ای برای رضای خدا موش نمی‌گیرد تمام مشاوره‌هایی از این دست که یک عبارت رایگان اولشان دارد بی‌دلیل نیست و در واقع برای زدن مخ از آنها استفاده می‌شود!  اگر خواستید از این دست مشاوره‌ها بزنید، بزنید اما همواره سعی کنید خودتان از قرار گرفتن در موقعیت چنین مشاوره‌هایی به شدت پرهیز نمائید که کلاه سرتان می‌رود! نگید نگفتی!!
    مشاوره ازدواج: دانشمندان معتقدند مهمترین عامل طلاق ازدواج است! لذا هر چقدر که مشاوره طلاق مهم است مشاوره ازدواج به همان میزان مهم نیست! چراکه در این نوع مشاوره دختر و پسر اصلا به حرف مشاور گوش نمی‌دهند و بسیار ذوق‌زده و هول هستند و در واقع می‌خواهند کارشان هرچه زودتر تمام شود و به توافق برسند و به امورات واجب‌تر برسند؛ لذا هرچه مشاور بگوئید زود قبول می‌کنند.  راه انداختن این نوع دفتر مشاوره به شدت توصیه می‌شود چراکه بنا به همین دلائلی که گفته شد مشتریان نسبت به پولی که به می‌دهند وقت کمتری از مشاوره می‌گیرند.
    -    خب شاه‌داماد! شما شرط و شروطتون برای ازدواج چیه؟
    -    والا هیچی به خدا! تنها شرطم واسه ازدواج اینه که این دختر خانم حاضر بشه زنم بشه!
    همچنین شاعر شیرین سخن که از قضا شاه‌داماد هم بوده است در یکی از همین دفاتر مشاوره ازدواج فرموده‌است:
    من آخرین رهگذرم تو این خیابون بلند           دیر اومدم که زود برم زن منو بدید برم!

    مشاوره حقوقی: همان‌طور که از اسمش پیداست مشاور در این نوع مشاوره در مورد مسائل حقوقی به مشاوره با مشتری می‌پردازد!


    -    آقای مشاور به نظر شما من در ماه چقدر حقوق بگیرم خوب است؟
    -    البته این  بحث خیلی پیچیده، حساس و زمان‌بر است جانم! که اگر بخواهید خوب برایتان توضیح بدم ۵-۶ جلسه‌ای زمان می‌برد! لطفا از منشی‌ام وقت بگیرید و هزینه ۵-۶ جلسه را بپردازید ان‌شاءالله به طور کامل در موردش صحبت خواهیم کرد. ولی اگر بخواهید به طور خلاصه خدمتتان عرض کنم به نظرم شما اگر بتوانید ماهی یک میلیون دویست هزار و سیصد و بیست و پنج تومان با مزایا و بیمه و حق عائله‌مندی دریافت کنید حقوق مناسبی است!

    ***
     


    1 نظر | ارسال نظر

       1. user-pic
       2. سهیلا
        ۰۸ اردیبهشت ۹۲
        ۱۴:۵۸
     1.  
      جالب بود
      
     0
      
     0
     1. ارسال نظر  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷