2308
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
   • شنبه، ۳۱ خرداد ۱۳۹۳
    معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده، موضوع زنان و محیط زیست را از جمله حوزه‌های نگران کننده در سطح جهان دانست.

     

    دخت ایران -  «شهیندخت مولاوردی» روز شنبه در سومین نشست مشاورین زن وزرا و دستگاه‌های اجرایی که در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد این مطلب را عنوان کرد.

    وی افزود: حوزه زنان و محیط زیست، ۲۰ سال گذشته در کنار ۱۲ محور دیگر شناسایی شد و در اجلاس آتی کمیسیون مقام زن، بررسی عملکرد دولت‌ها در این حوزه در دستور کار قرار دارد.

    مولاوردی، نقش زنان را در این عرصه مهم توصیف کرد و گفت: امیدواریم با برنامه‌های دولت «تدبیر و امید» بتوان سند الگوی مصرف و سبک زندگی ایرانی - اسلامی را تدوین کرد تا این حوزه به جایگاه شایسته خود برسد.

    معاون رییس جمهور با اشاره به سفر اخیر خود به پاریس برای شرکت در بیست وچهارمین مجمع زنان افزود: این مجمع که به داووس زنان شهرت دارد، با هدف شتاب بیشتر به پیشرفت زنان و ایجاد فرصت برای ارتقای اقتصادی دختران و زنان برگزار شد.

    مولاوردی با بیان اینکه در این اجلاس ۴۰ وزیر شرکت کرده بودند، ادامه داد: ایران برای نخستین بار در این اجلاس حضور پیدا کرد.

    وی همچنین به ملاقات‌های خود در این سفر اشاره کرد و گفت: دیدار با وزیر خارجه اسبق، رییس کمیسیون امنیت ملی و وزیر اسبق دادگستری فرانسه از جمله این ملاقات‌ها بود.

    مولاوردی تصریح کرد، جامعه جهانی تمایل به ارتباط بیشتر با ایران در فضای جدید دارد و با توجه به برنامه دولت یازدهم در تعامل بیشتر با جهان امیدواریم که بتوانیم نهایت بهره را ببریم.

    وی در بخش دیگری از سخنان خود به پنجمین سفر استانی دولت اشاره کرد و گفت: سفر به استان لرستان سومین سفر من بود که به عنوان نماینده ویژه رییس جمهور عازم شهرستان‌های آن منطقه شدم.

    معاون رییس جمهور یادآور شد: بازدید از پروژه‌های مختلف، شرکت در کارگروه تخصصی زنان و خانواده، شناسایی موانع و مشکلات زنان لرستان و شناخت استعدادهای آنها از جمله برنامه‌های من در این سفر بود.

    وی همچنین با ارائه گزارشی درباره عملکرد معاونت امور زنان و خانواده گفت: اولین دستگاهی هستیم که در راستای سیاست کوچک و چابک سازی دولت حرکت کرده‌ایم و امیدواریم هر چه زودتر چارت جدید ابلاغ شود.

    امضای شش تفاهمنامه در حوزه زنان و خانواده
    مولاوردی همچنین از امضای شش تفاهمنامه در سال ۹۲ خبر داد و گفت: پنج تفاهمنامه دو جانبه و یک تفاهمنامه چهار جانبه بوده است.
    وی حوزه‌هایی را که تفاهمنامه‌های یادشده در آن امضا شده اند، سلامت، آموزش، زنان سرپرست خانوار و زنان بهبود یافته از اعتیاد عنوان کرد.

    به گفته معاون رییس جمهور، کارگروه‌هایی نیز در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همین منظور تشکیل شده تا با استفاده از ظرفیت‌های موجود در این وزارتخانه به اهداف مدنظر رسید.

    مولاوردی همچنین درباره طرح‌های دولت نهم و دهم افزود: این طرح‌ها را مورد ارزیابی و نظرسنجی دقیق قرار دادیم و امیدواریم، بتوانیم برای ادامه یا بازنگری آنها، تصمیماتی اتخاذ کنیم.

    وی همچنین از بررسی اسناد راهبردی مصوب دولت قبل خبر داد و گفت: براین اساس در حال تدوین برنامه عمل ۳ و ۵ ساله هستیم که پیش‌نویس آن بزودی ارائه خواهد شد.

    منبع: ایرنا
     


    1 نظر | ارسال نظر

       1. user-pic
       2. مهلا
        ۰۴ تیر ۹۳
        ۱۹:۳۹
     1.  
      ممنون ازمقامی که به خانمها دادین زنها ومحیط زیست رودرکنارهم اوردن مقام شامخی است بهترنبودمیگفتید رابطه عملکرد زنان با ویا سبک زندگی زنان بامحیط زیست ؟ویا
      
     0
      
     0
     1. ارسال نظر  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷