2073
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
   • یکشنبه، ۱۶ شهریور ۱۳۹۳
    تک فرزندی نظام خویشاوندی را به هم ریخته است و در آینده‌ای نه چندان دور، واژه‌های عمو، خاله، دایی و عمه برای افراد بیگانه می‌شود.
    دخت ایران- جعفر بای پژوهشگر آسیب‌های اجتماعی با بیان اینکه تک فرزندی هرم قدرت والدین را فروریخته است، اظهار داشت: یکی از پیامدهای منفی تک فرزندی ، فرزندسالاری است که این مسئله اقتدار والدین را خانواده کم کرده است تا جایی که نظام تربیتی فرزندان در اختیار خانواده نیست.
     
    وی افزود: امروزه پارازیدهای تربیتی در تربیت فرزندان مداخله کردند تا جایی که نوع تربیت‌های امروزی بیشتر غلبه شدن فرزندان بر والدین را به دنبال داشته است.
     
    بای ادامه داد: انسان موجودی با حس جاودانگی است که مرگ او را از جهان هستی به جهان باقی می‌برد و هدف از فرزندآوری ادامه‌دهنده خود در دنیا، است؛ حس جاودانگی در حال حاضر کم شده است.
     
    بای با بیان اینکه در خانواده‌های سنتی ، فرزندآوری را حاصل زندگی می‌دانند، گفت: در این خانواده‌ها والدین اقتدار داشتند و سبک و مدلی که دوست داشتند فرزند خود را تربیت می‌کردند و بسیاری از آن‌ها نیز موفق بودند، امروز والدین در تربیت فرزندان خود قدرت کافی ندارند که این امر موجب شده کم تر از تربیت فرزندان خود راضی باشند.
     
    وی  تک فرزندی را از عوامل تغییر شیوه‌های تربیتی دانست و گفت: از آنجایی که تک فرزندان از تمامی امکانات بهره‌مند می‌شوند، توقعات بالا و انتظارات از دیگران نیز در آن‌ها به وجود آمده است تا جایی که از امکانات خانواده استفاده می‌کنند اما از شخصیت‌های غربی الگو می‌گیرند.
     
    این پژوهشگر آسیب‌های اجتماعی با بیان اینکه در حال حاضر تک فرزندی مایه افتخار بسیاری از خانواده‌ها شده است،خاطرنشان کرد: تک فرزندی نظام خویشاوندی را به هم ریخته است و در آینده‌ای نه چندان دور، واژه‌های عمو، خاله، دایی و عمه برای افراد بیگانه می‌شود.
     
     
     
    منبع: طنین یاس
     

     1. ارسال نظر  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷