2233
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
   • سه شنبه، ۲۱ بهمن ۱۳۹۳
    رئیس شورای فرهنگی و اجتماعی زنان و خانواده و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: آهنگ رشد جمعیت در ایران اسلامی بایستی شتاب یابد تا نقشه‌های دشمنان خنثی گردد.
    دخت ایران- کبری خزعلی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی روز دوشنبه در"همایش زن، انقلاب اسلامی، هویت بازیافته" که در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: ما باید در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن که در قالب جنگ نرم جلوه یافته است بسیار هوشیار باشیم و آموزش‌های لازم را ببینیم تا در حیطه‌ها و عرصه‌های مختلف اجتماع و خانواده بتوانیم در مقابل این مساله مقابله کنیم و از مسیر فرهنگی برای مقابله با این تهدید وارد شویم.
     
    وی افزود: بهترین شیوه عملکردی ما در مقابله با جنگ نرم تمسک به آموزه‌های قرآنی، سیره اهل‌بیت (ع) و تعالی دینی است و شیوه و سیره زندگی حضرت رسول (ص) و حضرت زهرا (س) می‌تواند برای ما الگوی بسیار مناسبی در حیطه فرهنگی باشد.
     
    خزعلی تصریح کرد: در ازدواج و فرزند آوری جوانان و زنان جامعه ما بایستی توکل به خدا داشته باشند و با باور به خداوند بایستی در این امور وارد شوند و اتکا صرفاً به مسائل اقتصادی نداشته باشند زیرا باور به خداوند باعث تمکن مالی خواهد شد و ترس از فقر نباید ما را از این امور مهم باز بدارد.
     
    وی افزود: بر طبق فرموده حضرت رسول اکرم (ص) بایستی جمعیت فرزندان مسلمانان زیاد باشد، ایشان می‌فرمایند:«ازدواج کنید که من به زیادی جمعیت شما مسلمانان بر ملل دیگر افتخار می‌کنم و مانند مسیحیان راه رهبانیت پیش مگیرید.»
     
    رئیس شورای فرهنگی و اجتماعی زنان و خانواده با بیان اینکه برای رشد اقتصادی بایستی جمعیت زیادی داشته باشیم، افزود: با رشد جمعیت چرخه تولید و رشد اقتصادی رو به رشد می‌‎رود و این روند رو به افزایش خواهد رفت.
     
    وی تاکید کرد: جمعیت زیاد در یک مدیریت کارآمد نه تنها تهدید نیست بلکه یک فرصت بی‌نظیر است.
     
    عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: کشورهای امریکا و اروپایی سال‌هاست که تشویق بر افزایش جمعیت در کشورهایشان دارند و در این خصوص موفق نشدند. نقشه آن‌ها این بود که جمعیت مسلمانان کم شود ولی با عملکرد اسلامی بایستی طوری عمل کنیم که نتیجه نقشه دشمنان برعکس تعبیر شود.
     
    وی به تبیین سیاست‌های جهانی علیه جمعیت کشورهای اسلامی پرداخت و افزود: دشمن در تغییرات اجتماعی فرهنگی در بین خانواده‌ها از طریق تبلیغ برای نکوهش ازدواج، ترویج روابط نامناسب مرد و زن خانواده‌های ایرانی و اسلامی را هدف گرفته است . ترویج سقط‌جنین، سوءاستفاده از غذا و دارو نیز از روش‌های دشمن در این حیطه است.
     
    وی یادآور شد: دشمنان اسلامی به بهانه انقلاب سبز با تغییراتی که روی گیاهان انجام می‌دهند هدف عقیم‌سازی کشورهای مسلمان را دارند و ضربه دیگری را وارد می‌سازند.
     
    خزعلی افزود: سطح باروری و آهنگ رشد سالانه جمعیت ایران طی سال‌های ۶۵ تا ۸۵ به کمتر از نصف کاهش یافته است .
     
    وی اظهار کرد: تنها در زمان جنگ بود که مادران احساس کردند که با شهید شدن جوانان جمعیت کشور کاهش خواهد یافت فرزند آوری را شیوه خود ساختند و در آن زمان با این اقدام خودآگاهانه نیم درصد جمعیت ایران افزایش‌یافته ولی در حال حاضر آهنگ کاهش رشد جمعیت ایران رو به افزایش است و باید این امر ترمیم شود.
     
    عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: با یک اقدام انقلابی بایستی با اقتصاد مقاومتی آخرین حربه دشمن را نیز خنثی سازیم و زنان در این حیطه می‌توانند بسیار موثر باشند.
     
    خزعلی گفت: برای مردم باید امیدواری به ارمغان بیاوریم و به آن‌ها نوید دهیم که با استقامت می‌توانیم در آینده نزدیک به پیروزی نائل شویم و همواره در تمامی امور پیشرو راه رهبری باشیم.
     
     
     
    منبع: ایسنا

    2 نظر | ارسال نظر

     1.  
      انشاالله تعالی یک بارون اسیدی هم رو سر و کله این چادر چاقچوری های نجس و فاسد و دزد و عرب بباره و ایران از وجود کثیفشون پاک شه.
      
     0
      
     0
     1.  
      خوشنود میشویم با خواندن نظرات جناب خزعلی واقعا ایشون فکر میکنن تا وقتی وضعیت معیشت و بیکاری اصلاح نشده و فقر مادی و فرهنگی ریشه کن نشده این توصیه ها به افزایش جمعیت جواب میده؟!!! شک نکنید این سیاست هم با شکست مواجه میشه فردی که دوتا بچه داره و مستاجره در حاشیه تهران و ماهی حدود۶۰۰ تومان حقوق میگیره واقعا به نظرتون باید بچه سوم رو هم بیاره؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!! ماهی ۲۰۰ تومان اجاره میده و با ماهی ۴۰۰ تومان حتما باید رسالت تولید نسل رو هم به خوبی انجام بده اگر نه مسوول خواهد بود درسته؟!!! لعنت به هر کی ملت رو نفهم و بی شعور فرض میکنه خدا رو شکر اندک شعوری برای بعضی باقی مونده و با طناب پوسیده این مسوولین بی درد به چاه نمیفتند که نمیتونن حتا یه لحظه تصور کنند با ماهی ۴۰۰ تومان چطور میشه زندگی کرد. و در برابر این همه اختلاس و دزدی و اسراف در مجالس آقازاده ها و ... هیچ مقام مسوولی رسما عذرخواهی نمیکنه که هیچ خم هم به ابرو نمیاره. یعنی رسما ملت رو ... فرض میکنند. خداوند داد مردم رو از ظالمین بستاند انشالله.
      
     0
      
     0
     1. ارسال نظر  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷