1085
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
   • یکشنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۳
    رئیس کمیته بین‌الملل کمیسیون عالی زنان بسیج با اشاره به برگزاری اجلاس «پکن+۲۰» گفت: شنیده‌شده که قرار است ۱۸۰ نفر برای شرکت در این اجلاس به نیویورک اعزام شوند، بهتر است مشخص شود هزینه اعزام این افراد از کدام محل تأمین می‌شود؟
    دخت ایران- با اشاره به برگزاری اجلاس پکن + ۲۰ و حضور هیأتی از کشورمان در این اجلاس گفت: شنیده‌شده که قرار است در این اجلاس ۱۸۰ نفر از کشورمان شرکت کنند. در صورتی که این سؤال مطرح است که آیا در شرایط سیاسی و اقتصادی فعلی اعزام ۱۸۰ نفر به نیویورک صحیح است؟
     
    وی ادامه داد: سؤال دیگر این است که آیا وضعیت نمایندگان سازمان‌های غیردولتی که قرار است در این اجلاس به نمایندگی از کشورمان حضور پیدا کنند توسط نهادهای امنیتی مورد بررسی قرار گرفته است؟
     
    عباسی با اشاره به عدم اطلاع‌رسانی معاونت امور زنان ریاست جمهوری در خصوص محتوای گزارشی که قرار است در اجلاس پکن + ۲۰ ارائه شود، گفت: علت عدم اطلاع‌رسانی به مردم و مراجع قانونی از جمله شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده در وقت مناسب، قبل از برگزاری اجلاس چیست؟
     
    رئیس کمیته بین‌الملل کمیسیون عالی زنان بسیج خاطرنشان کرد: از سوی دیگر مناسب است مشخص شود هزینه اعزام ۱۸۰ نفر به نیویورک از کدام محل تأمین می‌شود؟
     
    عباسی ادامه داد: چند موضوع باید در خصوص محتوای گزارش کشورمان در اجلاس پکن+ ۲۰ مورد توجه قرار گیرد؛ نکته اول این است که گزارش ملی باید متناسب با شاخص‌های مبتنی بر ارزش‌های اسلامی باشد نه تساوی از تمام جهات و جای تعجب دارد که سخنرانی در خصوص میزان حضور زنان در پست‌های سیاسی و تصمیم‌گیری به مشاور امور بانوان وزیر کشور سپرده شده است.
     
    وی افزود: سؤال دیگر این است که آیا محتوای بیانیه‌ها و اعلامیه‌هایی که از طرف کشورمان به این اجلاس ارسال شده است با مراجع قانونی هماهنگ بوده است و در رابطه با موضوع سن ازدواج و خشونت علیه زنان آیا با اساتید حوزه و دانشگاه و بالاخص علما و فقها مشورت صورت گرفته است؟
     
    عباسی تصریح کرد: بر اساس آئین‌نامه کمیته بین‌الملل شورای فرهنگی اجتماعی زنان که مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی است این شورا باید در این موارد دخالت کند و معاونت امور زنان نیز موظف است قبل از برگزاری اجلاس در این زمینه به شورای فرهنگی اجتماعی زنان اطلاع‌رسانی‌های لازم را انجام دهد.
     
     
     
    منبع: فارس

     1. امتیازدهی:
      لطفا منصفانه امتیاز دهید.
       1.  
       2. ۰۰%
       3. تعداد: ۰۰ رای
     1. ارسال نظر  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷