1190
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
   • یکشنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۳
    بعد از این که مقام معظم رهبری بحث جمعیت را مطرح کردند، استراتژیست های آمریکایی در طی دو سه روز اعلام کردند: رهبر ایران، انقلابِ دیگری را کلید زده، نقشه راه را کشف کرده، ما باید هزینه‌ها را بالا ببریم تا ایران نتواند، عمل پیشگیرانه‌ای انجام دهد!.
    دخت ایران- خانم کبری خزعلی، عضو شورای انقلاب فرهنگی در سلسله نشست‌های تربیت کارشناس جمعیت با بررسی آمارها و تاریخچه فراز و فرود جمعیت کشور، واکنش غرب به رهنمودهای رهبری در خصوص جمعیت را تحلیل و بررسی کرد.
     
    متن اظهارات عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ذیل می‌آید.
     
     برژینسکی مشاور سابق امنیت ملی امریکا به مقامات این کشور می‌گوید: از حمله پیش دستانه به تأسیسات هسته‌ای ایران خودداری کنید؛ چون چنین روش‌هایی ممکن است دربارۀ افغانستان و عراق اثر داشته باشد اما در مورد ایران فایده نخواهد داشت؛ باید وارد گفتگوها شده و مذاکرات را ادامه داد و با طولانی کردن مذاکرات، آمارهای جمعیتی و نسل ایرانیان را تغییر داد.  
     
    آمریکاییان در برنامه‌های خود قتل‌عام خاموش، مسمومیت و حملۀ خاموش به وسیلۀ عقیم‌سازی را طراحی کرده‌اند.
     
    نگاه فمینیستی در زنان حتی در زنان چادری نیز اثر گذاشته و دربارۀ برخی از احکام اسلامی موضع می‌گیرند و مسئله‌ی ازدواج و بالا رفتن سن ازدواج نیز به همین نوع نگاه برمی‌گردد.
     
    دشمن با برنامه‌های متفاوت سعی دارد تا زنان را در مقابل نظام قرار داده و با برنامه‌های افزایش جمعیت مقابله نماید؛ حتی با جریان اسیدپاشی به زنان نیز توطئه شوم خود را به پیش می‌برد.
     
    *اولویت‌بندی اشتباه زنان در زندگی
     
    متأسفانه در اولویت‌بندی که امروزه زن‌ها برای خود قرار داده‌اند، اولین اولویت به تحصیل، سپس اشتغال و بعد از استحکام اشتغال، نوبت به ازدواج می‌رسد؛ درحالی‌که دستورات اسلام دقیقاً مخالف چنین اولویت‌بندی می‌باشد.  
     
    بزرگ‌ترین کرامتِ زن، همسرداری فرزندآوری و  نیروی انسانی است. لذا مربّی گری از سوی زن اگر درست فهمیده شود، در ردیف کار انبیاء قرار دارد.
     
    اسلام به دلایلی که آن هم به خاطر کرامت انسانی زن بوده، برخی مشاغل حساس مثل: پرستاری، معلم بودن، تربیت و ... را برای زن قرار داده است.
     
    سبک زندگی
     
    *عاملی اصلی بی‌رغبتی زنان غربی جهت فرزنددار شدن
     
    چرا کشورهای غربی با گذاشتن مشوق از سوی دولت‌ها برای زنان، رشد محسوسی در جمعیت آن‌ها صورت نمی‌گیرد؟؛ دولت آمریکا به زنان چند ایالت مشوق‌های مادی کم نظیری اعطاء کرد تا آن‌ها فقط به فرزندآوری و تربیت فرزندان روی آورند؛ اما با این همه، زنان آن ایالت‌ها رغبتی به داشتن فرزند نشان ندادند.
     
    زنان غربی با پیمودن فرهنگ آزاد بودن بی حدّ و حصر و لذت طلبیِ افسارگسیخته نمی‌توانند، فرهنگ فداکاری، ایثار، پای فرزند ماندن، تربیت و... را به دوش کشیده و چنین مسئولیتی را عهده‌دار شوند. این دو فرهنگ در تضاد با یک دیگر هستند.
     
    اگر نتوان زنان را در دوران جوانی به داشتن فرزند ترغیب و تشویق کرد، در سنین بالا اگر خود زنان نیز تصمیم به داشتن فرزند، فایده‌ای نخواهد داشت؛ چون دیگر امکان باروری در سنین بالا وجود ندارد.
     
    امروزه برخی از کشورهای غربی از طریق باروریِ غیرطبیعی سعی می‌کنند شده تا مشکل کمبود جمعیت خود را به نوعی بهبود بخشند.
     
    در برخی از کشورهای غربی مثل آلمان و فرانسه مهاجرت مسلمان‌ها به کشورهای غربی را تهدیدی برای کشور‌های خود دانسته و مشوق‌های زیادی را به مردم خود می‌دهند تا به داشتن فرزند ترغیب شوند.
     
    *هراس آمریکا از کاهش جمعیت خود
     
    کشور آمریکا ۱۰۰ میلیون مهاجر دارد که در آینده‌ای نزدیک تهدیدی جدی برای دولت محسوب می‌شود. اگر مهاجرین، بتوانند فرهنگ مساوی و جنبش مخالف دولت را شکل دهند، قادر خواهند بود در مقابل دولت بایستند.
     
    دولت آمریکا می‌گوید: ۸۸ درصد مردم جهان، غیر آمریکایی بوده و علم و هوش سرشار دارند که راه تحصیل فن آوری از منابع و معادن خود را دانسته و این امر، تهدیدی جدی برای قدرت‌های بزرگ محسوب می‌شود؛ اگر کشورهای مخالف، جمعیت خود را کاهش ندهند، کشورهای غربی دچار آسیب اقتصادی خواهند شد.
     
    به همین علت، نقشۀ شوم دکترین دفاع ملی و سیاست خارجی را برای کشورهای مخالف طرح‌ریزی کرده تا از ابزارهایی مثل: کاهش جمعیت، صندوق پول، فائو و یونیسف با دستاویز قرار دادن عناوینی چون: دفاع از حقوق بشر، دمکراسی و... به اهداف شوم خود دست یابد.  
     
    کشورهای غربی در چپاول کردن منابع و معادن ملت‌ها و دولت‌های مخالف خود با ابزارهایی مانند: دموکراسی، حقوق بشر و.... استفاده نموده تا به مقاصد شوم خود برسند.
     
    دومین برنامه در دکترین دفاعی کشورهای غربی، کنترل و سرنگون کردن جنبش‌های مردمیِ کشورهای مخالف با استفاده از ابزارهای حقوق بشری و با ایجاد فضاهای سایبری است که با کمک مزدوران داخلی تحقق پیدا می‌کند؛
     
    مثل کشور مصر که کسی فکر نمی‌کرد، رئیس‌جمهور مصر (مُرسی) کنار گذاشته‌شده و یک فرد نظامی با انجام کودتا انقلاب مصر را مصادره نماید.
     
    بنابراین کشورهای غربی غیرمستقیم می‌گویند: ما قادر هستیم حتی جنبش‌های انقلابی را هم تغییر داده، یا مصادره نموده و افراد متمایل به خود را روی کار بیاوریم.
     
    کشورهای غربی در کنار جنبش‌های انقلابی با راه‌اندازی دولت در سایه در صدد هستند، دولت‌های مخالف خود را از درون به اضمحلال بکشانند؛ حال پس از روی کار آمدن دولت‌های انقلابی یا باید از فرمان‌ها کشورهای غربی اطاعت نموده، یا از طریق سازمان‌های بین‌المللی مثل سازمان ملل و دیگر نهادها مجبور به اطاعت از غربی‌ها خواهند شد؛ این برنامۀ کشورهای غربی برای کنترل کردن مخالفین خود در دیگر کشورها می‌باشد.
     
    در چنین وضعیتی دولت‌هایی که در گذشته مخالف کشورهای غربی بودند، با کمترین هزینه از درون پاشیده شده و مطیع غرب خواهند شد.
     
    *تفاوت رشد جمعیت و نرخ باروری
     
    بین رشد جمعیت و نرخ باروری فرق وجود دارد و برخی این دو را باهم اشتباه می‌گیرند، هر دو نفری که از دنیا می روند۱/۲ باید باروری داشته باشند؛ اگر از هر دو نفر وفات یافته دو نفر جایگزین شوند، رشد جمعیت آن کشور ثابت می‌ماند و آن یک دهم جهت حوادثی نظیر: سیل، زلزله و... می‌باشد؛ اگر نرخ باروری کمتر از این مقدار باشد، جمعیت آن کشور در حال انقراض و نابودی است؛ به این مورد نرخ باروری گفته می‌شود.
     
    مناسب‌ترین نرخ رشد برای کشور ایران ۳/۲ بوده و برای دیگر کشورها این نرخ متفاوت خواهد بود؛ هر چه نرخ وفات یافتگان در کشوری زیادتر باشد، نرخ باروری نیز باید بیشتر باشد.
     
    رشد جمعیت در کشور ما دو و سه دهم بوده و اینک ما به یک و هفت دهم رسیده‌ایم؛ البته آمار رسمی یک و نیم بوده که این به معنای آن است که ما در زیر خط باروری قرار داریم.
     
    *سیاست‌های گذشته در دولت و مجلس
     
    متأسفانه سیاست‌های گذشته در دولت و مجلس تبلیغ کاهش فرزند‌آوری بوده و می‌گفتند: دو فرزند کافی است!. تمامیِ تبلیغات در اجلاس توصیه به تک فرزندی بوده و در همۀ برنامه‌های تلویزیونی و فیلم‌های سینمایی، عملاً والدین یا بدون فرزند و یا تک فرزند، جلوی دوربین حاضر می‌شدند.
     
    *سزارین از عوامل ناباروری
     
    یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار در کاهش باروری، عمل سزارین در زایمان زنان می‌باشد؛ متأسفانه برخی افراد دانسته یا ندانسته این مسئله را تبلیغ می‌کنند و حال آن که سزارین یکی از قواعد کنترل جمعیت محسوب می‌شود.
     
    زنانی که سزارین می‌کنند در بهترین حالت دو یا سه فرزند می‌توانند به دنیا آورند. کشورهای غربی می‌گویند: اگر عمل سزارین در کشوری ۱۰ یا ۱۵ درصد شد، زنان آن کشور در مسیر ناتوانی باروری قرار دارند.
     
    در برخی از مناطق ایران که دارای امکانات زیاد بوده، در نرخ سزارین ۸۰ درصد است و در کل کشور این رقم به ۶۰ درصد می‌رسد؛ در برخی از مناطق تهران سزارین بالای ۹۵ درصد می‌باشد و انجام این عمل را نوعی پرستیژ دانسته و اگر زنی در زایمان خود سزارین انجام ندهد، او را عقب‌افتاده می‌دانند.
     
     آن چه مایۀ تأسف بوده این است این که فرهنگ نه فقط در بین زوج‌های جوان، بلکه در بین زوج‌های میان‌سال نیز به صورت فرهنگ درآمده و علت آن هم فعالیت ۵۰ سالۀ کشورهای غربی در این زمینه می‌باشد.
     
    *نقش فرهیختگان و حوزویان در ازدیاد نسل
     
    از دیگر عوامل کنترل جمعیت، عمل سقط‌جنین است که ناباروری در زنان را به همراه دارد. اگر فرهیختگان جامعه و حوزویان وارد عمل شوند و با ابزارهای دینی به تمام نقاط کشور اعم از شهر و روستا رفته و به روشنگری چنین مسائلی بپردازند، جامعه در مسیر ازدیاد نسل قرارگرفته و از تهدید کاهش جمعیت عبور خواهد کرد؛ یقیناً روشنگری در این زمینه زمانی، اثر مثبت خواهد گذاشت که افرادِ مبلّغ، تبلیغ چهره به چهره را سرلوحۀ کار خود قرار دهند.
     
    *تلاش غرب برای نابارور کردن ایرانی‌ها
     
    خوشبختانه در بحث آمار جمعیت، هم جمعیت ولادت و هم آمار مرگ‌ومیر در کشور به طور دقیق موجود می‌باشد؛ این امر باید در همه به خصوص مسئولین و مبلغین، انگیزه‌ای ایجاد کند تا به درستی وظایف خود را انجام دهند.
     
    غربی‌ها اخیراً اعلام کردند: چه راهکاری در مقابله با نابارور کردن ژن ایرانی‌ها باید انجام داد تا تولید نسل آن‌ها متوقف شود؛ آیا همان‌گونه که در مسئله حجاب موفق شده و توانسته‌ایم بدحجابی را در ایران رواج دهیم آیا در بحث کاهش جمعیت نیز موفق عمل کرده‌ایم ؟!
     
    مبلغین حوزه جهت تبلیغ و یاددادن احکام شرعی در ایام تبلیغی مثل محرّم و فاطمیه به شهرهای مختلف رفته و برمی‌گردند؛ این روش اگر چه روشی پسندیده است اما کافی نخواهد بود.
     
    اگر انتظار است که تبلیغ دین در مردم اثرگذار باشد، باید مثل تبلیغ انبیاء همیشگی و مستمر بوده تا کارایی لازم را داشته باشد.
     
    همان‌گونه که رژیم طاغوت قبل از انقلاب، اهداف و برنامه‌های خود را در شهرها و روستاها به وسیله سپاه بهداشت و سپاه دانش پیاده می‌کرد؛ امروزه نیز می‌توان با همکاری نهادهای دولتی و غیردولتی، برنامه‌های صحیح اجتماعی را بین مردم انتشار داده و فرهنگ‌سازی کرد؛ زمانی پزشکان به همراه نیروهای به‌روز با دستورالعمل‌های مافوق خود مردم را تشویق به داشتن فرزند کم می‌کردند، حال با همان نیرو و نیروهای دیگر نهادها می‌توان چنین فرهنگ تهدیدآمیزی را از میان برداشت.
     
    مسئولان بهداشت کشور می‌گوید نیز که در خصوص جمعیت، انقلاب به وجود آمده و در مسیری قرارگرفته‌ایم که بازگشت‌ناپذیر است.
     
    بعد از این که مقام معظم رهبری، بحث جمعیت را مطرح کردند، استراتژیست های آمریکایی در طی دو سه روز اعلام کردند: رهبر ایران، انقلابِ دیگری را کلید زده و نقشۀ راه را کشف کرده، باید هزینه‌ها را بالا ببریم تا ایران، عمل پیشگیرانه‌ای انجام دهد!.
     
    *توطئه بحران ارز
     
    وقتی آیت‌الله العظمی خامنه‌ای چنین سخنانی را ابراز داشتند، یک ماه بعد در کمال تعجب، بحث افزایش قیمت دلار و سکه مهم‌ترین سوژۀ خبریِ کشور شده و کسی در این هیاهو از هشدار رهبری نسبت به مسئلۀ جمعیت چیزی نگفت!.
     
    بحث افزایش قیمت سکه و دلار یک بازی بود که مردم به دنبال آن رفته و اذهان مردم از مسئلۀ اصلی غافل شود؛ در آن ایام دغدغۀ مردم در رابطه با دلار و سکه این بود که از نیمه شب، ساعت‌ها پشت درهای بانک بنشینند تا  نوبت آن‌ها شود؛ این مسائل، بازی‌های شیاطین برای موضوع جمعیت بود که از سوی سردمداران کفر تئوریزه شده و توسط ایادی خودفروخته و جاهل به مرحله عمل رسیده است.
     
    متأسفانه سازمان بهزیستی با این که از مدیران خوبی برخوردار بود، اما در بدنه و زیرمجموعه‌های خود مشکلاتی داشت که با روح تعالیم اسلامی و منافع کشور در تضاد است؛ وقتی بدنه سازمان بهزیستی به دقت مورد بررسی قرار می‌گیرد، معلوم می‌شود همۀ جهات آن از سوی یونیسف هدایت می‌گردد.
     
    ممکن است افرادی در این سازمان عنوان کرده و گزارش دهند: سازمان بهزیستی فلان تعداد کتاب قرآنی نیز نوشته؛ اما این مسئله نمی‌تواند، انجام دستورات یونیسف از سوی این سازمان را انکار کند.
     
    متأسفانه بعد از این که بررسیِ میدانی در مناطقی انجام می‌گیرد، نتایج آن با گزارش‌های ارائه‌شده‌ی  سازمان بهزیستی مغایرت داشته است.
     
    زمانی که برنامۀ کاهش جمعیت برای کشور ایران شروع شد، جمعیت ایران ۱۲ میلیون نفر بود و امروز جمعیت  ۷۷میلیون نفر می‌باشد؛ با جمعیت ۱۲ میلیونی فقر شدید حاکم بود اما با جمعیت ۷۷ میلیونی رفاه بیشتری وجود دارد؛ از این جا معلوم می‌شود جمعیت بیشتر، رفاه بیشتر را در پی دارد؛ چون خودِ جمعیت، تولیدکننده و اداره‌کننده‌ی کشور خواهند بود.
     
    در زمان رژیم طاغوت، فروش نفت ۹ میلیون بشکه بود و امروز فروش نفت به ۲ میلیون بشکه می‌رسد؛ حال رفاه در کدام یک از این دو زمان بیشتر است؟!.
     
    هرگونه عمل جراحی به منظور پیشگیری دائمی از باروری، اگر ضرورتی نداشته باشد، ممنوع است؛ بنابراین همه عقیم‌سازی‌ها حرام می‌شود. همه علما و مراجع تقلید نیز فتوا داده‌اند: عقیم‌سازی انجام نشود.
     
    *پاسخ به یک شبهه
     
    معنای اجتهاد پویا این است که مجتهد در فتوای خود با ادله‌ی متقن، طبق زمان ارائه دهد؛ ممکن است زمانی به افزایش جمعیت نیاز داشته و زمانی به کاهش معقولانه نیاز باشد و این مسئله نباید شبهه‌ای ایجاد کند؛ هیچ کشوری سیاست ثابتی را در همه زمان‌ها اجرا نمی‌کند، بلکه سیاست خود را در موضوعات به‌روزرسانی کرده و دائم تغییر می‌دهند؛ اگر کشوری چنین کاری انجام نداد، باید مورد سؤال قرار گیرد.
     
    وقتی از صدر اسلام به سیاست‌های امامان معصوم "علیهم السلام" نگاه شود، زمانی صلح در برنامۀ آن بزرگواران قرار داشت و زمانی جهاد مقدم بود زمانی نیز کرسیِ تدریس ارجحیت داشته است. بنابراین مجتهد باید به تناسب روز و اقتضای زمانی فتوا دهد.
     
    *ضرورت برنامه‌ریزی قبل از تشکیلات
     
    در هر مسئله‌ای ابتدا باید برنامه‌ریزی کرد و سپس به تشکیلات پرداخت و در ادامه به آموزش نیرو همت گماشت. وقتی نیروها به خوبی آموزش دیدند، به شهرها و روستاها رفته و تغییرات را ایجاد خواهند کرد.
     
    متأسفانه بحثی را در مجلس ارائه داده‌اند که جلوی آن گرفته نشود، ضرر دیگری را در این مسئله به دنبال دارد و آن این که: جمعیت باید کیفی باشد!. یعنی وقتی همۀ امکانات و رفاه آماده شد، بعد افراد برای فرزندآوری تصمیم بگیرند.
     
    در جواب این اشخاص باید گفت: کجای دنیا رفاه کامل برقرار است بلکه رفاه یک امر نسبی می‌باشد. پس سطح توقعات را تعطیل کرده یا پایین بیاوریم.
     
     خوشبختانه سیاست‌گذاری برای آینده ترسیم‌شده و قوانین در حد عمل تا سال ۱۹۹۵ تصمیم‌گیری شده و نیازمند اجرا می‌باشد. مرکز تغییرات جمعیت باید در راستای این سیاست‌ها فعال شود.
     
    اولین و مهم‌ترین کار این است: آن‌هایی که فرزند آور هستند، باید به آن‌ها امکانات و آموزش ارائه داد.
     
    دوم اینکه صندوق‌های قرض‌الحسنه در مساجد ایجاد شود تا ازدواج آسان شکل گیرد. در سومین گام باید به زوج‌های نابارور کمک کرد تا با روش‌های جدید پزشکی صاحب فرزند شوند.
     
    مردم باید در تحقق این موارد از دولت مطالبۀ جدی داشته و بدانند یک درصد مخالف خطا می‌کنند؛ اگر مردم مطالبه کنند، بلافاصله تغییر ایجاد خواهد شد. همین مردم بودند که با به صحنه آمدن حماسه‌های فراوان را خلق کردند.
     
    *مراجع سنگ تمام گذاشته‌اند
     
    مراجع عظام دو سال است که حکم تکثیر نسل را داده و در جامعه نیز پخش و رسانه‌ای شده است؛ مقام معظم رهبری در راستای افزایش نسل، جمعیت ایران را تا رشد ۱۵۰ میلیون نفر مناسب دانسته‌اند.
     
    ممکن است کسی بخواهد سقط کند؛ کسی ادعا نمی‌کند، اصلاً در داروخانه‌ها، دارویی در رابطه با جلوگیری نباشد؛ اما سخن این جاست که این کار نباید با پول بیت‌المال انجام شود؛ نباید نهادهای دولتی در این زمینه تشویق‌کننده باشند؛ نباید در این خصوص امکانات رایگان ارائه داد. چرا دولت باید برای نابارور کردن زنان دل سوزانده و داروهای جلوگیری را در درب منازل تحویل دهد.
     
    ادامه تحصیل زنان، افزایش سن ازدواج زن را تا ۳۰ سالگی به همراه داشته و سن باروری را از زن‌ها می‌گیرد؟. چرا مجلس۵۰ درصد سهمیه دانشگاه را به زن‌ها اختصاص داده است؟.
     
    در برخی مواقع و در رشته‌های خاص، دختر باید به خاطر کرامت انسانی تحصیل کند؛ تأمین نیاز مردم در چند رشتۀ خاص نیاز به ۵۰ درصد ندارد بلکه با کمتر از این مقدار نیز میسر خواهد شد.
     
    سازمان بهداشت جهانی می‌گوید: سنّ باروی ۱۵ تا ۴۹ سالگی است که بهترین سنین ۱۸ سالگی می‌باشد، این مسئله باید در مدارس ترویج شود.
     
    بنابراین باید ابتدا جمعیت موجود باروری را آگاه کرده تا فریب تبلیغات اغواکننده را نخورند؛ قرص‌های جلوگیری از باروری دارای ۲۲ نوع بیماری و چند نوع سرطان می‌باشد.نکته دیگر این که، باید ماهواره‌ها را تحریم کرد تا برنامه‌های هدف‌دار و شوم دنیای کفر را برای مردم به صورت یک فرهنگ درنیاورد.
     
     
     
    منبع: خبرگزاری حوزه

    1 نظر | ارسال نظر

     1.  
      ببخشید این خانوم با استناد به کدام قانون اسلام ناب حضور زنان را محدود به مشاغلی چون پرستاری ومعلمی میداند؟مگر زنان خودشان عقل و درک وشعور ندارند که این خانوم میخواهد برایشان اولویت بندی تعیین کند؟دایره انتخاب زنان را محدود کنند مگر غیراز این است که قرآن کریم انسان را موجودی مختار میداند؟وانسان را دعوت کرده به انتخاب و تلاش؟
      
     0
      
     0
     1. ارسال نظر  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷