3850
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
   • سه شنبه، ۲۶ اسفند ۱۳۹۳
    رئیس بخش زنان بیمارستان دکتر شریعتی گفت: زنان باردار در ایام عید از مصرف آجیل شور و شیرینی بپرهیزند، همچنین تا حد امکان به مسافرت‌های طولانی نروند و در مسافرت‌های کوتاه نیز هر ۲ ساعت یک‌بار از خودرو پیاده شوند.
    دخت ایران- اشرف آل‌یاسین در پاسخ به سؤال یکی از شهروندان درباره مصرف شیرینی، میوه و آجیل ایام عید توسط زنان باردار، اظهار داشت: بارداری فرد را مستعد ابتلا به دیابت می‌کند و چنانچه این فرد زمینه و سابقه خانوادگی برای ابتلا به دیابت یا فشارخون را داشته باشد باید بیشتر از سایر افراد مراقب سلامت خود باشد.
     
    *مصرف آجیل شور و شیرینی ممنوع
     
    وی افزود: توصیه می‌شود زنان باردار در ایام عید از خوردن شیرینی جداً بپرهیزند، آجیل شور نخورند اما اگر تمایل به خوردن آجیل خام و بی‌نمک دارند به مقدار خیلی کم آن را مصرف کنند.
     
    مدیر گروه زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: مصرف آجیل شور و غذاهای پرنمک فرد را مستعد ابتلا به فشارخون می‌کند؛ چنانچه زنان باردار از مواد غذایی شور استفاده کنند دچار مشکلاتی در دوران بارداری و زایمان خواهند شد بنابراین توصیه می‌شود به غذا نمک اضافه نکنند و به همان میزانی که نمک در غذا وجود دارد بسنده کنند.
     
    *از مسافرت‌های طولانی بپرهیزید
     
    این جراح و متخصص زنان و زایمان با توصیه برای مسافرت در دوران بارداری اظهار داشت: زنان باردار از مسافرت‌های طولانی بپرهیزند چرا که مسافت زیاد ممکن است موجب خستگی، لخته شدن خون در پا و مشکلات دیگر شود.
     
    همچنین به دلیل فاصله زیاد ممکن است بین شهرها اورژانس یا مراکز درمانی که بتواند به آن‌ها کمک کند وجود نداشته باشد.
     
    وی ادامه داد: یکی از مشکلاتی که مسافرت‌های طولانی برای زنان باردار ایجاد می‌کند عدم دسترسی به متخصص زنانی است که زیر نظر او هستند.
     
    *هر ۲ ساعت یک بار از خودرو پیاده شوید
     
    این فلوشیپ نازایی گفت: زنان باردار در مسافرت‌ها هر ۲ ساعت یک بار از خودرو پیاده شوند و راه بروند. چنانچه امکان پیاده شدن از خودرو وجود ندارد از جوراب‌های واریس یا بانداژ استفاده کنند و پای خود را مدام تکان دهند.
     
    وی افزود: دیده می‌شود برخی زنان باردار در مسافرت آرام‌بخش مصرف کرده و می‌خوابند. این رفتار موجب لخته شدن خون در پا و ایجاد مشکلاتی برای آن‌ها می‌شود درحالی‌که توصیه ما این است که اولاً تا جایی که امکان دارد از مسافرت‌های طولانی بپرهیزند. در مسافرت‌های کوتاه نیز  هر دو ساعت یک بار از خودرو پیاده شوند.
     
    *انجام کارهای سبک در ایام عید اشکالی ندارد
     
    رئیس بخش زنان بیمارستان دکتر شریعتی خاطرنشان کرد: انجام کارهای سبک در ایام عید اشکالی ندارد اما زنان باردار به ویژه آن‌هایی که در ماه‌های آخر بارداری هستند از فعالیت‌های سنگین و کارهایی مانند نظافت جدا بپرهیزند چرا که ممکن است به خود و جنین آسیب برسانند.
     
     
    منبع: فارس

    1 نظر | ارسال نظر

     1.  
      خیلی کار سختیه بشه با خودمون مقابله کنیم و نخوریم!!!
      
     0
      
     0
     1. ارسال نظر  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷