1433
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
     1. عطیه قهرمان زاده
       1. اندازه متن:
       2.  
       3.  
      نظرات (۰۱)
      تعداد بازدید: 1433
      نسخه مناسب چاپ
      ارسال به ديگران
      اضافه کردن به علاقمندی ها
    نوبت به او که افتاد، انواع غذاهای رنگارنگ بود که بر روی میز، چشم‌نوازی و صد البته دلنوازی می‌کرد.
    چند  سالی بود در خانواده ما، دوره  مهمانی‌های  ماهانه  برگزار می‌شد. اساس این مهمانی‌ها هم فقط سادگی بود. نوبت هر خانواده‌ای که بود فقط یک نوع غذای ساده می‌پخت و مهمانی خانوادگی ماهانه را برگزار می‌کرد. شب‌های خوشی را در این مهمانی‌های ساده سپری می‌کردیم.
    بزرگترهای فامیل از خاطرات جوانی‌شان می‌گفتند و کوچکترها هم با اشتیاق گوش می‌دادند. گاهی هم بازی‌هایی بین جوانترها برگزار می‌شد که نتیجه‌اش خنده و شادی بیشتر بود. مهمانی‌ها بر همین منوال سپری می‌شد تا اینکه عروس جوانی به جمع خانواده ما پیوست. این خانم جوان دست پخت خوبی داشت و برای به رخ کشیدن دست‌پختش، یک نوع غذا کار ساز نبود.
    نوبت به او که افتاد، انواع غذاهای رنگارنگ بود که بر روی میز، چشم‌نوازی و صد البته دلنوازی می‌کرد. تعریف و تمجیدها از این خانم جوان ، باعث شد بقیه فامیل هم به تکاپو بیافتند و دست‌پختشان را به رخ بقیه بکشند. و به این ترتیب بود که هر مهمانی از مهمانی قبلی، پر زرق و برق‌تر می‌شد. تا جایی که گروهی از افراد که توانایی مقابله را نداشتند  از دور خارج شدند و از برگزار کردن مهمانی ماهانه سر باز زدند. در نتیجه رفته‌رفته فاصله بین مهمانی‌ها طولانی و طولانی‌تر شد.    و این داستان به این ترتیب به پایان رسید که یک سال و سه ماه است که هیچ مهمانی دوره‌ای در خانواده ما برگزار نشده و خیلی از افراد فامیل از حال و روز هم بی‌خبرند. به نظرم  تمام این بی‌خبری‌ها و دوری‌ها نتیجه مستقیم تجمل گرایی یک نفر است که دیگر افراد هم خواسته و ناخواسته به تبعیت از او ریشه صمیمیت و دید و بازدیدهای خانوادگی را با تبر تجملات و مصرف‌گرایی خشکاندند.
     1. امتیازدهی:
      لطفا منصفانه امتیاز دهید.
       1.  
       2. ۸۸%
       3. تعداد: ۰۵ رای

    1 نظر | ارسال نظر

       1. user-pic
       2. نامشخص
        ۲۲ فروردین ۹۱
        ۱۳:۰۶
     1.  
      jana sokhan az zabane ma migoii
      
     0
      
     0
     1. ارسال نظر  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷