1341
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
   • - «آخه ما ماهواره داریم مرد حسابی؟!»
    - «حیف شد! باید سریال رو می‌دیدی. اونوقت یاد می‌گرفتی بری دنبال عشق... چون باقی چیزها کشکه. دنبال عشقت نری، انگار زندگی نکردی!»
    مادربزرگ چای می‌ریخت. مادر و خاله‌ها آخرین خریدهای سال خود را با هم مقایسه می‌کردند. من و محمد هم هر کدام گوشه‌ای نشسته و سرگرم تماشای دیگران بودیم. پدر چشم به تلویزیون دوخته بود که سریال‌های نوروزی سال را تبلیغ می‌کرد. شوهرخاله با همان لحن شوخ و جدی همیشگی رو به پدر کرد و پرسید: «ویکتوریا رو دیدی؟!»
    پدر که جدی نگرفته بود، جواب داد: «همون چایی که تبلیغش رو می‌کنن؟»
    شوهرخاله توضیح داد که منظورش سریال ویکتوریاست. همان که از شبکه ماهواره‌ای پخش می‌شود و طرفداران زیادی هم برای خودش دست و پا کرده است. پدر با لحنی حق به جانب گفت: «آخه ما ماهواره داریم مرد حسابی؟!» و شوهرخاله که مطمئن بود اگر ماهواره‌ای در خانه باجناق وجود داشت هم کسی ویکتوریا نمی‌دید ادامه داد: «حیف شد! باید می‌دیدی.»
    پدر که دلیل خواست، جواب شوهرخاله، من و محمد را وادار کرد با شگفتی به هم خیره شویم: «اونوقت یاد می‌گرفتی بری دنبال عشق... چون باقی چیزها کشکه. دنبال عشقت نری، انگار زندگی نکردی!»
    و شوهرخاله آنقدر در باب حسنات بی‌خیالی و عدم پایبندی به قیود اخلاقی حرف زد که محمد در بازگشت به خانه طاقت نیاورد و از من پرسید: «دقت کردی حاج آقا چه حرفای عجیبی می‌زد؟!» و من ماندم به یک تایید ساده و صادقانه بسنده کنم یا دوباره یکی از آن سخنرانی‌های معمول خودم را ارائه دهم در باب اینکه چطور آدم‌ها می‌توانند بسته به شرایط، تغییر کنند و شگفتی بیافرینند.

     1. امتیازدهی:
      لطفا منصفانه امتیاز دهید.
       1.  
       2. ۰۰%
       3. تعداد: ۰۰ رای

    5 نظر | ارسال نظر

       1. user-pic
       2. ترانه
        ۱۲ اردیبهشت ۸۹
        ۱۲:۴۴
     1.  
      باریکلا شوهر خاله.
      
     0
      
     0
       1. user-pic
       2. حمید
        ۲۱ اردیبهشت ۸۹
        ۱۶:۳۸
     1.  
      واقعا که خجالت و قباحت و جسارت داره!!!!!!
      
     0
      
     0
       1. user-pic
       2. محمد
        ۰۸ خرداد ۸۹
        ۱۷:۳۹
     1.  
      چه تغییرات جالبی !
      
     0
      
     0
       1. user-pic
       2. نامشخص
        ۲۴ خرداد ۸۹
        ۱۹:۱۳
     1.  
      به نظر من ویکتوریا و دخترش فقط دو تا زن بدکاره بودن که می خواستن خیانت و کارای زشتشون رو پشت واژه ی مقدس عشق مخفی کنن
      
     0
      
     0
       1. user-pic
       2. باران
        ۰۹ آبان ۸۹
        ۱۴:۰۶
     1.  
      برای آدمی با این ویژگیها چرا لفظ حا ج آقا رو بکار می برین ؟حداقل ما باید به این درک رسیده باشیم که طیف وسیع افراد رو زیر سوال نبریم .این آدم حداقل اگر از اون حا ج آقا ها هم باشه اینقدر متظاهر هست که عقایدشو جار نزنه
      
     0
      
     0
     1. ارسال نظر  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷