1300
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
   • نگاهی به جثه ریز مچاله شده کنار دیوار انداخت. فکر کرد شاید اگر آنهمه خاطره را می‌شد به یکباره از ذهن پاک کرد، این موجود نحیف اولین چیزی بود که از مغز و دل و زندگی بیرونش می‌کرد.
    نگاهی به جثه ریز مچاله شده کنار دیوار انداخت. فکر کرد شاید اگر آنهمه خاطره را می‌شد به یکباره از ذهن پاک کرد، این موجود نحیف اولین چیزی بود که از مغز و دل و زندگی بیرونش می‌کرد. زن زیبا و پرنشاطی که با آنهمه انرژی پایان ناپذیر قول داده بود تا آخر دنیا کنارش بماند، حالا با داشتن یک فرزند چنان خود را گرفتار دام اعتیاد کرده بود که او هر تلاشی را برای نجات بیهوده می‌یافت.
    آخرین تکه‌های لباس را هم داخل چمدان کوچک جا داد و قفل را بست. زن به زحمت بلند شد و روی پا ایستاد. با حسی از عدم اعتماد قدم به اتاق گذاشت و جایی ایستاد که روبروی زن نباشد و مجبور نباشد صورت او را نگاه کند. 
    «باور کن تو هم بودی همین کار رو می‌کردی.»
    زن ناباور و عصبی نگاهش کرد. می‌دانست اگر بی‌اعتنایی‌های مدام او نبود، کار زن هرگز به اینجا نمی‌کشید. می‌دانست تا دورترین آدم‌های فامیل و در و همسایه هم خبر از افسردگی بیش از حد همسرش بعد از زایمان دخترشان خبر داشتند و او تنها کسی بود که با این واقعیت مبارزه کرد تا رفته رفته کمرنگ شد و دیگر کسی جرات ابرازش را نیافت. می‌دانست اگر جایشان عوض می‌شد، زن –که قطعاً به اندازه او در این ماجرا مقصر هم نبود- پابه‌پای او صبر می‌کرد. و حتی شاید با تشویق، کاری می‌کرد او زودتر به زندگی بازگردد.    او نمی‌توانست. هیچوقت به اندازه او صبور نبود. چه رسد به حالا که کفه ترازو تماما به سمت او خم بود و زن در هیچ دادگاهی نمی‌توانست ادعایی بکند. درست مثل آنکه حق انتخاب دومی به او داده باشند. بیش از آنکه افسوس بخورد، خرسند بود. حس کرد زن هم این را می‌فهمد.
    «یه روزی بهم حق می‌دی. وقتی رعنا واسه خودش یه خانوم شد.»
    زن پوزخند زد. دلش لرزید. با آن حال نزار هم می‌توانست بفهمد کجا دروغ تحویلش داده‌اند. از اتاق بیرون زد. چمدان را برداشت و رفت تا در خودرو منتظر باشد زن از خانه و زندگی خود خداحافظی کرده و برود تا برای همیشه از او و دختر مشترک‌شان دور بماند.

     1. امتیازدهی:
      لطفا منصفانه امتیاز دهید.
       1.  
       2. ۰۰%
       3. تعداد: ۰۰ رای

    2 نظر | ارسال نظر

       1. user-pic
       2. زیبا
        ۱۵ مرداد ۸۹
        ۱۸:۰۴
     1.  
      عالی بود. لذت بردم.
      
     0
      
     0
       1. user-pic
       2. ۱۷ مرداد ۸۹
        ۱۷:۴۱
     1.  
      چقدر زیبا و واقعی...
      
     0
      
     0
     1. ارسال نظر  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷