1020
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
     1. آرزو دستا
       1. اندازه متن:
       2.  
       3.  
      نظرات (۰۰)
      تعداد بازدید: 1020
      نسخه مناسب چاپ
      ارسال به ديگران
      اضافه کردن به علاقمندی ها
    پدر: «مادرت دوباره زنگ زد. دیگر می‌خواهم این کابوس را تمام کنم.»

    قطرات اشک پیاپی برروی گونه‌هایش می‌خزیدند. چشمانش دیگر یارای دیدن نداشتند. او در دنیای دیگری بود؛ دنیای مبهم خویش. باز شدن ناگهانی پنجره توسط باد وحشیانه، او را به یاد درد قلبش آورد. یک خاطره غم آلود تمام نشدنی. زمانی که مادر ناامید از ترک اعتیاد همسرش در را کوبید و چند ماه قبل از نوروز ترکشان کرد. صدای در هم چنان در گوش دختر فریاد می‌زد. عشق رویایی آنها سوخته بود. پدرش هم زیاد خانه نمی‌آمد. و این روند زندگی برای دختر تازه بالغ تبدیل به کابوس بزرگی شده بود.
    بالاخره توانست تکانی به خود بدهد و برای بستن پنجره از جایش بلند شود. سرش را کمی بیرون برد، قطره‌‌های باران به سر و رویش ضربه می‌زدند. هوا هم دلگیر بود. انگار آسمان هم برایش گریه می‌کرد. بی‌اختیار سرش را چرخاند و به درخت کوچکی که در گوشه حیاط قد علم کرده بود نگریست. پدر و مادرش آن را در اولین سالگرد تولد او کاشته بودند. باد آشیانه کبوترها را به زمین انداخته و باران هم در ویرانی آن همدستی کرده بود. دیدن تخم مرغ کوچک شکسته او را به فکر فرو برد دختر با خود زمزمه کرد: «من هم خواهم شکست.»


    پنجره را بست و خود را به بالین تخت انداخت، دیگر از آمدن پدر دلسرد شده بود.
    صبح بعد اشتیاق برخاستن نداشت. باز هم باید روزی شبیه روزهای خسته کننده گذشته را آغاز می‌کرد. با زحمت خود را بلند کرد و برای تنفس هوای تازه پنجره را گشود. در این هنگام صدای تق‌تق در قلب او را به تپش درآورد.
    دختر: «بابا»
    پدر: «مادرت دوباره زنگ زد. دیگر می‌خواهم این کابوس را تمام کنم.»
    دختر با سینه‌ای از غم و شادی خود را به آغوش پدر انداخت.

    آسمان صاف و آبی بود. آفتاب نور خود را با مهربانی به دنیا و به حیاط کوچک آنها می‌پراکند. چه چه گنجشک‌ها به گوش می‌رسید. دختر نگاهی به درخت انداخت. کبوترها مشغول لانه‌سازی بودند...

     1. امتیازدهی:
      لطفا منصفانه امتیاز دهید.
       1.  
       2. ۱۰۰%
       3. تعداد: ۰۱ رای
     1. ارسال نظر  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷