993
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
   • از طرفی نسل جوان با عرضه بسیار متنوع و در بسیاری از موارد نامناسب پوشاک روبرو است؛ و از طرف دیگر با منع نیروی انتظامی که پوشیدن اینگونه لباسها را مخالف عرف جامعه و شرع معرفی می‌کند.
    طرح جدید نیروی انتظامی که به نوعی به منظور ارتقای امنیت اجتماعی از آن یاد می‌شود واکنشهای متفاوتی را در میان اقشار مختلف مردم داشته است؛ اما آنچه مهم به نظر می‌رسد این است که طرح‌هایی از این دست عملا نتایج و بازدهی کمی به همراه خواهد داشت. آنچه واقعا باید در نظر گرفته شود، ارتقای فرهنگ و باور مردم است. تا زمانیکه شخصی به هویت و ماهیت اصلی مسئله‌ای اعتقاد نداشته باشد، مسلما به آن توجهی نشان نداده و بسیار بی‌تفاوت از کنار آن عبور می‌کند.
    مسئله مهم دیگر در این قضیه، مسئله عرضه پوشاک در سطح جامعه است؛ مادامی که سرمایه‌داران صنعت پوشاک تعیین‌کننده نوع مد در جامعه هستند، چطور می‌توان از نسل جوان تنوع‌طلب انتظار داشت به لباس‌های ساده‌تر بسنده کنند؟ از طرفی نسل جوان با عرضه بسیار متنوع و در بسیاری از موارد نامناسب پوشاک روبرو است و از طرفی دیگر با منع نیروهای انتظامی که پوشیدن اینگونه لباسها را مخالف عرف جامعه و شرع دین معرفی می‌کنند. آیا اینگونه عرضه و ممانعت، غیر از ایجاد تشنج در جامعه پیامد دیگری هم خواهد داشت؟ در ابتدای اجرای طرح زمستانی بسیار شاهد بودم جوانان از حضور چنین گشت‌هایی ابراز نگرانی و ناراحتی می‌کردند و نیروی انتظامی را مرجع مناسبی برای تعیین تناسب پوشش نمی‌دانستند. کما اینکه با گذشت فصل سرما هم کم‌کم از آن فشارهای اولیه کاسته شد و پوشش افراد بیشتر به دلخواه آنان در آمد.
    اما آنچه به طور کلی و به عنوان مهمترین مسئله در قضیه پوشش و حجاب به نظر می‌آید، از بین رفتن ارزش مذهبی و معنوی حجاب در بین افراد جامعه است؛ و اینکه این ارزشها نه تنها به درستی از نسل‌های قبل به نسل‌های کنونی انتقال نیافته، بلکه در بین افراد نسل‌های گذشته نیز در حال رنگ باختن است. بسیاری از افراد نسل جوان امروزی حجاب را چیزی فراتر از محدود بودن به ظواهر دانسته و آنچه دین اسلام به عنوان حجاب درست برای ما تبیین نموده است را نپذیرفته و آنرا قدیمی و بی‌ارزش قلمداد می‌کنند. چه کسی مسبب این سوءتفاهم و مسئول رفع آن است؟!


     1. امتیازدهی:
      لطفا منصفانه امتیاز دهید.
       1.  
       2. ۰۰%
       3. تعداد: ۰۰ رای
     1. ارسال نظر  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷