716
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
   • نواقص العقول که دیگر شاخ و دم ندارد؛ امیرالمومنین که قرآن ناطق است، این را می‌گوید. خدا می‌گوید این ناقص‌العقل‌ها را بزنید!

    چنان با هیجان و حرارت حرف می‌زد که این حرارت حتی جنبه فیزیکی پیدا کرد و خروجی هم داشت؛ یقه‌اش را بیخ گلو بسته بود. شاید هم علت حرارت زیاد بدنش هم برای همین بود، یقه‌اش خیس خیس بود. از ریش‌های پرپشتش هم عرق می‌چکید.


    اصلا ول کن ماجرا نبود. همانطور پشت سر هم با صدای بلند حرف می‌زد، نه، فریاد می‌زد.


    «نواقص العقول که دیگر شاخ و دم ندارد؛ امیرالمومنین که قرآن ناطق است، این را می‌گوید. خدا می‌گوید این ناقص‌العقل‌ها را بزنید!»


    واقعا مانده بودم که چه بگویم، هیچ کدام از بچه‌های کلاس هم چیزی نمی‌گفتند!


    وقتی دست بلند کردم و گفتم: «استاد! مگر نباید در برخی از موارد به تفاسیر هم مراجعه کرد...» انگار که می‌خواست خفه‌ام کند؛


    گفت: «ببین بچه جان! تفسیر برای مواقعی است که در آیه‌ای ابهام باشد. ولی وقتی حضرت باری تعالی با زبان خودشان می‌فرمایند «واضرِبُوهُنَّ» یعنی بزنیدشان، دیگر تفسیر برای چه؟ مگر ابهامی در آن دارید؟


    نکند تو هم در این جلسات منحرف مکاتب روشنفکری شرکت می‌کنی که اینطور آیات قرآن را تکذیب می‌کنی؟ و می‌خواهی معنی دلخواهت (!!!) را بفهمی؟»


    واقعا دیگر جرات نکردم چیزی بگویم، فقط دوست داشتم که زودتر کلاس تمام شود تا دیگر چیزی نشنوم. ترم تمام شد و این درس هم مثل بقیه‌ی درسها پاس شد. وقتی نمرات آمد خیلی تعجب کردم، از درس تفسیر موضوعی قرآن نمره‌ام ۱۰ شده بود!


    نمی‌دانم چرا اصلا آن روز در کلاس این سوال را پرسیده بودم. یک احساس ترحم، برای چه کسی؟ شاید استاد. یا شیطنت یک دانشجو برای اینکه بخواهد در کلاس، استادش را به چالش بکشد.


    ولی فکر می‌کنم همان احساسی بود که حس کردم سی و چند دانشجو به مهمل بافی‌های یک آدم گوش می‌کنند که ای کاش کمی بیشتر مطالعه داشت.
     


     1. امتیازدهی:
      لطفا منصفانه امتیاز دهید.
       1.  
       2. ۱۰۰%
       3. تعداد: ۰۱ رای
     1. ارسال نظر  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷