656
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
     1. زهره مرتجی
       1. اندازه متن:
       2.  
       3.  
      نظرات (۰۰)
      تعداد بازدید: 656
      نسخه مناسب چاپ
      ارسال به ديگران
      اضافه کردن به علاقمندی ها
    اگر در همین دوره و زمانه که مستحضریم و مستحضرید، یک سبیل کلفتی با کلاه شاپو پیدا بشود که فکر کند زن عامل گناه اوست، خب خدا وکیلی به این بنده خدا چه چیزی می‌شود گفت؟

    موضوع این شماره نشریه هم که ما را کُشت.


    اولین کشیک بخش ارتوپدی‌ات باشد، سه هفته از تحویل مطلبت گذشته باشد، نصف شب نشسته باشی معطل مریض، آن وقت بخواهی درباره «عامل گناه بودنِ زن» هم بنویسی. راستش این است که فکر نمی‌کنم حرف زیادی برای گفتن باقی بماند.


    اگر در همین دوره و زمانه که مستحضریم و مستحضرید، یک سبیل کلفتی با کلاه شاپو پیدا بشود که فکر کند زن عامل گناه اوست، خب خدا وکیلی به این بنده خدا چه چیزی می‌شود گفت؟ بنده که اگر با چنین موجودی برخورد کنم ترجیح می‌دهم خیلی آهسته از کنارش بگذرم.


    اما مسئله وقتی جالب می‌شود که کسی که این فکر را به مغزش راه داده، سبیل آنچنان کلفتی هم نداشته باشد، یا حتی یک بار هم دنبه آبگوشت را خالی نخورده باشد. بدتر اینکه فوتش بکنی هم باد ببردش، یا حتی اگر یکبار استاد نمره‌اش را کم بدهد، بساط گریه و زاری‌اش گوش فلک را کر کند. یک همچین موجودی اگر قرار باشد فکر بکند همه اشتباهاتش بخاطر این بوده که زن هم در دنیا خلق شده و کج‌روی‌هایش بخاطر اوست، الحق و الانصاف خیلی زور دارد.


    یک زمانی اجداد ما از این فکرها می‌کردند، کلی هم سر و صدایشان بالا بود. همان‌ها را عرض می‌کنم که یک وقتهایی سماور و دیگ و بشقابها را می‌فرستادند وسط حیاط. این بندگان خدا خیال می‌کردند همین که بگویند زنها «ضعیفه»اند و عامل گناه و باید توی پستو باشند، ماجرا تمام است. البته همانها هم وقتی به کبر سن می‌رسیدند و نگاهی به زندگی‌شان می‌انداختند، خودشان معترف بودند که اگر بانوانشان نبودند، نه زندگی‌شان ثمری داشت، نه تلاش‌هایشان اثری. آن وقت خودشان با طیب خاطر قربان صدقه حاج خانوم هم می‌رفتند که این همه سال تحملشان کرده.


    ولی اگر یک جوانک یک لاقبایی که کل هنرش دود کردن یک قلیان به تنهایی باشد و البته دماغش را هم که بگیری جانش در برود، بخواهد این فکرها را از مغزش بسُراند پایین و بر زبان بیاورد، به نظر بنده یک مقاله که هیچ، یک کتابخانه هم جوابگو نخواهد بود. راه حل چیست؟ عرض می‌کنم.


    نه اینکه فکر بکنید بنده طرفدار زور و فشار هستم‌ها، خیر. ولی خدا بیامرز عمه پدرم، که الهی نور به قبرش ببارد، همیشه می‌گفت: «ننه جون، ملاقه رو که فقط واسه دیگ نساختن که. یه موقع‌هایی هم باید باهاش کوبوند تو سر این جوونک‌های فوکولی، بلکم عقلشون درست کار کنه.» البته بنده امتحان نکرده ام؛ ولی عمه پدرم که می‌گفت خیلی خوب جواب می‌دهد. حالا باز هم هر طور میل شماست. ولی اگر گفتمان جواب نداد، به فکر ملاقه هم باشید.
     


     1. امتیازدهی:
      لطفا منصفانه امتیاز دهید.
       1.  
       2. ۰۰%
       3. تعداد: ۰۰ رای
     1. ارسال نظر  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷