720
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
     1. مجتبی مومنی
       1. اندازه متن:
       2.  
       3.  
      نظرات (۰۰)
      تعداد بازدید: 720
      نسخه مناسب چاپ
      ارسال به ديگران
      اضافه کردن به علاقمندی ها
    یک نسل ناشناخته نسل ناشناخته ای مثل دایناسورها.



    باور کنید که راست می‌گویم. چند هزار سال قبل موجودات عظیم الجثه‌ای وجود داشته‌اند،  امروز بعد از هزاران سال و بعد از بررسی‌های زیاد و مطالعات فراروان تنها توانستند آنها را دسته بندی کنند. آن هم در حد محدود. اینکه مثلا در این دسته بندی‌ها هر کدام‌شان از نظر شکل ظاهری چگونه اند یا اینکه هر کدام‌شان چه می خوردند، با اینکه این دست‌آوردها برای دانشمندان بسیار مهم بوده ولی تقریبا می‌شود گفت، که هیچ اطلاعی در مورد زندگی دایناسورها وجود دارد.
    خوب دیدید که ما هیچ اطلاعی، در مورد زندگی آنها نداریم.


    و اما اینکه چرا معتقدیم که آنها هنوز منقرض نشده‌اند.
    در فیزیک دوره‌ی دبیرستان قانونی به اسم قانون ترمودینامیک وجود داشت – نمی‌دانم الان هم هست یا نه- این قانون شامل دو قانون کوچک تر بود. قانون اول ترمودینامیک، و قانون دوم ترمودینامیک. دبیر ما یک قانون دیگر هم به آنها اضافه کرده بود. قانون صفرم و آن هم این بود که اگر دمای جسم اول با جسم سوم دمای یکسان داشته باشد و جسم دوم هم با جسم سوم دمای یکسانی داشته باشد. دمای جسم اول و سوم با هم برابر است. –به اندازه‌ی یک دبیر فیزیک درس گفتم، آن هم از مبحث ترمودینامیک – فعلا این مقدمه را داشته باشید.


    راستش را بخواهید، می‌خواهم در مورد یک جنس، نژاد یا یک نسل یا هر عنوان دیگری که بتواند اهمیت موضوع و حساسیت آن را بیان کند توضیح بدهم. یک نسل ناشناخته نسل ناشناخته ای مثل دایناسورها.
    نمی دانم تا چه حد از دنیاهای ناشناخته می‌دانید، من می‌خواهم در مورد دنیای کوچکی از جامعه‌ی انسانی که این گروه در آن قرار دارد حرف بزنم. دوست دارم از خصوصیات اخلاقی و خصیصه هایی که خاص آن‌ها بگویم.
    می‌دانید که ما آدم ها یک بخشی از زندگی مان در خیال‌مان می‌گذرد. دقت کردید فقط یک بخش، نه همه‌اش. این نسل یا همان جنس همه زندگی‌شان در خیالات و اوهام می‌گذرانند. طبیعی‌ست که وقتی کسی همه‌ی زندگی‌اش را در وهم و خیال باشد عاقبتش چه می‌شود. او در خیالاتش هر کاری می تواند انجم دهد. و چون ما آدم‌ها به صرف اینکه در اجتماع زندگی می کنیم، اجتماعی هستیم پس خیالات مان هم باید اجتماعی باشد یعنی در خیالاتمان غیر از خودمان را هم باید وارد کنیم. نسل مذکور نه تنها در خیالاتشان دیگران را دخیل می‌کنند، و نقش‌هایی برایشان قائل می‌شوند.


    حال خدا قسمت‌تان نکند که شاهد باشید، یکی از آدم‌های این نسل در خیال‌بافی‌های خودش برای یک آدم دیگر به همان دلایل بالا نقشی قائل شود و آن آدم بی‌خبر از همه جا نتواند در نقش و قالبی که برایش ساخته شده جا بگیرد.
    تا به حال آدم‌هایی را دیده‌اید که عاشق فال مجلات بی‌خودی و پیگیر همه‌ی طالع بینی ها باشند. از چینی، هندی گرفته تا طالع بینی جزایر استوایی. جالب است که همه‌ی آن‌ها را پی ‌می‌گیرند و جالب‌تر آن‌که هرکسی راهم در هرجا مثل خانه، محل کار دانشکده می‌بینند. خصوصیاتش را با یکی از آن انواع طالع ها مقایسه می‌کنند.
    خدا نکند که یکی از خصوصیات این آدم بیچاره با یکی از جملات آن طالع یا فال تطبیق داشته باشد. آن آدم بیچاره را در همه‌ی حوزه‌ها و اعمال زیر ذره‌بین می‌برند و خدا به داد آن ادم برسد.
    این قشر به شدت عاشق فیلم‌های هندی – آن‌هم با حضور امیرخان، سلمان خان، قلی خان و بقیه‌ی خان‌های بالیوود‌- هستند. اگر تا ۱۰سال آینده بخواهد از تلویزیون پخش شود، یا اینکه سی‌دی‌اش از مراکز توزیع منتشر شود. همه ی روزنامه‌ها ونشریه ها را چک می‌کنند تا برسد. وقتی هم که رسید تا ۳۰۰بار آن را تماشا نکنند، و همه‌ی آن را حلاجی نکنند و برایش جلسه‌ی نقد و بررسی نگذارند ول کن ماجرا نیستند.


    تا وقتی به حرف هایشان توجه کردید، و به‌قول برخی گوش به فرمان بودی، با خرد و ذی‌شعور محسوب می‌شوی. ولی اگر دری به تخته بخورد و به حرف‌شان گوش ندهی، بی‌خرد، بی‌نزاکت، وخیلی چیز‌های دیگر هستی.
    من اگر بخواهم خیلی بیشتر از این‌ها در مورد این نسل بگویم یا بنویسم، شاید چند هزار کلمه هم نتواند حق مطلب را ادا کند.
    به قول آن جمله‌ی معروف: تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل
    با همه‌ی این‌ها نکته‌ی جالب این‌ست که خیلی‌ها  معتقدند سطح شعور آن‌ها!!!!! از هم سالان‌شان در جنس مخالف بیشتر است. با این اوصاف دید که این نسل ناشناخته، و غیر قابل شناخت‌اند.


    قانون صفرم ترمودینامیک را که در خاطر دارید؟
    وقتی این نسل یا جنس – دختران- موجوداتی ناشناخته‌اند، -دمای جسم اول و دوم برابر است- دایناسورها هم ناشناخته‌اند- دمای جسم اول و سوم هم برابر است-. می‌توان نتیجه گرفت –دمای جسم اول و سوم برابر است-که این نسل را می‌شود با دایناسورها برابر دانست.
    مشخص است که در این‌حالت می‌توان گفت، دایناسورها هنوز منقرض نشده‌اند.
     


     1. ارسال نظر



  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷