764
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
     1. ساره پدرام
       1. اندازه متن:
       2.  
       3.  
      نظرات (۰۰)
      تعداد بازدید: 764
      نسخه مناسب چاپ
      ارسال به ديگران
      اضافه کردن به علاقمندی ها
    نگرانی‌تان بابت چیست؟ دانشگاه؟ اضطراب برای چه؟ شغل؟ ازدواج؟! واقعا این را یک مشکل قلمداد می‌کنید؟!

     

    آهای با شما هستم! بله با شما! مشکلتان چیست؟ چرا اینقدر غر می زنید؟ تبعیض؟ از آن حرفها بود! مگر غیر از این است که یک روز را به اسم شما گذاشته‌‌اند؟! «روز دختران». پسرهای بیچاره کجا روزی به نام خود دارند؟!


    نگرانی‌تان بابت چیست؟ دانشگاه؟ مگر غیر از این است که ۶۰ درصد شما را به دانشگاه راه داده‌اند؟! آخر این انصاف است؟ به خاطر همین، شما باید از خودگذشتگی کنید و ۱۰ درصد صندلی هایتان را به پسران پس بدهید. همین که یک قرن پیش به شما اجازه داده‌اند از پشت پرده‌های اندرونی منازل خود خارج شوید و سوادی بیاموزید بروید خدا را شکر کنید!


    اضطراب برای چه؟ شغل؟ ای بابا! مگر در جریان نیستید که (صرف نظر از پارتی بازی، جنسیت و روحیه زن‌ستیزی در محیط های کار،) عین ۶۰ درصد شما بدون هیچ مشکلی به محض فارغ‌التحصیل شدن وارد بازار کار می‌شوید؟!


    فکر می‌کردم حداقل به امنیت شغلی خود واقفید، یا به برخوردهای در خوری که با شما در محیط های کاری صورت می‌گیرد و به شما به چشم تنها یک همکار نگاه می‌شود و بس!


    ازدواج؟! واقعا این را یک مشکل قلمداد می‌کنید؟! مطمئنا می‌دانید جمعیت شما بیشتر از پسران است (متاسفانه اینگونه شایعه کرده‌اند). پس بجنبید تا در این بازار مکاره چیزی هم نصیب شما گردد. حق انتخابتان که بالاست. پسرها هم که خدا را شکر همگی مسؤولیت پذیر. حق و حقوقتان را می‌خواهید؟! همین که یک نفر حاضر شده اسم شما را وارد شناسنامه‌اش کند باید بروید برای خودتان خوش باشید.


    مسئله شما گذران اوقات فراغت و سرگرمی است؟! پارکی مخصوص شما و حتی پیستی برای دوچرخه سواری شما تاسیس کرده‌اند. اهل تنهایی رفتن به سینما هستید؟ هیچ ناراحت نباشید در برخی از سالنهای سینما جایگاهی مخصوص شما در نظر گرفته‌اند. می‌خواهید با دوستانتان وقت بگذرانید و دور هم باشید؟ ببخشید جایی به ذهنم نرسید، نه اینکه جایی نباشد، هست، اما عقل من نرسید!


    امنیت اجتماعی فکرتان را مشغول کرده؟! در اتوبوس‌ها و مترو بخشهای مختص شما در نظر گرفته‌اند. تازگی‌ها تاکسی‌هایی سبزرنگ هم برایتان راهی خیابان‌ها کرده‌اند. در پیاده روهای خیابان «تیکه» نثارتان می‌کنند؟! نگران نباشید، به زودی درخواست پیاده روهای مخصوص بانوان خواهیم کرد.


    استقلال می‌خواهید؟! تا وقتی خانه پدرتان هستید پدر زحمت نگهداری از شما را می‌کشد و پس از آن هم این امر خطیر به همسرانتان واگذار می‌شود. بنابر این چه کاری است که بخواهید به این موضوع بیاندیشید که فرصتی برای چشیدن طعم آن دارید یا نه؟!
    راستی من قرار بود در مورد چه بنویسم؟ دغدغه‌های دخترانه؟ من که دغدغه‌ای نمی‌بینم!


     


     1. ارسال نظر  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷