727
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
     1. فرزانه کرم پور
       1. اندازه متن:
       2.  
       3.  
      نظرات (۰۰)
      تعداد بازدید: 727
      نسخه مناسب چاپ
      ارسال به ديگران
      اضافه کردن به علاقمندی ها
    روز زن باید یادآور احقاق حق انسانی باشد، فارغ از جنسیت.    مهم نیست که هشت مارس باشد یا روز هشتم یا چندم از چه ماهی، برایم مفهومی ندارد. اگر چشم‌ها را ببندم و به روز زن فکر کنم، راهرویی تمیز با بوی خوش یکی از انواع خشبوکننده‌ها را می‌بینم با ویترین‌های پرزرق و برق مغازه‌ها، مردهایی با قیافه‌های در هم و ناراضی و بچه‌هایی که بی‌حوصله شده‌اند و به هر طرف سر می‌کشند و گاه نق‌نق و ناله می‌کنند و زن‌هایی که پشت هر ویترینی می‌ایستند تا بالاخره شوهرشان را وادار به خرید چند هدیه برای خود و مادرزن و مادرشوهر و خواهرزن و خواهرشوهر و... کنند.


    هر کالای وارداتی در کشور ما بعد از مدتی ایرانی می‌شود، حتی اگر این کالا روز زن باشد که در سایر کشورها فقط با شاخه گلی یادآوری می‌شود. ایرانی شدن این کالاها بسیاری از مواقع به کاریکاتوری از اصل بدل می‌گردد. روز زن باید یادآور احقاق حق انسانی باشد، فارغ از جنسیت. زن امروز ایران با آن که در حال عبور از گذاری تاریخی است، به دلیل ناآگاهی و تن دادن به عقب‌ماندگی مقبول جامعه و هیئت حاکمه، رفتاری ناهنجار از خود بروز می‌دهد. به جای مبارزه در راستای گرفتن حقوق مسلم انسانی در مراجع ذیصلاح، دعوا را به درون خانه و جوامع کوچک کشانده است و نتیجه‌اش آمار بالای طلاق و جنایت‌های خانوادگی است. نادانی و بیگانگی با کتاب و دوری از فرهنگ و تن دادن به ابتذالی که در رسانه‌ها تبلیغ می‌شود و الگوسازی‌های غلط، نتیجه‌ای جز زندگی‌های نابسامان، آمار بالای افسردگی در دختران و زنان و اعتیاد و خودکشی ندارد.


    زنی که هنوز نمی‌‌تواند حق نگهداری از کودکش را داشته باشد، زنی که به چندهمسری تن می‌دهد و تشویق می‌شود، زنی که... زنی که... در مورد چه روزی و در کجا حرف می‌‌زنیم؟!
     


     1. ارسال نظر  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷