1025
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
     1. پویا محسنی
       1. اندازه متن:
       2.  
       3.  
      نظرات (۰۰)
      تعداد بازدید: 1025
      نسخه مناسب چاپ
      ارسال به ديگران
      اضافه کردن به علاقمندی ها
    مخدر در جهان مدرن با ظاهری آراسته به میان جمع می‌رود. نیازی به منقل و وافور و ژست‌های آن چنانی نیست. می‌تواند به اندازه یک دارو مفید به نظر برسد.
    اعتیاد هم مثل هزاران شتر دیگری است که پشت در خانه‌هامان می‌خوابند. گاهی از پشت در خانه رد می‌شود. گاهی زانویی می‌زند تا کمی استراحت کند. گاهی با یک نگاه گذرا یا یک لبخند کمرنگ از روی نادانی، پررو می‌شود و الا و بلا که سواری بدهد. از آن در باغ سبزهایی است که گاهی به شدت سه بعدی و واقعی به نظر می‌رسد و سخت است به آن دل نبندی، یا وقتی که بستی، به سلامت از آن عبور کنی! در چنین گیر و داری، بعید است بحث جنسیت آدمی آنقدرها میدان حضور پیدا کند. شتر که زن و مرد سرش نمی‌شود! منتها وقتی دامن زنی را بچسبد، رها شدن از چنگ آن سخت‌تر و گاه ناممکن است. نه به این دلیل که خدای ناکرده یکی از دیگری مصون‌تر باشد یا عاقل‌تر یا ساده‌لوح‌تر... بلکه بنابر قانونی نانوشته، گاهی آنچه برای یکی در عرف جامعه بشری زشت انگاشته می‌شود، برای دیگری قبیح است. حالا زنان نیز بنابر همین اصل، به لحاظ لطافت روح و ظرافت جسم و پذیرا بودن نقش‌هایی چون مادری، خواهری و همسری در جامعه، اگر سوار بر این شتر شوند، خود را به چنان قبحی آلوده‌اند که گاه پدر و مادر را نیز بر آن می‌دارند که داشتن چنین فرزندی را انکار کنند!
    در امروز ایران رو به پیشرفت و سوادآموزی و رقابت با جهان توسعه یافته بیرون، سنت دیرین بی‌اعتنایی به اراده فرزند دختر همچنان در بسیاری مناطق سرزمین حرف اول را زده و او را به سرکشی، ایستادن در برابر والدین و بالاخره گریز از خانه به امید رهایی وا می‌دارد. قدم اول در راهی که بازگشت از آن به شدت دشوار است. پدر و مادر دخترها هنوز بر اینکه فرزندشان شبی را بیرون خانه سپری نکرده باشند حساسیت دارند و بعد از آن شب، اگر دختر پشیمان دوباره به ایشان پناه برد، پذیرش او با دلی چرکین خواهد بود؛ چه رسد به آنکه این دختر در مدت غیاب از خانه به دام اعتیاد نیز گرفتار آمده باشد. در چنین شرایطی، نه تنها جایی برای بازگشت نخواهد داشت، که تمام انگیزه‌های احتمالی برای تصمیم دوری گزیدن از این بلای خانمان‌سوز نیز نابود خواهد شد.
    اشتباه دیگر آنجاست که این شتر، در یک نژاد و قیافه و هیبت ظاهر نمی‌شود که مثلاً برای سوار شدن بر پشت آن بشود قانونی وضع کرد و اعلانی طراحی کرد و تابلویی زد و... به این سادگی‌ها هم نیست! این از آن رسته‌های پرتنوعی است که دوری گزیدن از آن یک ذهن هوشیار می‌خواهد و یک اراده پولادین. به خوابیدن پشت در خانه هم قناعت نمی‌کند. گاهی حتی لازم است مراقب درزهای پنجره هم بود!
    مخدر در جهان مدرن با ظاهری آراسته به میان جمع می‌رود. نیازی به منقل و وافور و ژست‌های آن چنانی نیست. می‌تواند به اندازه یک دارو مفید به نظر برسد. می‌تواند ساده‌ترین راه‌حل مشکلی باشد که گریبانمان را گرفته است. آرزوی لاغری داریم، برآورده می‌کند، در کمترین زمان. افسرده و خسته‌ایم، انرژی می‌بخشد و شادمانی بی حد. چیزی در زندگی‌مان کم است، عادتی را به همراه می‌آورد که به آن دلخوش باشیم برای ادامه زندگی. روزمرگی کسب و کارمان را کساد کرده، هیجان می‌دهد و شوق. ذهن‌مان یاری نمی‌کند، خلاقیتی می‌آفریند بی‌همتا...
    از اینجاست که پند و نصیحت و سرزنش بی‌تاثیر می‌شود. فقط باید شش دانگ عقل و هوش و دانش را به کار بندیم و در تشخیص شتری که سوار می‌شویم دقت کنیم. چون دست بر قضا، این همان نژاد شتری است که نباید پا در رکابش بگذاریم. والسلام. 
     

     1. ارسال نظر  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷