1373
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
     1. آرزو بهشتی
       1. اندازه متن:
       2.  
       3.  
      نظرات (۰۶)
      تعداد بازدید: 1373
      نسخه مناسب چاپ
      ارسال به ديگران
      اضافه کردن به علاقمندی ها
    اما تجربه نشان داده همین دنیای مجازی آنقدر قدرتمند هست که دو زندگی را در دنیای واقعیات به هم پیوند داده یا از هم بگسلد؛ دوستی‌هایی را پدید آورده یا به دشمنی بدل کند...
    «عالم محضر خداست، در محضر خدا معصیت نکنید» جمله‌ مشهوری است. اینکه «خدا از رگ گردن به شما نزدیک‌تر است» هم از آن شعارهاست که تا پس گردنی خدا نوش جان نشود در حد ناباوری باقی می‌ماند و راه علاج هم ندارد. اما نتیجه و قصد و هدف در هر دو جمله یکسان است: اینکه در تنهایی خودت اشتباهی کنی یا در میان جمع، فرقی ندارد. نگاهی هست که از ماورای آنچه در مخیله تو می‌گنجد لحظه به لحظه‌ات را ثبت می‌کند، چون اوست که تو را خلق کرده و مختار است در کنترل آنچه می‌کنی.
    حالا این دنیای مجازی هم از آن مقوله‌هاست که باید خیلی مراقبش بود. این بی‌معنا شدن حضور واقعی و عدم لمس‌پذیری آنچه بر صفحه‌ کوچک مقابل چشمانت نقش می‌بندد، از آن موقعیت‌های وسوسه‌انگیز است برای هزار شیطنت ساده که در عالم واقع، هرطور هست با وقوع آن مبارزه می‌کنی. دروغ‌های کوچک باورپذیر و بی‌ضرر، جابه جایی واقعیت و تخیل به منظور افزایش بار عاطفی ماجرا، تجربه‌ چیزی که وقوع آن در زندگی حقیقی بعید و گاه ناممکن است... همه و همه دست به دست هم می‌دهند تا ساده‌تر راضی شوی خود را به موجی که به سویت خیز برداشته بسپاری و با این تصور که چون همه چیز در شکل مجازی اتفاق می‌افتد، زیانی متوجه کس نخواهد بود، آن نگاه نگران خیره مانده به خود را از یاد ببری.    اما تجربه نشان داده همین دنیای مجازی آنقدر قدرتمند هست که دو زندگی را در دنیای واقعیات به هم پیوند داده یا از هم بگسلد؛ دوستی‌هایی را پدید آورده یا به دشمنی بدل کند؛ اخبار ساده را تا مرز یک بحران جهانی مهم جلوه داده یا مهم‌ترین خبرها را در حد یک اتفاق روزمره، پیش پا افتاده جلوه دهد و تا آنجا پیش برود که کلمات مفاهیم خود یا بار منفی همراه خود را از دست بدهند و به جایی برسد که تن فروشی مجازی امری عادی و خالی از آسیب به نظر بیاید؛ به خصوص برای آن دسته از دختران و زنانی که به هر دلیل و بهانه از داشتن شریک جنسی بی‌بهره‌اند.
    پس وقتی کسی خود را در این محیط معرفی نمی‌کند، به جای جنس مخالف جا می‌زند، از گذاشتن عکس و دادن نام واقعی خودداری می‌کند، از پذیرفتن دوستان جدید می‌هراسد یا به عکس، به هر تازه‌واردی که پیشنهاد دوستی می‌دهد پاسخ مثبت ارائه می‌دهد، بحث جدی ندارد که با کسی انجام دهد و... یعنی آنقدر از واقعیت دنیای پیرامون فاصله دارد که بتواند دست به هر کاری بزند به این بهانه که اینجا مجاز، اصل اول است و درستی و نادرستی در آن به همان معنای همیشگی نیست.
    اما ناگفته پیداست که مَجاز و غیرمَجاز، این دنیا هم بخشی از همان عالم است که محضر پروردگار بوده و در هر شرایطی ارتکاب گناه در آن ناشایست دانسته شده است. حالا اینکه انتخاب من و شما در استفاده از امکانات آن چه باشد، همان اندازه خصوصی و محرمانه باقی خواهد ماند که عاداتمان در خوابیدن و بیدارشدن و دیگر لحظه‌های خصوصی زندگی... می‌ماند بحث آن نگاه، که شاید از خاطر یکی از ما برود و از یاد دیگری نه.   
     

     1. امتیازدهی:
      لطفا منصفانه امتیاز دهید.
       1.  
       2. ۰۰%
       3. تعداد: ۰۰ رای

    6 نظر | ارسال نظر

       1. user-pic
       2. سیمین
        ۰۴ مهر ۸۹
        ۲۳:۳۰
     1.  
      لایک.
      
     0
      
     0
       1. user-pic
       2. Azadeh
        ۱۰ مهر ۸۹
        ۰۲:۳۷
     1.  
      hate
      
     0
      
     0
       1. user-pic
       2. صالح
        ۱۱ مهر ۸۹
        ۲۲:۵۹
     1.  
      می‌بینم که بین علما اختلاف افتاده و یکی لایک می‌زنه یکی هیت!!! بنده به عنوان طرفدار فمینیسم اعلام می‌کنم این مطلب هیچ ربطی به لایک و هیت ندارد و نظر اینجانب به دلیل دیدگاه‌های خداپسندانه نویسنده ممتنع است!!! باشد که میان خانم سیمین و آزاده هم صلح برقرار گردد انشااله
      
     0
      
     0
       1. user-pic
       2. مریم
        ۱۴ مهر ۸۹
        ۱۱:۳۷
     1.  
      منهم به دلیل اینکه دروغ و ارتکاب گناه فرقی نمی کنه که کجا باشه و در همه حال زشت و ناپسنده با خانم نویسنده موافقم
      
     0
      
     0
       1. user-pic
       2. مفیدی
        ۱۹ مهر ۸۹
        ۱۴:۵۲
     1.  
      کاملا موافقم. like
      
     0
      
     0
     1.  
      از اینکه با زبانی ساده و روان، واقع بینی را به فرزندان بی غل و غش و پاک این مرز و بوم یادآور می شوید و از سطحی نگری و عواقب شوم آن آگاه می کنید، بسیار سپاسگزارم.
      
     0
      
     0
     1. ارسال نظر  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷