1040
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
     1. زهرا باقری
       1. اندازه متن:
       2.  
       3.  
      نظرات (۰۰)
      تعداد بازدید: 1040
      نسخه مناسب چاپ
      ارسال به ديگران
      اضافه کردن به علاقمندی ها
    هر چیزی که برای وبلاگ نویس شدن باید بدانید.
    هر مطلب را به اصطلاح یک پست می‌نامند. سعی کنید پست‌ها کوتاه باشد، الان عصر سرعت است و کمتر کسی رغبت می‌کند پست‌های بلند را بخواند...

    ۱. اولین و مهمترین نکته در ساخت وبلاگ این است که هدف از ایجاد وبلاگ مشخص باشد. یعنی برای خود روشن کنید که با چه هدفی می‌خواهید وبلاگ بسازید، یک وبلاگ تفریحی، سرگرمی، محلی برای جمع کردن خاطرات، نتیجه تحقیقات، تحلیل و نقد فیلم‌ها یا خط مشی‌های سیاسی عده‌ای، کاملا مشخص باشد، در این صورت بیشتر کار را انجام داده‌اید.

    ۲. انتخاب سرویس بلاگ نیز یکی از مهمترین کارهایی است که یک وبلاگ نویس حرفه‌ای باید انجام بدهد. سرویس  دهنده وبلاگ‌ها سایت‌هایی هستند که غالبا به صورت رایگان، به مراجعه‌کنندگان اینترنتی خود امکان ایجاد وبلاگ می‌دهند. طبق برآوردها و تعداد بازدیدهایی که توسط سیستم‌ها ثبت شده است، بیشترین بازدیدکننده وبلاگ را سرویس بلاگفا، میهن بلاگ، پرشین بلاگ، پارسی بلاگ دارد و بقیه سرویس بلاگ‌ها در رده‌های بعدی قرار می‌گیرند، که البته در حال حاضر هر روز شاهد افزایش این سرویس بلاگ‌ها هستیم. شاید در آینده‌ای نزدیک، شاهد تخصصی‌شدن آنها نیز باشیم، به طور مثال سرویس بلاگ «پلاکفا» که به نظر می‌رسد هدف اصلی از ایجاد آن ایجاد پایگاهی برای وبلاگ‌نویسان مذهبی و به صورت خاص (دفاع مقدس) باشد.

    ۳. تکمیل فرم ایجاد وبلاگ
    » انتخاب یک اسم خوب، کوتاه، جذاب، که هم فارسی و هم انگلیسی آن در ذهن بماند و از سوی دیگر تا حدی گویای محتوای مطالب وبلاگ باشد. مثلا: گل دختر، دختر ترشیده، دختران خمینی کبیر.
    » بعضی سرویس وبلاگ‌ها، نام کاربری را همان اسم وبلاگ می‌گیرند و برخی دیگر حتی امکان تغییر نام وبلاگ را هم بعد از ثبت می‌دهند، مانند پرشین بلاگ، در مجموع باید در این مورد دقت لازم را داشته باشید. در انتخاب نام کاربری هم، عبارتی را بگذارید که در ذهنتان بماند و رمز عبور هم در عین اینکه در ذهنتان بماند، ساده هم نباشد، چرا که گاهی اوقات بعضی افراد با حدس زدن و بعد شناختن رمز عبور می‌توانند به صفحه مدیریت وبلاگ دیگران دست پیدا کنند!
    » نوشتن نام و نام‌خانوادگی حقیقی در فرم ثبت نام، الزامی ندارد. در حقیقت این نام و نام‌خانوادگی سند مالکیت مدیر وبلاگ است که در انتها (و در برخی سرویس بلاگ‌ها در ابتدای) هر پست قرار می‌گیرد؛ بعضی نام مستعار می‌گذارند، مخصوصا خانم‌ها و برخی هم هیچ اسمی از خود نمی‌گذارند، مانند: «بازتاب نفس صبحدمان» و برخی هم نام حقیقی خودشان را می‌گذارند، مانند: «یک وجب دل»
    » آدرس ایمیل هم برای این است که اگر خواننده‌ای از متن شما لذت برد و خواست بیشتر با شما آشنا شود و یا پیشنهاد کاری یا هر پیشنهاد دیگری(!) بدهد، از این طریق با شما مرتبط شود و در بعضی سرویس‌ها به صورت مشخص قسمتی از صفحه اصلی وبلاگ را به خود اختصاص داده است. اما در برخی سرویس بلاگ‌ها این بخش مخفی است و صرفا برای این است که خود مدیریت سرویس بلاگ اگر پیغامی یا برنامه‌ای داشت و خواست که شما را در جریان آن قرار دهد، از این طریق با شما مرتبط باشد، به این جهت ایمیل‌تان، قابل مشاهده برای همه نیست.
    » سوال امنیتی هم برای این است که اگر یک روز رمز عبور به صفحه مدیریتی را فراموش کردید، با پاسخ به سوال، رمز در اختیار شما قرار بگیرد و یا بتوانید بعد از این فراموشی رمز عبور جدیدی به وبلاگ خود بدهید.

    به این سادگی شما صاحب یک وبلاگ شدید! اما نکات دیگری هم لازم است که بدانید:

    ۴. نوشتن پست:
    » هر مطلب را به اصطلاح یک پست می‌نامند. سعی کنید پست‌ها کوتاه باشد، الان عصر سرعت است و کمتر کسی رغبت می‌کند پست‌های بلند را بخواند؛ اما برخی صحبت‌ها هست که به بلندی‌اش می‌ارزد! این دست شماست که انتخاب کنید، بسته به اطلاعات و میزان صحبتی که می‌خواهید داشته باشید، کدام پست را بلند و کدام را کوتاه بنویسید. نمونه کوتاه: «چشم و چراغ»، نمونه بلند: «سیاه، سپید، خاکستری
    » دقت کنید که فونت مطالبتان زیاد کوچک یا بزرگ نباشد، عموما Tahoma و فونت ۱۱ استفاده می شود.
    » اگر مطلب با ذکر منبع باشد، بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد؛ این نقل قول اگر از کتاب باشد، شناسنامه و شماره صفحه کتاب و اگر از نقل قول کسی باشد، اصل مطلب را نیز در همانجا لینک کنید، تا اعتماد خواننده به صحبتهای شما زیاد شود. در تعداد بازدید از وبلاگ شما نیز تاثیر خواهد داشت. مانند: وبلاگ «زهرا اچ بی» که حتی به مطالب خودش هم لینک می‌دهد.
    » سعی کنید از مطالب دیگران تا حد امکان استفاده نکنید و اگر استفاده کردید، حتما منبع را ذکر کنید.
    » تنوع در نوشتن گاهی خوب است و گاهی بد. در مورد وبلاگ سعی کنید یک روند خاص داشته باشید؛ مثلا اگر سیاسی می‌نویسید تا آخر سیاسی بنویسید یا در دسته بندی موضوعی دل نوشته، مذهبی، اجتماعی و... را از هم جدا کنید.
    » گذاشتن عکس در مطلب نیز خالی از لطف نیست، به علت اینکه هر سرویس بلاگ سیستم خاص خودش را دارد، کشف این اصل را به خودتان  می‌سپاریم!

    ۵. مدیریت مطالب قبلی: اگر مطلب منتشر شده، ولی به نظر شما نیاز به اصلاح دارد، در این بخش می‌توانید آن را انتخاب و بعد ویرایش کنید.

    ۶. نظرات: می‌توانید این بخش را تنظیم کنید که نظرات به صورت خصوصی اول برای شما نمایش داده شود و بعد اگر با سیاست‌های شما همراستا بود، عمومی شود و یا اگر مایل به انتشار آن نبودید، حذف شود. یا اینکه به طور کلی هر نظری که وارد شد، به طور عمومی منتشر شود.

    ۷. لینک دوستان: در حقیقت لینک وبلاگ‌ها یا سایت‌هایی هستند که شما در بخش مدیریت آدرس آنها را قرار داده‌اید. بعضی‌ها ذوق به خرج می‌دهند و آن را به شکل زیبایی در می‌آورند، اما هرگز فراموش نکنید که اصل مطلب است، نه لینک دوستان! مانند: «یک اردیبهشتی تمام عیار» که این شکل را تقریبا در تمام موارد رعایت کرده است. بعضی ها هم اصلا لینک دوستانی ندارند: «دست نوشته های خاکستری

    ۸. تنظیمات وبلاگ: در این بخش شما می‌توانید بخش اطلاعات مدیر را تغییر دهید، تصویری برای مدیر قرار دهید، یا اطلاعات کوتاهی در مورد مدیر یا محتوای وبلاگ بنویسید که در قسمت بالای صفحه نمایش داده می‌شود.

    ۹. انتخاب قالب: می‌توانید شکل ظاهری وبلاگ که اصطلاحا به آن قالب می‌گویند را انتخاب کنید.

    ۱۰. ویرایش قالب: می‌توانید قالب وبلاگ را اصلاح کنید و یا قالب جدیدی نصب کنید. بعضی از سایت‌ها این قالب‌ها را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهند. ولی حتما دقت کنید که قالب متناسب با سرویس بلاگ باشد. مانند: سایت «بهار بیست
     

     1. امتیازدهی:
      لطفا منصفانه امتیاز دهید.
       1.  
       2. ۰۰%
       3. تعداد: ۰۰ رای
     1. ارسال نظر  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷