1389
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
     1. رضا دهکی
       1. اندازه متن:
       2.  
       3.  
      نظرات (۰۲)
      تعداد بازدید: 1389
      نسخه مناسب چاپ
      ارسال به ديگران
      اضافه کردن به علاقمندی ها
    برویم سر اصل مطلب! آقای عزیز، خانم محترم در مورد مسائل جنسی‌تان با هم گفتگو کنید.
    طیف کثیری از عقلا و فضلا اعتقاد دارند عصر برخورد به سر آمده و دوره، دوره گفتمان است. اساسا گفتگو، می‌تواند کلید قفل‌های بسته زیادی شود و می‌تواند قفلی بر کلی چیزهای بد، مثل جنگ و دعوا و دشمنی و کینه هم باشد! به قول انشاهای قدیم، البته واضح و مبرهن است که گفتگو هم باید از راهش صورت گیرد. همین گفتگو، خودش اگر از راه درستش خارج شود، چه بسا به سوتفاهم، جدل، درگیری و... منجر شود، چنان که اگر طرفین گفتگو همان اول، در مورد اختلاف‌شان، توی سر و کله همدیگر هم می‌زدند، اینقدر شدید نمی‌شد! اطناب کافی است! حالا که خوب ملتفت شدیم که گفتگو خوب است و چه جورش خوب است، برویم سر اصل مطلب!
    آقای عزیز، خانم محترم (یا برعکس! آقای محترم، خانم عزیز! چرا بحث می‌کنید آخر؟!) در مورد مسائل جنسی‌تان با همسرتان گفتگو کنید. هیچ اشکالی که ندارد هیچ، خیلی هم خوب است. اگر خجالت کشیدن را بهانه می‌کنید که انصافا بی معنی است. (حتما باید توضیح بدهم چرا؟!) نگرانید نکند طرفتان فکر کند همه‌اش این مسائل توی ذهن شما می‌چرخد و اساسا به موضوع دیگری فکر نمی‌کنید؟! اگر این یادداشت آموزش دهنده نبود، بهتان می‌گفتم که اگر طرف واقعا با پیش کشیده‌شدن چنین صحبتی، همچنین افکاری را از سرش عبور دهد، همان بهتر که در جهل مرکب خودش بماند و شما هم ولش کنید برود با یک آدم چشم و گوش بسته ازدواج کند که از رابطه، فقط گل و هدیه دادن بلد است و نگاه‌های عاشقانه! تا چشمش درآید! آره خواهر! ... (ببخشید، یک لحظه خط رو خط شد!) ... البته شما هم باید حواستان باشد که چگونه قضیه را مطرح کنید که چنین شائبه‌ای در طرف‌تان ایجاد نشود. گفتم که، گفتگو خوب است، ولی از راه درستش! راه درستش را خودتان پیدا کنید دیگر! همه چیز را که نباید همچین آماده یادتان داد!
    خلاصه اینکه بچه که نیستید که خجالت بکشید و رودربایستی کنید و نگوئید چه می‌خواهید و یا احیانا وقتی چیزی آنطور که دوست دارید نیست، قهر کنید و بدعنقی و اینها. مطمئنا رابطه جنسی، بخش مهمی در رابطه‌تان است. اینها را دیگر با این همه مطلبی که الان در همین مجله دخت ایران هست هم می‌دانید دیگر. گفتگو در این باره، می‌تواند کمک بزرگی برای حفظ و بهبود کل رابطه شما باشد. فقط در آخر چند نکته را فهرست وار بگویم که نگوئید این همه نوشت، کجایش آموزشی بود!
    - در هنگام رابطه جنسی یا مستقیما بعد از پایان آن، از گفتگو درباره مسائل پایه آن بپرهیزید. این همه وقت هست، عدل باید بگذارید همین وقت؟! این زمان ها اصلا مناسب برای گفتگو در این زمینه نیستند؛ چرا که یا آن را احساسی می‌کنند یا از آن سو باعث سرخوردگی، دلزدگی و سردی از آن رابطه می‌شوند. کارشناسان خانواده معتقدند بهترین شرایط برای صحبت در این مورد، اعلام زمان قبلی برای این گفتگو و ایجاد شرایطی صمیمی است. البته توصیه می شود این شرایط صمیمی نه خوابیده که نشسته و مثلا در حال صرف چای باشد تا گفتگو به انحراف کشیده نشود!!!
    - زبان گفتگویتان مهربان باشد. از طعنه، تحقیر ، انتقاد تند و چنین چیزهایی جدا خودداری کنید. سعی کنید در گفتگویی آرام و منطقی به گفت و شنود درباره خواسته‌های هم نشسته و به نتیجه خوبی برسید.
    - انتقادهایتان را رک و تند و تیز مطرح نکنید. اگر انتقادی دارید، بیان مستقیم آن، می‌تواند موجب ناراحتی طرف مقابلتان شود. بهتر است انتقادهایتان را به گونه‌ای بیان کنید که برای طرفتان برخورنده نباشد. مثلا اگر از اندام طرفتان راضی نیستید (به دلیل چاقی یا لاغری) می‌توانید نگرانی‌تان را در مورد تندرستی طرفتان و رابطه‌اش با این مسئله بیان کرده و با ابراز اینکه بیان این مسئله تنها از روی علاقه شما ناشی می‌شود، موضوع را مطرح کنید.
    - در صورت نیاز از مشاوره افراد مناسب بهره ببرید. (توضیح می‌خواهد؟! مشاورها هم باید نان بخورند دیگر!)
    - به خواسته‌های طرف مقابلتان احترام بگذارید. یادتان باشد اگر کاری را که حتی چندان باب میلتان نیست به خاطر خواسته طرفتان بپذیرید، ضمن نشان دادن عشق و علاقه‌تان به وی، می‌توانید انتظار داشته باشید طرف مقابل هم به خواسته‌های شما، حتی اگر چندان باب میلش نباشد، احترام بگذارد.
    - یادتان باشد مقایسه نکنید! مقایسه خودتان یا همسرتان با دیگران زهر هلاهل این گفتگوهاست... مراقب باشید سمی نشوید!
    - و آخرین نکته... نتایجی را که در گفتگوها می‌گیرید، به خاطر سپرده و اجرا کنید. حتی گاهی خارج از این نتیجه‌ها، کدهای مهمی درباره طرف مقابلتان کشف خواهید کرد. قرار نیست فقط گفتگو کرده باشید که گفتگو کرده باشید! یعنی خواستی بگوئی که بیا، حرفت را گوش کردیم فقط؟! به عمل کار بر آید، به سخندانی نیست! آره جانم! نصیحتی کنمت بشنو و بهانه مگیر...
     1. امتیازدهی:
      لطفا منصفانه امتیاز دهید.
       1.  
       2. ۰۰%
       3. تعداد: ۰۰ رای

    2 نظر | ارسال نظر

     1.  
      سوژه جالبی بود و از زاویه خوبی به آن نگاه شده بود اما پرداخت خوبی نداشت و نقطه عطفی که طنز را به توصیه های کارشناسی پیوند می داد خواننده را در برزخ جدی و طنز نگه می داشت تا شروع دومین توصیه کارشناسی که نشان می داد جدی شده است. سپاس
      
     0
      
     0
     1.  
      می دونم خیلی جالب میشه ولی خواهش میکنم طنز رو توی گفتوگوهای جدی و آموزشی وارد نکنید با تشکر از زحمات شما
      
     0
      
     0
     1. ارسال نظر  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷