1190
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
   • کافی است ۶ تا ۸ صبح، در سرمای کانادا، سری به اولین فروشگاه نزدیک خانه بزنید. زنان چینی در حال پیاده‌روی دور فروشگاهی هستند که هنوز بسته است. لباس ورزشی و راحت به تن دارند. می‌دوند. راه می‌روند. نرمش می‌کنند.
    در آینده‌ای نه چندان دور، نام چین مترادف با کره زمین خواهد بود. چین نامی است که اقتصاد دنیا را زیر و زبر کرده است. تمام کمپانی‌های بزرگ تولیدی از کارگران چینی بهره می‌برند. چینی‌ها سخت کوش، ملی‌گرا و کم هزینه‌اند. زیبایی در درجه آخر اهمیت است. هزینه کم باشد، سلامت را به خطر نیندازد، نیاز را برطرف کند. وقتی این سه گزینه یکجا بیاید، غیرممکن است یک چینی به آن نه بگوید. حالا این همه چه ربطی به ورزش زنان دارد؟! ربطش آنجاست که از قضا این چینی‌ها در اطراف محل زندگی من به وفور حضور دارند. فقط به زبان خودشان اهمیت می‌دهند و از دید من و شما جانورهای کوچک و چندش آور می‌خورند؛ اما به طور متوسط طول عمری برابر با ۸۵ سال دارند. توجه کنید: طول عمر متوسط!
    تا جایی که من می‌دانستم از زنان ایرانی گذشته، هندی‌ها هم چندان رغبتی به ورزش نشان نمی‌دهند. اینجا اما همه‌چیز متفاوت است. چینی‌ها تاثیر خود را گذاشته‌اند. کافی است بین ۶ تا ۸ صبح، در سرمای سخت کانادایی که گاه با برف و کولاک و سختی رفت و آمد نیز در هم می‌آمیزد، سری به اولین فروشگاه نزدیک خانه بزنید. چینی‌ها - غالبا زنان چینی- در حال پیاده‌روی دور تا دور فروشگاهی هستند که هنوز بسته است. لباس ورزشی و راحت به تن دارند. می‌دوند. راه می‌روند. نرمش می‌کنند و دست آخر با حرکات یوگا مانند به بدن خود اجازه می‌دهند برای فعالیت روزانه آماده شود.    ماجرا به همین‌جا ختم نمی‌شود. آنها در هر مکان ورزشی که قدم بگذاری هستند. ممکن است سفیدپوست در هر زمانی از روز در حال ورزش دیده نشود، از چینی اما بعید نیست. صبح و ظهر و شب نمی‌شناسد. و خدا را شکر که هر چیز چین و مردمانش بد باشد، این یکی آنقدر خوب هست که بشود با خیال راحت از آن گفت. حالا هندی‌ها، ایرانی‌ها، عرب‌ها و خلاصه زنانی از گوشه و کنار دنیا هم در این جامعه چند ملیتی با نگاه به آنچه این چشم بادامی‌ها به آن عادت دارند یاد گرفته‌اند برای خود و سلامت خود ارزش قائل باشند. ورزش روزانه بخشی از زندگی زنان اینجا شده است. سالن بدنسازی می‌روند. در خیابان‌های اطراف خانه پیاده‌روی کرده و یا می‌دوند. خود را موظف می‌دانند به اینکه روزانه بخشی از سموم بدن را به نحوی سالم دفع کنند.
    البته همین را هم سفیدپوست‌ها به خود نسبت می‌دهند. اما نکته این نیست که آیا چینی‌ها مبدع چنین فکری بوده‌اند یا نه. نکته اینجاست که آنها سرسختانه تلاش می‌کنند زنان دیگر را نیز با خود همراه کرده و سلامت و شادابی و طول عمر به آنها هدیه کنند. شاید این تنها کالای ارزشمند چینی باشد که هر زنی در دنیا باید آن را تهیه کرده و برای خود حفظ کند.

     1. امتیازدهی:
      لطفا منصفانه امتیاز دهید.
       1.  
       2. ۰۰%
       3. تعداد: ۰۰ رای

    1 نظر | ارسال نظر

       1. user-pic
       2. م.
        ۱۴ دی ۸۹
        ۰۱:۲۴
     1.  
      مرسی. خیلی خوب بود .
      
     0
      
     0
     1. ارسال نظر  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷