1449
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
     1. ساسان خادم
       1. اندازه متن:
       2.  
       3.  
      نظرات (۰۰)
      تعداد بازدید: 1449
      نسخه مناسب چاپ
      ارسال به ديگران
      اضافه کردن به علاقمندی ها
    چرا وقتی دیدار فوتبال به پایان می‌رسد و مثلا لیونل مسی جلوی دوربین پیراهن خود را در می‌آورد، هزاران مدل تصویر جایگزین و آهسته پخش می‌شود، اما تصاویر حمام رفتن فرهاد اصلانی در سریال مختارنامه بدون اشکال است؟!
    شما می‌دانید تفاوت فرهاد اصلانی (بازیگر نقش ابن زیاد در سریال تلویزیونی مختارنامه) با لیونل مسی چیست؟!
    یا مثلا می‌توانید حدس بزنید محمد فیلی (بازیگر نقش شمر در همان سریال مختارنامه) با کریستین رونالدو چه تفاوت فیزیکی دارد؟
    الان شاید بپرسید که این سئوال‌ها دیگر چیست؟ واقعیتش را بخواهید خودم هم از پرسیدن چنین سئوالاتی تعجب کردم! اما واقعا همین دو نمونه چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟
    چرا وقتی دیدار فوتبالی که از شبکه سوم سیما پخش می‌شود به پایان می‌رسد و مثلا لیونل مسی جلوی دوربین پیراهن خود را در می‌آورد، هزاران مدل تصویر جایگزین و آهسته پخش می‌شود، اما تصاویر حمام رفتن فرهاد اصلانی در سریال مختارنامه بدون اشکال است؟
    این سئوالی بود که چند هفته پیش یکی از دوستان پرسید و به نظر من هم سئوال به‌حقی بود.
    اگر خط قرمز سیمای جمهوری اسلامی ایران بر آن است که بدن عریان مردان نمایش داده نشود، پس کاش صحنه‌های کشف حجاب در فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی هم کمی درگیر قیچی سانسور شود! البته سریال ارزشمند مختارنامه هم مثال دم دستی آن بود. وگرنه نمونه‌های آن کم نیستند با این حال به نظر می‌رسد اگر حذف تصاویر بدن عریان بازیکنان فوتبال به دلیل احتمال ریبه برای بانوان حذف می‌شود، بهتر است خوف افتادن به گناه در پخش تصاویر بدن مردان در فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی هم کمی بررسی شود.
    گرچه شاید مته به خشخاش گذاشتن باشد و خواننده گمان کند که نویسنده این مطلب فردی است متحجر! اما اصل سخن این‌جاست که تناقض در سیاست‌های نمایشی حجاب مردان در تلویزیون، خود نشان از بی سیاستی در این حوزه و عدم توجه به موضوعی به نام حجاب مردان است و شاید امروز، آن روزی باشد که باید این موضوع اصلاح شود.
    .
     1. امتیازدهی:
      لطفا منصفانه امتیاز دهید.
       1.  
       2. ۶۰%
       3. تعداد: ۰۲ رای
     1. ارسال نظر  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷