1705
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
   • برای بازی و تفریح هم مردانه و زنانه تعریف می‌کنیم که مبادا چیزی از قلم افتاده باشد! شوخی از این تلخ‌تر؟!
    اینکه می‌گویند دختر و پسر بودن فرزند فرقی ندارد را نمی‌شود جدی گرفت! البته که فرق دارند. اگر بدانی فرزندت دختر خواهد بود، برایش انبوهی لباس صورتی، زرد، بنفش یا قرمز می‌خری و اگر پسر باشد می‌روی سراغ رنگ‌های آبی و سبز و سفید. اسباب‌بازی‌های دخترانه می‌شود عروسک و قابلمه و چرخ خیاطی و ظرف و ظروف فانتزی، مال پسر می‌شود توپ و ماشین و دوچرخه. پس اینکه فرقی بین‌شان نیست منتفی می‌شود؛ چون از اول تا آخرشان فرق هست.
    اصلا هر کدام پیش از آنکه چشم به دنیا باز کنند، تکلیف‌شان روشن شده است. جایی که یکی حق ندارد به خاطر تمرین مردانگی گریه کند، آن یکی آزاد است هر چه خواست اشک بریزد و یاد بگیرد این مظلوم‌نمایی حربه‌ای است که می‌توان گاه و بی‌گاه از آن بهره برد. وقتی آن یکی آزادانه در کوچه‌ها توپ بازی می‌کند و دعوا راه می‌اندازد و با سر و صورت خونین به خانه برمی‌گردد تا مادر و پدر همزمان با دلسوزی افتخار کنند به سرسختی و قلدربودن گل‌پسرشان، آن یکی باید سخت مراقب باشد لکه‌ای به لباسش ننیشند و صدای خنده‌اش آنقدر بلند نباشد که کسی بشنود و...
    شوخی تلخی است. ما حتی بلد نیستیم به بچه‌ها این آزادی را بدهیم تا خودشان را کشف کنند، آن وقت دنبال برابری میان زن و مردی هستیم که خودشان اشاعه دهنده این نابرابری‌اند. برای بازی و تفریح هم مردانه و زنانه تعریف می‌کنیم که مبادا چیزی از قلم افتاده باشد! شوخی از این تلخ‌تر؟!


     1. امتیازدهی:
      لطفا منصفانه امتیاز دهید.
       1.  
       2. ۶۰%
       3. تعداد: ۰۱ رای

    2 نظر | ارسال نظر

       1. user-pic
       2. نامشخص
        ۰۴ شهریور ۹۰
        ۰۳:۴۵
     1.  
      نه تنها تلخه بلکه دردناکه . سر کلاس تو بحث آزاد مطرح کردم اگر پسر بودید چه می کردید دخترها گفتند پسرها رو اذیت می کردیم !
      
     0
      
     0
     1. ارسال نظر  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷