1191
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
     1. مریم حلم زاده
       1. اندازه متن:
       2.  
       3.  
      نظرات (۰۰)
      تعداد بازدید: 1191
      نسخه مناسب چاپ
      ارسال به ديگران
      اضافه کردن به علاقمندی ها
    اهمیت دادن به تفریحات مناسب و سالم زنان که موجب رشد و بالندگی آنان شود، نمود خود را در دیگر عرصه‌های زندگی اجتماعی نیز پدیدار می‌کند.
    امروزه زندگی مدرن شرایطی را مهیا کرده که باعث صرفه‌جویی چشمگیر در زمان مردم جامعه شده است. در گذشته برای انجام کارهای مشخصی وقت بسیار زیادی صرف می‌کردند. به طوری که شاید زنان برای پختن غذا در دوران صفویه یا قاجاریه به ۳ یا ۴ ساعت زمان احتیاج داشتند تا بتوانند با روشن نگاه داشتن آتش، مواد خام را به صورت غذایی برای تناول آماده سازند.
    در حالی که امروزه با پیشرفت چشمگیر تکنولوژی بانوان قادرند با استفاده از وسایل آشپزی مدرن، غذا را در کوتاه‌ترین زمان و به بهترین شکل ممکن طبخ کنند. این موضوع در مسائل دیگر زندگی روزمره نیز مصداق دارد. انجام کارهایی همچون شستن لباس، نظافت منزل و... به برکت وجود ابزارهای مدرن به نحو کوتاه‌تر و بهتری انجام می‌پذیرد.
    بدین ترتیب میزان زمانی که در روز صرف انجام امور ضروری و ثابت می‌گردد، بسیار کاهش یافته است. در نتیجه می‌توان گفت انسانِ عصر حاضر، نسبت به انسان یک قرن پیش، از زمان بیشتری در طول روز برخوردار است. اما این وقتِ اضافه‌ای که به یمن تکنولوژی به زندگی انسان اضافه  شده است، کجا صرف می‌شود؟ آیا بانوی مدرن از این زمانِ اضافه در راستای دست‌یابی به تعالی و آرامش استفاده می‌کند یا آن را بی‌برنامه و به بطالت می‌گذراند؟
    این طور که به نظر می‌رسد،این بازۀ زمانی که می‌تواند به تعالی و شکوفایی استعدادهای زن ایرانی بیانجامد، به درستی تعریف نشده است. استقبال از شبکه‌های ماهواره‌ای برای فروش محصولات آرایشی با تبلیغات کاذب، سپری کردن ساعات متمادی در پاساژها به دنیا یافتن مارک خاصی از لباس و... نشانه‌هایسردرگمی بانوان ایرانی در این امراست.
    یکی از مهم‌ترین نکاتی که در زندگی زن امروز وجود دارد، بحث چگونگی گذران اوقات تفریح و آسایش است. در جامعه‌ ایران به دلیل کمبود امکانات ورزشی، عدم فضای مناسب جهت ورزش دختران و فقدان تفریحات سالم در بوستان‌ها برای زنان، مشکلات تفریحی ‌آنان دو چندان شدهاست.
    بی‌توجهی به ایجاد شرایط مطلوب و امن برای تفریحات زنان و دختران، پیامدهای جبران‌ناپذیری را به دنبال داشته که گسترش انواع بیماری‏های جسمی و آسیب‏های روانی از جمله مشکلات آنان است.چرا که می‌دانیم کیفیت کار و فکر افراد با کیفیت نحوه‌ تفریح آنان رابطه‌ مستقیم دارد. مسلما فردی که زمان زیادی از وقت خود را به گشتن در پاساژها و بوتیک‌ها و مرور بی‌هدف سایت‌ها و شبکه‌هامی‌گذراند،این شیوه‌ تفریح، ابعاد دیگر زندگی او  را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد. ابعادی مانند موفقیت شغلی، تحصیلی، تربیت فرزندان، ارتباط مناسب با همسر و...
    با برنامه ریزی‌های مناسب فرهنگی و اجتماعی می‌توان از این فرصت برای رشد و تعالی زنان و متعاقبا بهینه‌سازی فرهنگی جامعه استفاده کرد. سرانه‌ پایین مطالعه‌ در ایران در مقایسه با دیگر کشورهای اسلامی، مبین اهمیت این امر است. بدین ترتیب اهمیت دادن به تفریحات مناسب و سالم زنان که موجب رشد و بالندگی آنان شود، نمود خود را در دیگر عرصه‌های زندگی اجتماعی نیز پدیدار می‌کند. به طوری که تأثیرات آن در میزان اعتیاد زنان به مواد مخدر و دخانیات، میزان طلاق در جامعه و دیگر آسیب‌های اجتماعی نیز قابل توجه خواهد بود.
     1. امتیازدهی:
      لطفا منصفانه امتیاز دهید.
       1.  
       2. ۰۰%
       3. تعداد: ۰۰ رای
     1. ارسال نظر  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷