1135
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
     1. حامد نعمت اللهی
       1. اندازه متن:
       2.  
       3.  
      نظرات (۰۰)
      تعداد بازدید: 1135
      نسخه مناسب چاپ
      ارسال به ديگران
      اضافه کردن به علاقمندی ها
    «به دنبال آزادی‌ام به عنوان یک مسلمان مومنه هستم»
    درباره تاثیری که بیداری اسلامی بر شرایط زنان خواهد گذاشت، صحبت‏های مختلفی شنیده می‏شود و در این بین، اکثر مطبوعات غربی جانبدارانه و حتی در برخی از مواقع همراه با رگه‏هایی از اسلام ستیزی، اقدام به درج آنها می‏کنند. تونس نسبت به دیگر کشورهای غربی بیشتر تحت تاثیر لیبرالیزاسیون بوده است.
    با در نظر گرفتن این مساله، روزنامه لو پریزین فرانسه اقدام به انتشار دیدگاه سه زن به نمایندگی از سه طیف مختلف تونسی درباره شرایط کنونی و موضوعات مورد بحث کرده است که با هم می‏خوانیم:

    "به دنبال آزادی‌ام به عنوان یک مسلمان مومنه هستم"

    ریما- ۱۹ ساله، دانشجو در شهر تونس
    سه نفر با حجاب در برابر دانشکده ادبیات دانشگاه مانوبا ایستاده‏اند. تنها چیزی که فراتر از نقاب یکی از آنها مشخص است، نگاه ریمای ۱۹ ساله و دانشجوی سال اول است. اما از دو دوستش هیچ چیز مشخص نیست. زیرا پارچه‏ای تمام صورت آنها را پوشانده است.
    ریما می‏گوید: "دلیل انقلابمان دستیابی به آزادی بود. امروز من به عنوان یک مسلمان مومنه، به دنبال حقم هستم. می‏خواهم آن طوری که درست است، لباس بپوشم. در زمان بن علی، ممنوع بود! نمی‏خواهم برای هیچ و پوچ جنگیده باشم."    "حجاب را برای زنان اجباری نخواهیم کرد"

    سواد عبد الرحیم- ۴۷ ساله، نماینده حزب النهضه در مجلس
    دو هفته پیش، هنگامی که سواد عبد الرحیم مادران مجرد را به دلیل عدم رعایت الگوی خانوادگی تونس، «بی‌حیثیت» نامید، فمینیست‏های تونسی به وی تاختند. این نماینده منتخب مردم از حزب النهضه در واکنش به این اعتراضات آنها را «مضحک» می‏داند و می‏گوید: «زنان فوق، مجرم نیستند. حرف من تنها این بود که باید ساختار خانوادگی سنتی را ارجحیت داد و از آن حمایت کرد.»
     در زمان تبلیغات انتخاباتی، این داروساز ۴۷ ساله، در صف اول تمام نشست‏های انتخابتی حزبش بود. آیا بی‌حجاب بودن وی و موهای خرمایی‎اش در این زمینه نقش داشت؟ وی در پاسخ می‏گوید: «به من نگاه کنید، من شاهد زنده‏ای بر این مساله هستم که هیچ گاه النهضه حجاب زنان را اجباری نخواهد کرد. به طور کلی‏تر، قرار نیست حقوق زنان تونسی پایمال شود. در مجلس قانون اساسی، با دقت مراقب خواهیم بود که به شرایط شخصی افراد احترام گذاشته شود.»

    "اسلام‏گرایان خود را پشت لباس دموکراسی پنهان کرده‏‌اند"

    الفت لاجیلی- ۳۱ ساله، رئیس جنبش ۲۴ اکتبر
    اولفا لاجیلی، ۱۰ روز است که به همراه همرزمانش (اکثرآ از اصناف، معدن‏کاران منطقه گافیسا، افراد بیکار، نظامیان سابق،...) مقابل کاخ «باردو» –محل مجلس قانون اساسی- چادر زده‏اند.
    شغل این خانم جوان ۳۱ ساله و خوش پوش، رئیس جنبش ۲۴ اکتبر (تاسیس شده برای اعتراض به انتخابات متقلبانه)، مشاوره است و می‏گوید تنها برای استحمام به خانه می‏رود. وی شدیداً از النهضه انتقاد می‏کند. اولفا اعتقاد دارد پیروز بزرگ انتخابات اکتبر یک «حزب اسلام‏گرای ناب و سختگیر که لباس دموکراسی را به تن کرده» است. این مادر که دو فرزند دارد و از یک سال پیش در زمان انقلاب یاسمن فعالیت سیاسی خود را آغاز کرده، «اعتقادی به اسلام دموکراتیک یا میانه رو» ندارد.
     1. امتیازدهی:
      لطفا منصفانه امتیاز دهید.
       1.  
       2. ۰۰%
       3. تعداد: ۰۰ رای
     1. ارسال نظر  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷