1386
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
     1. مریم احمد
       1. اندازه متن:
       2.  
       3.  
      نظرات (۰۱)
      تعداد بازدید: 1386
      نسخه مناسب چاپ
      ارسال به ديگران
      اضافه کردن به علاقمندی ها
    آنچه در بحرین اتفاق می‌افتد، در واقع جنگ تغییر هویت است.
    در سال ۲۰۰۱، همسر حمد بن عیسی مجلس اعلایی برای امور زنان تأسیس کرد که باعث شد بسیاری در آن زمان گمان کنند اوضاع زنان بسیار خوب خواهد شد و حقوق زنان بعد از آن کرسی مجلس اعلی محفوظ خواهد بود. ولی این رویاها به سرعت محو و کم‌رنگ و حقیقت برای عموم مردم مشخص شد. همسر حمدبن عیسی فرقی با او ندارد؛ هر دو یک کار انجام می‌دهند و آن عمل، هتک حقوق عمومی انسان‌هاست؛ اعم از زن و مرد، کودک و سالمند.
    بحرین در تاریخ روایی خود، آزار، شکنجه، بی‌عدالتی و هتک حقوق انسان‌ها را، آن گونه که در این زمان و تحت حکومت فرعون بحرین و همسرش دیده می‌شود، ندیده است. حقوق زنان زیرپای نیروهای آل‌خلیفه و آل‌سعود له شده است. تعداد زیادی از شهدای حوادث اخیر از دختران جوان و کودکان هستند. سهم حاکمان از این ظلم‌ها شهید و زخمی کردن بسیاری از زنان و آزار آنها در زندان‌، با بدترین شکنجه‌های روحی و جسمانی است. آخرین حد ظلم و ستمشان نیز تجاوز بر شرف و آبروی زنان با زور و ضرب و شتم- بدون هیچ دین و وجدانی- است.
    این اعمال در حالی رخ می‌دهد که مقامات پادشاهی آل خلیفه شعار «اسلام دین ما و قرآن کتاب ماست» را سر می‌دهند، اما افعال آن ها نه تنها ننگین و خفت آور و خالی از دین و وجدان است، بلکه مخالف همه ارزش‌ها و مفاهیم دینی و انسانی است. به همین خاطر، زنان در عرصه و میدان اعتراض باقی ماندند و در تظاهرات عمومی در کنار مردان قرار ‌گرفتند و گاهی هم حتی پیشگام بودند. مخصوصاً هنگامی که به دسته‌‌های سینه‌زنی تجاوز شد و حرمت این عبادت را نگه نداشتند؛ زن ها به بیرون از خانه ها آمدند و حرکت‌های با جنب و جوشی صورت گرفت و مردان نیز در این تظاهرات شرکت کردند.     این اتفاقات شهادت کودکان را نیز در پی داشت. ساجده یکی از این دختر بچه‌ها بود که بر اثر استنشاق گازهای سمی به شهادت رسید. این گازها توسط نیروهای آل خلیفه که با پشتیبانی سربازان عربستان سعودی مردم را سرکوب می‌کنند به داخل منازل شلیک شده بود و کسانی که داخل خانه بودند را خفه کرد.
    زهرا صالح نمونه دیگری از این قربانی‌ها است؛ مزدوران آل خلیفه در جریان ضرب و شتم او میله‌ای در سرش فرو کردند که همان موقع موجب کشته شدن این دختر نوجوان نشد؛ اما پس از چند روز تحمل این درد، عاقبت زهرا بر اثر جراحات وارده از این میله به شهادت رسید.
    تاریخ تکرار شده است! زمانی بنی امیه و فرزندانش تیر و نیزه بر سر و چشم عباس و اهل بیت پیامبر فرو کردند و اکنون یزیدانی از نسل یزید بن معاویه با سربازانی که تا دندان مسلح هستند و در سایه پایگاه پنجم نیروی هوایی آمریکا که در این کشور مستقر شده، احساس ارامش می‌کنند، در حال کشتار و به خاک و خون کشیدن مردم مظلومی هستند که سلاحشان مشت و فریاد و آه است.
    آنچه در بحرین اتفاق می‌افتد، در واقع جنگ تغییر هویت است. رژیم آل خلیفه به دنبال تغییر بافت مردمی بحرین، تاریخچه بحرین و تبدیل کردن کشور علوی به کشور اموی هستند. آل خلیفه با همکاری آل سعود تعداد زیادی از وهابیون را به این کشور آورده و به آنها تابعیت بحرینی می‌دهد تا اکثریت شیعیان این کشور به تدریج از بین بروند و وهابیونی که از اسلام نفرت دارند و با شیعه و سنی دشمن هستند در این کشور اکثریت را به خود اختصاص دهند.
    سایر حکومتها و دولتهای عربی خلیج فارس نیز آماده هم پیمان شدن با شیطان برای حفظ مصالح و صندلی حکومتشان هستند؛ و در صورتی که مردم منطقه خواهان آزادی و رهایی از ظم و ستم آنها باشند، حاضرند مانند کاری که قذافی با مردم لیبی، مبارک با ملت مصر، عبدالله صالح با مردم یمن و در گذشته صدام در عراق و شاه در ایران انجام داد را تکرار کنند.
    زنان بحرینی با الگوگیری از حضرت زهرا سلام الله علیها و حضرت زینب علیها السلام تصمیم گرفتند تا زمانی که در ظلم و ستم هستند آرام نگیرند و در مقابل ظالمان سر تسلیم فرود نیاورند. شعارشان صبر و استواری و استقامت در عرصه تظاهرات عمومی است تا زمانی که خواسته‌های عادلانه‌شان محقق شود. گروه‌های بحرینی نیز به دنبال حکومتی عادلانه و مبتنی بر اسلام هستند که حقوق اسلامی و انسانی زنان و مردم بحرین را تضمین نماید. در حقیقت حرکتهای مردمی و آزادی خواهانه بحرین از رنجی نشات گرفته است که زنان و مردم بحرین از بی‌عدالتی، ستم، تبعیض و تحقیر رژیم آل خلیفه علیه خود متحمل شده‌اند. به خصوص آنکه حکومت آل خلیفه در سیاست ملی خود تبعیض فرقه‌ای و سیاسی قائل می‌شود و به شیعیان اجازه ایفای نقش در مناصب رده بالا را نمی‌دهد؛ این تبعیض در مورد زنان به شدت افزایش می‌یابد. اما این قساوتها مانع حرکت زنان نشده است و هر چه ستم حاکم بر ملت افزایش پیدا کرده است، ایمان قلبی شیعیان بحرین نیز بیشتر شده است.
    زنان بحرینی با شجاعتی زینب گونه، در مقابل گلوله‌های خائنانه آل خلیفه که از پشت به آنها ضربه می‌زند سینه سپر کرده‌اند و مصداق قول خداوند تعالی هستند که:
    الَّذِینَ قَالَ لَهُمُ النَّاسُ إِنَّ النَّاسَ قَدْ جَمَعُواْ لَکُمْ فَاخْشَوْهُمْ فَزَادَهُمْ إِیمَانًا وَقَالُواْ حَسْبُنَا اللّهُ وَنِعْمَ الْوَکِیلُ
    «آن مومنانی که وقتی مردم به آنان گفتند: لشکری بسیار علیه شما مومنان فراهم شده، از آنان در اندیشه و حذر باشید، (این تبلیغات) بر ایمانشان بیافزود و گفتند: تنها خدا ما را کفایت کند و او نیکو وکیل و کارسازی است.» (۱۷۳ / آل عمران)
    زبان خوف و ترس در فرهنگ مردم ما جایی ندارد؛ بلکه منطق ما، منطقِ مبارزه طلبی پدر و مادرمان در مقابل حکومت نظامی آل خلیفه و آل سعود است. زنان بحرین در همه جا فعال هستند؛ در مساجد، حسینیه‌ها، خیابانها، مراکز خرید، نزدیک ادارات دولتی... تا اینکه نظام به تنگ آمد و با همه حرکت‌هایی که ممکن است تصرفات آن ها را رسوا کند برخورد نمود.
    این وقاحت و برخورد شرم آور در مجتمع سیتی سنتر در معرض چشم همگان صورت گرفت. نیروهای رژیم  بحرین و عربستان به زنان دستبند زدند و آنها را روی زمین بر روی یکدیگر قرار دادند؛ درست شبیه کاری که آمریکایی‌ها در برخورد با اجساد عراقی ها در زندان ابوغریب انجام دادند. با این تفاوت که آمریکایی ها در زندان و به دور از چشم مردم این اعمال را انجام دادند، ولی حکومت آل خلیفه در روز روشن و در مقابل چشم مردم و در مراکز خرید این بلا را بر سر زنان آوردند.
    باید تاکید کنم زنان علاوه بر حقوق عمومی مردم، باید از ملاحظات و مراقبات خاص زنان نیز برخودار باشند؛ ولیکن از هر دو جهت به آن ها ظلم می‌شود؛ نه از حقوق عمومی و نه از ملاحضات و حقوق زنانه خود برخوردارند. اما همچنان که امیرالمومنین می‌فرمایند: «برای ما حقوقی است؛ اگر دادند که هیچ... والا ما سوار شتر دنبال حق می‌رویم حتی اگر مسیرمان طولانی شود.»
    حقوق مردم بحرین با محدودیت‌ها و ضعف صاحبان حکومت ساقط نمی‌شود. زمانی که ضجه‌های کودکان و فریادهای زنان بلند است متوجه می‌شویم که حقی ضایع شده و ظالمانی با استفاده از نفوذ و قدرتشان حقوق مستضعفین را سلب می‌کنند. ولیکن یقین ما به وعده الهی برای یاری مستضعفین زمان است که می‌فرماید:
    وَنُرِیدُ أَن نَّمُنَّ عَلَى الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَنَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِین وَنُمَکِّنَ لَهُمْ فِی الْأَرْضِ وَنُرِی فِرْعَوْنَ وَهَامَانَ وَجُنُودَهُمَا مِنْهُم مَّا کَانُوا یَحْذَرُونَ
    «و خواستیم بر کسانى که در آن سرزمین فرو دست‏شده بودند منت نهیم و آنان را پیشوایان [مردم] گردانیم و ایشان را وارث [زمین] کنیم. و در زمین قدرتشان دهیم و [از طرفى] به فرعون و هامان و لشکریانشان آنچه را که از جانب آنان بیمناک بودند بنمایانیم» (۵-۶ / قصص)
    پس اگر شب ظالمین طولانی است، ولیکن صبح مظلومین نزدیک است، ولو اینکه دیکتاتوری آل خلیفه تداوم داشته باشد. اما ما با توجه به علم و تجربه می‌دانیم هرکدام از حکومت‌های قبلی که ستم کردند، حکومتشان دوامی نداشته و به زوال رسیده است، مثل حکومت‌‌های حجاج یوسف ثقفی، نمرود، فرعون که خودشان و حکومتشان از بین رفتند و تاریخ آنها و افعال خیانت بارشان را لعنت می‌کند.
    اگر به انقلابهای مردمی کشورهای عربی دقت کنیم، تنها انقلابی که مورد ظلم قرار گرفت، انقلاب بحرین است. از یک جهت تمام ارتش‌های منطقه تحت پوشش اتحادیه عرب و شورای همکاریهای خلیج فارس چون سگان هار دندان نشان می‌دهند و از سوی دیگر بنگاه‌های خبری حقایقی را که در بحرین اتفاق می‌افتد مخفی می‌کنند و انقلاب بحرین را بایکوت خبری کرده‌اند. علاوه بر این، شیوه سرکوب‌گرانه رژیم بحرین علیه انقلاب نیز مختص خود و متفاوت از سایر کشورهای انقلابی بوده است.
    تنها در انقلاب بحرین است که نیروهای رژیم دست به تخریب مساجد و اماکن مذهبی، آتش زدن قرآن می‌زنند و عربستان سعودی مستقیما مداخله می‌کند تا مبادا خللی در آسایش حکومت آل سعود ایجاد شود؛ در هیچ یک از انقلاب‌های منطقه این تعداد شهید و اسیر زن وجود نداشته است که آبرو و شرفشان مورد تعدی و تجاوز قرار گرفته باشد. اما این انقلاب و حرکت‌های مردمی، متوقف نمی‌ماند و از نیروهای مجاهد و انقلابی اعم از زن و مرد چیزی کم نخواهد شد؛ ما با خداوند عهد بسته‌ایم تا زمان سقوط حکومت ستمگر آل خلیفه، و برقراری یک نظام آزاد اسلامی و عدالت‌گرا و برگرداندن حقوق سلب شده مسلمین این اعتراضات را ادامه دهیم.
    از خدا می‌خواهم توفیق و کمک و یاری خود را برای انقلابمان در بحرین مرحمت کند. آمین یا رب العالمین

     1. امتیازدهی:
      لطفا منصفانه امتیاز دهید.
       1.  
       2. ۰۰%
       3. تعداد: ۰۰ رای

    1 نظر | ارسال نظر

       1. user-pic
       2. نامشخص
        ۲۹ خرداد ۹۲
        ۱۶:۱۶
     1.  
      من درد مشترکم/ مرا فریاد کن
      
     0
      
     0
     1. ارسال نظر  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷