1272
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
   • حرف اصلی علیاء این بود که انقلاب مصر، نباید یک انقلاب اسلامی باشد!
    بیست و سوم اکتبر ۲۰۱۱ یا همان اول آبان ۹۰، روزی بود که «علیاء ماجده المهدی»، یک دختر وبلاگ‌نویس مصری در جریان انقلاب این کشور، عکس بدون هیچ‌گونه پوشش خود را در وبلاگ شخصی خود منتشر کرد. به دلیل‌ جنس خبر و توجه جدی برخی رسانه‌ها، این موضوع سریعا به یکی از موضوعات بین‌المللی مصر تبدیل می‌شود و مورد توجه برخی از فعالان این حوزه قرار می‌گیرد. حرف اصلی علیاء این بود که انقلاب مصر، نباید یک انقلاب اسلامی باشد و اسلام‌گرایان نباید آزادی زنان، به معنای آن‌چه علیاء می‌خواهد را محدود کنند. او با انتشار این پست، از دیگر وبلاگ‌نویسان خواست تا با انتشار عکس‌های بدون پوشش خود، به گسترش این موضوع کمک کنند و این دختر مصری در گفت‌وگویی خبری، اسلام‌گرایان را در این زمینه به «مبارزه» طلبید. خبرها و تحلیل‌ها درباره اقدام علیاء منتشر می‌شد. برخی خبرها حکایت از بازدید بالای وبلاگ این دختر داشت. البته برخی از رسانه‌ها تلاش کردند این بازدید بالا را نشانه استقبال مردم دنیا از حرکت ضد اسلامی علیاء بخوانند. اما انگار فراموش کرده بودند که محتوای ضد اخلاقی در این وبلاگ، بیش از انگیزه آن دختر باعث پربازدید شدن وبلاگ علیاء شد. وبلاگی که تا آن موقع مجموعا ۲نوشته داشت و معلوم نبود چرا بر وبلاگ‌نویس بودن «علیاء ماجده المهدی» توسط رسانه‌ها این‌قدر تأکید می‌شود.

    آن‌هایی که «علیاء» را همراهی کردند...
    پرداخت جدی رسانه‌ای به این موضوع باعث شد تا تعدادی از وبلاگ‌نویسان موافق اقدام علیاء، عکس‌های برهنه خود را در وبلاگ خود منتشر کردند. در این میان دست‌کم دو مرد وبلاگ‌نویس ایرانی مقیم خارج از کشور که در جریان انتخابات ریاست جمهوری۸۸ از جریان مخالف نظام حاکم جمهوری اسلامی حمایت کرده بودند، با انتشار عکس‌های بدون پوشش خود، به این جریان پیوستند.

    بازتاب‌هایی که داشت؛ بازتاب‌هایی که نداشت...
    با این همه، آن‌چه می‌شد از نزدیک به ۴هزار کامنت پست مرتبط وبلاگ «علیاء» برداشت کرد، ناراحتی مردم مصر از این اقدام بود. در کامنت‌های پست مرتبط وبلاگ این دختر مصری، برخی از کاربران، او را «دختر شیطان» و یا «مسبب فتنه» خطاب کردند. تعداد لایک‌ها در «فیس بوک» و مثبت‌های شبکه «گوگل پلاس» هم در برابر کامنت‌های درج شده و احتمالا بازدیدهای بالا، رقم قابل توجهی نیست و نشان می‌دهد اقدام علیاء از سوی مردم مصر اقبالی نداشته است.
    صفحه علیاء در شبکه اجتماعی «فیس بوک» نزدیک به ۳۰۰ لایک دارد. این در حالی است که انقلابیون مصر با ایجاد صفحه‌ای در «فیس بوک»، خواستار محاکمه علیاء ماجده المهدی شدند که این صفحه نزدیک به ۵هزار و ۵۰۰ لایک دارد. اغلب رسانه‌های پوشش دهنده این خبر هم تلاش کردند اقدام علیاء را در راستای اسلامی نبودن انقلاب مصر قلمداد کنند. اما همین موضوع هم باعث نشد تا برخی مخالفان اسلام‌گرایان در دنیا، این اقدام زننده علیاء را تقبیح نکنند.    «علیاء ماجده المهدی» که بود؟
    علیاء در گفت‌وگویی که به همین مناسبت با سی.ان.ان انجام داده بود، گفت: «من هیچ‌وقت به سیاست علاقه نداشتم و عضو جنبش ۶آوریل مصر (جنبش انقلابی مصر که حُسنی مبارک را سرنگون کرد) نبوده‌ام.» در همین رابطه نیز، «طارق الخولی»، سخنگوی جنبش ۶آوریل مصر، عضویت علیاء و «کریم عامر»، دوست پسرش را در این گروه رد و عنوان کرد: علیاء عضو سازمان امنیت نظام سابق مصر بوده و اکنون درصدد تخریب جوانان جنبش ۶آوریل در میان مردم است.

    اولین حضور علیاء در میدان التحریر
    علیاء پس از انتشار عکس برهنه خود، در اوایل آذر۹۰ در میدان التحریر و در میان انقلابیون حاضر شد. اما این حضور به کام انقلابیون خود نیامد. روزنامه «الفجر» مصر با انتشار خبری در این زمینه نوشت: «تجمع کنندگان مصری که از اقدام اخیر این زن در خلع لباس‌هایش و قرار دادن تصویر برهنه خود در یکی از شبکه‌های اجتماعی به خشم آمده بودند وی را مورد ضرب و شتم قرار داده و از میدان التحریر بیرون کردند.»

    و اما بعد...؟
    حالا نزدیک به ۳ماه از موج خبری علیاء ماجده المهدی می‌گذرد. انقلاب مصر هم هر روز تجربیات جدیدی را در خود می‌بیند. روزی تجمع در مقابل سفارت اسرائیل و روزی دیگر آتش زدن پرچم ایالات متحده امریکا. پس از اخراج دختر وبلاگ‌نویس مصری از میدان التحریر هم هیچ خبری از او نیست. بعد از آن جریان ۲بار وبلاگش را به‌روز کرده است و به اسلامی نبودن انقلاب مصر تأکید کرده است. اما انگار دیگر حنایش رنگی ندارد و هر چه داشته را ارائه کرده است!
    حالا دیگر انگار انقلاب مصر راه خودش را پیدا کرده است. بدون حضور «علیاء» و دوست پسرش!
     1. امتیازدهی:
      لطفا منصفانه امتیاز دهید.
       1.  
       2. ۰۰%
       3. تعداد: ۰۰ رای
     1. ارسال نظر  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷