1970
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
     1. معصومه محمدی
       1. اندازه متن:
       2.  
       3.  
      نظرات (۰۱)
      تعداد بازدید: 1970
      نسخه مناسب چاپ
      ارسال به ديگران
      اضافه کردن به علاقمندی ها
    یادداشت اختصاصی از معصومه محمدی

    [این یادداشت در پاسخ به دعوت مجله اینترنتی دخت‌ایران از فعالان حوزه زنان نوشته شده و لزوما انعکاس دهنده دیدگاه دخت‌ایران نمی‌باشد.]

    با توجه به اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی و تحولی که در وضعیت زنان کشورمان به وجود آمد، روز میلاد حضرت زهرا (س) به عنوان روز زن با تاکید حضرت امام خمینی (ره) انتخاب گردید. مطرح شدن روز جهانی زن بیش از آن که فرصت به شمار آید، می‌تواند تهدید تلقی شود.
    بنابر فرموده مقام معظم رهبری در مسئله زن ما از دنیا طلبکاریم. بنابراین باید اهتمام نماییم تا به آسیب شناسی وضعیت زنان در غرب بپردازیم. این امری بدیهی است که غرب تلاش دارد با کمک ابزارهای وسیعی که در اختیار دارد فرهنگ خود را بر جهان مسلط نماید. یکی از این ابزارها اعلام مناسبت‌های جهانی از طریق مجامع جهانی در اختیار خود همچون سازمان ملل و غیره است.
    مناسبت ۸ مارس که پیشینه آن به درگیری کارگران زن در نیویورک با پلیس به جهت اعتراض آنها به وضعیت کاری خود برمی‌گردد، به ناحق به عنوان روز جهانی زن مطرح می‌شود. این در حالی است که حداقل کشورهای اسلامی می‌توانند از طریق سازمان همکاری‌های اسلامی و با دیپلماسی فعال جمهوری اسلامی به تعیین روز میلاد حضرت زهرا (س) به عنوان روز زن در این کشورها بپردازد، کمااینکه در اثر تلاش‌های نمایندگی‌های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در برخی کشورها مانند پاکستان، شاهد شکل‌گیری پذیرش این امر از سوی نخبگان و توده‌های مردم آن کشور هستیم.
    لازم به یادآوری است که اداره کل امور زنان و خانواده سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به موازات تلاش جهت جهانی کردن روز میلاد حضرا زهرا (س) به عنوان روز زن، از مناسب هشتم مارس در کشورهای غیراسلامی نیز بهره‌برداری به عمل می‌آورد تا دیدگاه‌های اصیل اسلامی را در خصوص جایگاه زن به گوش جهانیان برساند.
     


    *معصومه محمدی: معاون مدیرکل امور زنان و خانواده سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی
     


    1 نظر | ارسال نظر

       1. user-pic
       2. مهتاب
        ۰۵ اسفند ۹۱
        ۰۹:۳۷
     1.  
      با سلام. فرمودید که در کشورهای غیراسلامی از این روز بهره برداری مثبت می کنیدمی شه بفرمائید چه اقداماتی انجام می دهید؟
      
     0
      
     0
     1. ارسال نظر  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷