2688
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
     1. سمیه اصلانی
       1. اندازه متن:
       2.  
       3.  
      نظرات (۰۲)
      تعداد بازدید: 2688
      نسخه مناسب چاپ
      ارسال به ديگران
      اضافه کردن به علاقمندی ها
    تغییر دکوراسیون به شیوه‌های خلاقانه و بدون صرف هزینه‌های هنگفت

     

    دخت ایران - آخ از زمانی که دخل‌وخرج خونه جور درنیاد! خانم خونه کلی نقشه کشیده اما همه نقشه‌ها باد هوا می شه. مقصر کیست؟

    ۱-  جیب آقای خونه که پر پول نیست

    ۲-  نقشه‌های خانم خونه که تمامی نداره

    ۳-  جامعه که روز به روز متورم تر می شه

    ۴-  هر سه مورد صحیح است

    در خصوص گزینه یک، با فرض این که آقای خونه تمام سعی‌اش را می‌کند تا خانواده‌اش در رفاه باشند پس نتیجه می‌گیریم دخل یک مقدار مشخصی است باید برویم سراغ خرج!

    گزینه سوم را هم که به مسئولین واگذار می‌کنیم.

    و اما در خصوص گزینه دوم؛ به عنوان یک خانم خونه به خانم‌ها حق می دهم که کلی نقشه بکشند، چون همیشه جوان هستند و آرزو بر آنها عیب نیست اما این حق را هم نمی دهم که بخواهند تمام نقشه‌هایشان را عملی کنند که خوشبختانه خود خانم‌ها این قضیه را مدیریت می‌کنند.

    حالا که همه چیز به من برمی‌گردد، پس خانم خونه است و خلاقیتش در اجرای نقشه‌ها!

    اول: باید خواسته‌ها را بر اساس اولویت‌شان طبقه‌بندی کنم.

    خرید دکوری و عوض کردن چینی‌های خونه که از مدل افتاده طبیعتا می‌رود آخر لیست. چون اجناس لوکسی که فقط در یک گوشه خانه برای زیبایی قرار می‌گیرند، نیاز اساسی من و خانه‌ام نیستند و چینی‌هایم هم هنوز قابل‌استفاده‌اند. خوردن یک غذای نو، خوشمزه و با تزیین خلاقانه در همین ظرف‌ها خیلی بیشتر می‌چسبد تا همان غذاهای تکراری در ظرف‌های جدید.

    Daily.2541.jpgدوم: برای تهیه برخی از نیازهای ضروری، باید از برخی خرج‌های خانه بزنم.

    در این زمینه می‌توانم روی کمک تک‌تک اعضای خانواده و نظرات شان هم حساب کنم. پس این‌ها را هم لیست می‌کنم: کم کردن هزینه مکالمات تلفنی چه ثابت و چه همراه، صرفه‌جویی بیشتر در مصرف انرژی برق و آب و گاز، گذراندن اوقات فراغت و تفریحات و سفر با هزینه‌های کمتر، مدیریت مصرف موادغذایی و خریدها.

    سوم: باید کمی مهارت‌هایم را بالا ببرم.

    برای این کار حتما نیاز به کلاس و آموزش‌های آن‌چنانی ندارم. از برنامه‌های هنری و آموزشی تلویزیون، کلاس‌هایی که در سرای محله‌ها و خانه‌های فرهنگ برگزار می‌شود، کتاب‌ها و مجلات، سی دی‌های آموزشی، اینترنت و یا حتی از دوستان و آشنایان کمک می‌گیرم در حد درست کردن ترشی و مربا، رنگ کردن مو و کمی خیاطی در حدی که دیگر برای تعمیر زیپ و کوتاهی شلوار و تنگ و گشادکردن لباس‌ها به دیگری نیازی نداشته باشم. حتی می‌توانم پیاده‌روی صبحگاهی دور میدان را جایگزین هزینه کلاس ایروبیک کنم. پختن یک کیک خانگی در جشن تولدها و یا یک غذای جدید در مناسبت‌ها به جای رستوران رفتن؛ همه و همه کمک می‌کند تا بتوانم به لیست آرزوهایم یکی‌یکی برسم، حتی خرید آن سرویس چینی!

    کمی هنر نقاشی و سلیقه کمک می‌کند تا با کمترین هزینه، زیبایی بیافرینم

    Daily.2542.jpgو البته دوخت و دوز و خیاطی، باعث می‌شود به راحتی از شلوار لی پاره و کهنه بچه‌ها نگذرم

    Daily.2543.jpgچهارم: تغییر دکور خانه و بازسازی اشیای قدیمی به جای خرید وسایل جدید.

    گاهی با اضافه کردن یکی دو گلدان طبیعی به فضای خانه، تغییر جای اشیا، تغییر تابلوها و کارهای هنری و استفاده‌های خلاقانه از وسایل خانه، فضایی جدید ایجاد می‌کنم که خیلی وقت‌ها دل‌چسب تر از زمانی است که کلی پول خرج خرید دکوری‌های جدید یا عوض کردن مبلمان کرده‌ام.

    چطور است گاهی خودم آستین‌ها را بالا بزنم و نقشی بر یکی از دیوارها به یادگار بگذارم

    Daily.2544.jpg
    واقعا هر چه به خار آید روزی بکار آدم‌های خلاق آید؛ از جمله در بطری و سی دی‌های خراب
     

    Daily.2568.jpgپنجم: به قول معروف «چندماه می‌خورم نان و تره تا بعدش بخورم نان و کره و شاید بره»! 

     


    2 نظر | ارسال نظر

     1.  
      با سلام و عرض خسته نباشید بنده با نام کوچک و نام خانوادگی ام برایتان کامنت می گذارم .چرا؟چون به روشم برای کمک به هزینه های زندگیم افتخار میکنم. بله دقیقا درست می فرماین می شود با کمترینها بهترینها را خلق کردو با وسایلی که دور ریز هستندو کمی خلاقیت تنوع را به خانه آورد تا دچار روزمره گی نشویم.امروزکه فرزندانم کنارم نیستنداصلا نیازی به صرفه جویی ندارم اماهنوزهم ازاینکه یک دست لباس را به اشکال مختلف درآورم تا هم تنوع شودوهم سالها لباسی برای شب داشته باشم وهیچکس هم نفهمد یا کفشی رابه کفش شب یا روز تغییر دهم و از دور ریزهای خانه وسایلی جدید خلق کنم یاوقتی بوی شیرینی و کیک خانگی بلند می شودوافراد خانواده می توانندبرای آرایش وپیرایش روی کمکم حساب کنند بسیار لذت میبرم و همیشه از خداوند میخواهم توانی بدهد تا آخرین روز زندگی اینچنین بمانم. دست شما درد نکند که هوشمندانه به این امر پرداختید.
      
     0
      
     0
       1. user-pic
       2. میترا
        ۰۴ خرداد ۹۳
        ۰۸:۴۸
     1.  
      مطلب خوبی بود . ممنون به نظر بنده هم خانمها خیلی خوب و راحت می تونن با کمی خلاقیت جلوی خیلی از خرجها رو بگیرن .
      
     0
      
     0
     1. ارسال نظر  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷