2691
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
   • سه شنبه، ۰۶ آبان ۱۳۹۳
    تفاوت‌ها امری طبیعی است، اما برای استمرار پیوند زناشویی باید سازگاری کرد.
    دخت ایران- زندگی مشترک بین دو نفر که با یکدیگر اختلاف اساسی دارند؛ بسیار سخت است. پرورش یافتن در دو محیط متفاوت؛ از نظر فکری، روحی و اخلاقی تفاوت‌های بسیاری ایجاد می‌کند. هرچه فرهنگ دو خانواده نزدیک تر باشد از تفاوت‌ها کاسته می‌شود.

    هرچه تفاوت‌ها کمتر باشد، پیوند محکم تر خواهد بود.

    خانواده موفق
    تفاوت‌هایی همچون ذوق هنری، بهره‌ی هوشی و حساسیت‌های روحی مربوط به تفاوت در استعدادها است. همین تفاوت‌ها به خواسته‌های مختلف ختم می‌شود.
     
    بخشی دیگر از تفاوت‌ها؛ عادت‌هایی است که در طول زمان شکل گرفته است و تغییر آن‌ها آسان نیست.
     
    تفاوت‌ها امری طبیعی است، اما برای استمرار پیوند زناشویی باید سازگاری کرد.
     
    خوش بودن باهم:
    مرد قبل از آن که لذتی را بر خود روا دارد باید آن را برای همسرش بخواهد و او را فراموش نکند. مرد نباید یکسره به فکر خود باشد و به صورت مداوم به تفریح و گردش و مسافرت رود، همان طور که او به تفریح نیاز دارد همسرش هم به تفریح و گردش نیاز دارد.
     
    مرد اگر می‌خواهد گردش و مسافرتی با دوستان خود داشته باشد باید رضایت همسرش را جلب کند. اگر زن رضایت قلبی داشته باشد مسافرت و گردش همسرش را به هر دلیلی می‌پذیرد.
     
    حتی اگر مرد به دلیل مشغله زیاد به همسر و امور منزل به خوبی نرسد، زن به دلیل رضایتی که از شوهرش دارد تمام امور را با رضایت به تنهایی انجام می‌دهد.
     
    آراستگی در محیط منزل:
    زن و شوهر در محیط خانه باید هر دو جذابیت و آراستگی را داشته باشند. تا رغبتی برای در کنار هم بودن؛ داشته و جذب یکدیگر شوند.
     
    زن فقط باید در محیط خانه و برای همسرش خود را بیاراید. زیرا آرایش او برای مردان دیگر باعث جلب توجه دیگران به او می‌شود و مردان زن خود را با زنان آرایش‌کرده بیرون مقایسه می‌کنند و نسبت به زندگی و همسر خود به تدریج بی‌میل می‌شوند و زندگی‌های زناشویی از هم می‌پاشد.
     
    هرچه کمالات مرد بالا رود به غیرت او افزوده می‌شود. هرچه حیا و عفت در جامعه ضعیف شود غیرت در جامعه کمرنگ تر می‌شود.

    مرد از این که همسرش در دید مردان دیگر باشد لذت می‌برد. چشم‌چرانی مردان زنان را به خودنمایی بیشتر وا می‌دارد. یعنی همان طور که دختران و زنان باید حیا و عفت را پیش ببرند مردان هم باید نگاه‌های آلوده‌ای نداشته باشند. و خود را به زندگی زناشویی محدود کنند. اگر نگاه خود را حفظ نکنند لذت زندگی زناشویی را از دست می‌دهند.

    در روایات نگاه به نامحرم را تیری از ناحیه شیطان می‌داند.زیرا مرد از نگاه سیر نمی‌شود. روز به‌روز نگاهش بیشتر می‌شود. در چنین محیطی زندگی برای زنان پاک‌دامن ناامن است. در واقع مسئولیت برای داشتن جامعه‌ای پاک دو سویه است.
     
    حل اختلافات:
    در ماه‌های اول اختلاف کمتر در زندگی زناشویی وجود دارد زیرا احساسات در زندگی حاکم است. وقتی این طبع فروکش می‌کند به تدریج اختلافات نمایان می‌شود. اختلافات در سال‌های اول زندگی بیشتر است زیرا دختر و پسر از روحیات هم بی‌خبر هستند. اگر این اختلافات باتدبیر حل نشود به تدریج عمیق تر می‌شود. همسران جوان باید تا حد امکان اختلافات را خود حل کرده و همه جا بازگو نکنند.

    زیرا حل آن‌ها بین دونفرآسان تر است و نشانه رشد فکری زوجین است ولی وقتی برای کسی بازگو شود، خانواده‌ها با جانب‌داری از فرزندان خود بر این اختلافات دامن می‌زنند. عواطف پدر و مادر زوج باعث می‌شود در طرف حق یا باطل را گرفتن به انحراف بروند.
     
    لازمه حل اختلافات گذشت و چشم‌پوشی طرفین است. هر یک از طرفین در گذشت پیش‌قدم شود در نزد خدا به پاداشی دست می‌یابد.
     
    اگر در نهایت دو طرف نتوانستند اختلافات خود را حل کنند به فرد آگاه و قابل‌اعتماد بگویند و اگر اختلاف حل نشد و حادتر بود به خانواده‌ها مطرح کنند.
     
    در آخر باید به این نکته اشاره کرد که؛ پدر و مادر باید طوری فرزند خود را تربیت کند که بعد از ازدواج بتواند وظایف همسری خود را به خوبی انجام دهد؛ به طور مثال به چه شکل سازگاری کند، چطور محبت را جلب کند. راه و روش درست زندگی را در گفتار و کردار به فرزند خود بیاموزند و برای فرزندانشان مشاوری دلسوز و بدون جانب‌داری باشند.     

    منبع: باحجاب
     

     1. ارسال نظر  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷