1016
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
     1. علیرضا شاطری
       1. اندازه متن:
       2.  
       3.  
      نظرات (۰۰)
      تعداد بازدید: 1016
      نسخه مناسب چاپ
      ارسال به ديگران
      اضافه کردن به علاقمندی ها
    اگرچه به نظر می‌رسد جهت‌دهی به این نوع جلسات بسیار مشکل می‌نماید، اما اگر امروز مسئولین امر از این اقدام شانه خالی کنند بی شک نسل بعدی مذهبیون ما اعتقاداتی آمیخته و ممزوج با انواع انحرافات و خرافه خواهند داشت.
    مذهب شیعه سالیان سال است که به علل مختلف بیشتر از طریق مجاری غیر رسمی و محافل و جلسات خانگی و گروهی ترویج شده و گسترش یافته است. این شکل غیر رسمی تبلیغ اگر چه در طول سالیان متمادی کارگر افتاده است و توانسته شیعه را در میان همه ظلم‌ها و فشارهای موجود در طول تاریخ حفظ و حراست کند، اما ایراداتی نیز دارد.
    پس از انقلاب و ایجاد یک حکومت شیعه و ایجاد منابر و محافل رسمی و همگانی در کشور، بسیاری از ایرادات موجود در این نوع محافل توسط این منابر رسمی پوشش داده شد، اما هنوز این محافل برقرار ماند.
    حفظ این جلسات علیرغم آفاتی که دارند می‌تواند در بسط دین داری در جامعه کمک کند، اما حکومت به عنوان حافظ دین مردم باید در جهت‌دهی و در مسیر نگه داشتن این جلسات تلاش کند.
    با این بهانه به سراغ نهادهای مسئول در حوزه تبلیغ دین رفتیم تا اقدامات این نهادها را در راستای جهت‌دهی به این جلسات جویا شویم.
    مهمترین نهاد حوزوی - تبلیغی کشور، دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم است که نقش ستاد تربیت و اعزام مبلغ دینی را بازی می‌کند.
    معاون فرهنگی تبلیغی این نهاد در پاسخ به سوال ما که چه اقداماتی برای جلوگیری از انحراف در این جلسات صورت گرفته است گفت: «اگر آب سالم در اختیار تشنه قرار بگیرد، به سمت آب آلوده نخواهد رفت.»
    شنیدن این حرف از کسی که سیاست‌‌گذاری تبلیغی را باید سرلوحه کار خود قرار دهد نه تنها پذیرفته نیست بکله دور از انتظار است.
      این مسئول تبلیغی کنترل انحراف در این جلسات را وظیفه دستگاه‌های امنیتی می‌داند وبه چگونی ورود یک سیستم اطلاعاتی در حوزه فرهنگی اشاره‌ای نکرده‌است.
    این مشکل تنها مربوط به این نهاد نیست. عدم توجه به این گونه جلسات را در تمامی سازمان‌های حوزوی می‌توان دید. برای مثال جامعه‌الزهرا، به عنوان حوزه علمیه بانوان، تنها کاری که در راه جهت‌دهی به این جلسات انجام می‌دهد در دسترس قرار دادن بانوان مبلغ نسبتا مجرب است.
    سازمان تبلیغات اسلامی و اوقاف هم در قافله سازمان‌های پر تعداد متولی تبلیغ هیچ اقدامی در راستای زدودن انحرافات در این نوع جسات انجام نمی‌دهند.
    اگرچه به نظر می‌رسد جهت‌دهی به این نوع جلسات بسیار مشکل می‌نماید، اما اگر امروز مسئولین امر از این اقدام شانه خالی کنند بی شک نسل بعدی مذهبیون ما اعتقاداتی آمیخته و ممزوج با انواع انحرافات و خرافه خواهند داشت.

     1. امتیازدهی:
      لطفا منصفانه امتیاز دهید.
       1.  
       2. ۰۰%
       3. تعداد: ۰۰ رای
     1. ارسال نظر  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷