1350
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
     1. رضا دهکی
       1. اندازه متن:
       2.  
       3.  
      نظرات (۰۰)
      تعداد بازدید: 1350
      نسخه مناسب چاپ
      ارسال به ديگران
      اضافه کردن به علاقمندی ها
    رویدادهای ورزشی از مجموعه نود رویداد سال گذشته
    - مریم مجتهدزاده در گفت‌و‌گو با خبرنگار زنان باشگاه خبری فارس عنوان کرد حضور زنان در عرصه‌های ورزشی نسبت به ۲۰ سال گذشته ۱۶ برابر افزایش داشته است. رئیس مرکز امور زنان ریاست جمهوری با اشاره به اینکه تعداد مربیان ورزش زنان کشور در سال ۸۷ نسبت به ۲۰ سال گذشته بیش از ۸۵ برابر افزایش داشته است، ادامه داد: تعداد داوران ورزش زنان کشور در سال ۸۷ نیز نسبت به ۲۰ سال گذشته بیش از ۱۶۱ برابر افزایش داشته است.

    - رییس سازمان ورزش شهرداری تهران در نخستین همایش بین المللی توسعه ورزش زنان و دختران اظهار داشت: «نقش زنان در توسعه سلامت و نشاط برای جامعه چنان است که نمی‌توان بدون حضور این قشر به توسعه ورزش همگانی و دستاوردهای ناشی از آن یعنی ایجاد سلامت، نشاط، پویایی و نیز تأمین امنیت اجتماعی امیدوار بود.»
    رییس سازمان ورزش شهرداری تهران به برخی اهداف همایش مذکور اشاره کرد و گفت: «یافتن راهکارهای علمی، عملی و هم‌اندیشی برای توسعه ورزش زنان با حفظ حدود و موازین شرعی، عرفی و ملی، بسترسازی برای ایجاد فعالیت تشکل‌های علمی جهت نقد صحیح ورزش همگانی، ترویج دیدگاه‌های نوآورانه در مدیریت ورزش بانوان و تقویت زیرساخت‌ها و برنامه‌های کمی و کیفی خاص ورزش بانوان و همچنین آشنایی با کارکرد ورزش همگانی در کشورمان از جمله اهدافی است که این همایش دنبال می‌کند.»
    سردار آقامیر با اشاره به ورزش مدارس و حضور این قشر در عرصه فرهنگسازی و نهادینه کردن ورزش همگانی افزود: «تخصیص اعتبار ۸ میلیارد تومانی به ۹۵۰ مدرسه پایتخت با اولویت مدارس دخترانه موجب شده تا بسیاری از مدارس همزمان به محیط‌های ورزشی نیز تبدیل شوند. بی‌شک یکی از پایه‌های ورزش همگانی بر توسعه ورزش مدارس استوار است.»
    سردار آقامیر ساماندهی شش هزار تیم ورزشی بانوان در سال ۸۹ و افزایش ۵۰۰درصدی برنامه‌های جاری ورزشی در سال جاری را از دیگر اقدامات شهرداری تهران در راستای بسط و گسترش ورزش همگانی خواند.

    - معصومه تهرانچی معاون ‌برنامه‌ریزی دفتر توسعه ورزش بانوان سازمان تربیت بدنی در خصوص برنامه‌های ورزش بانوان گفت:‌ «برگزاری مسابقات و ارائه خدمات در ورزش بانوان با محور ورزش همگانی و ورزش قهرمانی در سال ۸۹  جزء برنامه‌‌های ورزش بانوان است.»
    وی با تاکید بر ضرورت تشویق زنان و به ویژه دختران به ورزش و داشتن تحرک از برگزاری مسابقات ورزشی در بخش روستا‌یی و عشایری کشور و ایجاد کلاس‌‌های ورزشی در شهرستان‌ها و روستاهای کشور به منظور ترغیب بانوان به ورزش در سال ۸۹ خبر داد.

    - المپیاد ورزشی بانوان زیر ۲۶ سال وزارت نفت در سال ۸۹ برگزار شد. وزارت نفت از تلاش خود برای تقویت ورزش بانوان خبر داد.

    - چهره‌های برتر ورزش‌های رزمی بانوان در سال ۸۹
    تکواندو
    پریسا فرشیدی: کسب مدال نقره بازی‌های آسیایی گوانگژو و مدال طلای مسابقات جام فجر
    راحله آسمانی: کسب مدال نقره بازیهای آسیایی گوانگژو، مدال طلای تورنمنت بین‌‌المللی منچستر و مدال طلای مسابقات بین‌المللی جام فجر
    سمانه شش پری: کسب مدال برنز بازی‌های آسیایی گوانگژو، مدال نقره آسیایی قزاقستان، طلای جام فجر و طلای مسابقات بین‌المللی منچستر

    مربیان برتر
    رضا مهماندوست: قهرمانی با تیم ملی ایران در مسابقات آسیایی قزاقستان، جام جهانی چین و بازی‌های آسیایی گوانگژو
    مریم آذرمهر و مینو مداح: موفقیت با تیم ملی بانوان اعزامی به بازی‌های آسیایی گوانگژو    ووشو
    خدیجه آزاد پور: کسب مدال طلا در بازی‌های آسیایی گوانگژو
    پیش از خدیجه آزادپور بانوان فراوانی در مسابقات بین المللی حاضر شدند اما او برا یاولین بار خوش‌رنگ ترین مدال را از آن خود کرد.
    الهه منصوریان: کسب مدال برنز بازی‌های آسیایی گوانگژو، مدال طلای جام جهانی ساندا چین، مدال طلای جام قفقاز و دریافت تندیس با اخلاق‌ترین ورزشکار زن ایران
    ورزشکار برنزی زن ایرانی در رشته ووشو در هنگام پخش مدال از دست دادن به یک مقام مرد در این مسابقات خودداری و از وی عذرخواهی کرد. بعضی رسانه های داخلی این صحنه را حذف کردند! منصوریان نخستین مدال آور تاریخ ووشوی بانوان ایران در ادوار بازی های آسیایی لقب گرفت.

    جودو
    سمیرا ملکی‌پور و فاطمه چالاکی: کسب مدال برنز در اولین حضور خود با حجاب اسلامی در بازی‌های آسیایی گوانگژو

    - پروانه تورانیان، نایب رییس فدراسیون ورزش‌های رزمی، در جمع روسای هیاتهای ورزشهای رزمی بانوان کشور در زنجان در اسفند ۸۹ اعلام کردد: «بر اساس تصمیم اتخاذ شده از سوی این فدراسیون از اردیبهشت ماه سال ۹۰، برای نخستین بار مسابقات کیک بوکسینگ بانوان ایران به صورت لیگ برگزار می‌شود.»

    - مرجان کلهر، ورزشکار برجسته رشته اسکی، به عنوان اولین زن ورزشکار ایرانی به المپیک زمستانی ونکوور کانادا راه یافت. اگر چه کلهر پیش از این اولین مدال جهانی زنان را با کسب برنز مسابقات ترکیه برای ایران به ارمغان آورده بود، اما در کانادا نتایج خوبی کسب نکرد. البته حضور کلهر جوان ۲۱ ساله در این المپیک خود موفقیت خوبی به شمار می آید.

    - لیلا ابراهیمی، دونده سه هزارمتر بامانع، در گفتگویی در اردیبهشت ۸۹ گفت: «هر چند مدال سه هزارمتر بامانع آسیا را دارم، اما ما در ایران امکانات این رشته را نداریم و به نظرم با ادامه کار در این رشته، وقتم را تلف می کنم.»

    - پس از کش و قوس‌های فراوان، سرانجام فیفا با حجاب دختران فوتبالیست ایران در المپیک سنگاپور موافقت کرد.

    - فاطمه اردستانی فوتبالیست نوجوان ورامینی، از سوی فیفا به عنوان ستاره تیم ملی کشورمان در مسابقات المپیک نوجوانان جهان معرفی شد. این بازیکن خوش تکنیک به جهت بازی های زیبا و به ثمر رساندن ۲ گل و چندین یاس گل که منجر به حضور تیم ملی در مسابقه رده بندی شد، به این عنوان ارزنده دست پیدا کرد.
    دختر ۱۵ ساله ورامینی از خانه ۲۶ متری پدر کارمندش، به مبارزه با بیماری غده فوق کلیوی اش همت گماشت و پرواز فوتبالی‌اش را تا کاپیتانی تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران ادامه داده است.
     
    - بانوان جانباز و معلول کشورمان در سال ۸۹ در پنج رویداد مهم ورزشی خارج از ایران شرکت کردند که ره آورد این حضور ۳۲ مدال سه رنگ است. مهمترین این رویدادها، نخستین دوره بازی های پاراآسیایی گوانگژو است که کسب ۱۳ مدال در هفت رشته ورزشی بانوان این رقابتها برای نخستین تجربه حضور در این مسابقات نتیجه قابل قبولی است.
    توزیع سه دوره مدال بانوان نخستین دوره بازی های پارآسیایی در رشته‌های شمشیر بازی و دوومیدانی توسط بتول مشرف جوادی، نایب رییس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین، نیز که برای نخستین بار به عنوان یک بانوی محجبه انجام شد و بسیار مورد توجه رسانه ها قرار گرفت.
    همچنین مشرف جوادی به عنوان نماینده ورزش بانوان معلول ایران در فاصله ایستگاه ۱۹ تا ۲۰ مسیر حمل مشعل نخستین دوره بازی های پاراآسیای به حمل مشعل پرداخت.
    در این رقابتها سوت داوری چندین مسابقه والیبال نشسته بانوان را لیلی توکلی از ایران زد و در بخش تیروکمان نیز مهناز عبدالکریمی به عنوان نماینده داوری کشورمان به قضاوت این بازی ها پرداخت. در سال ۲۰۰۸ و در نشست دوم کمیته پارالمپیک آسیا به پیشنهاد ایران طرح استقلال کمیته ورزش زنان از کمیته ورزش و توسعه تصویب شد و تصویب نهایی آن نیز در کمیته اجرایی پارالمپیک آسیا در حاشیه بازی های پاراآسیایی ۲۰۱۰ گوانگجو انجام شد.
    مسابقات قهرمانی جهان تیراندازی چک، مسابقات تیروکمان قهرمانی جهان در ترکیه، مسابقات بین المللی دوومیدانی تونس و تورنمنت تنیس روی میز پکن چهار رویداد دیگر حضور بانوان معلول ایران در مسابقات برون مرزی سال ۸۹ است.
    اسامی مدال آوران بانوی جانباز و معلول ایران در سال ۱۳۸۹ به تفکیک رنگ مدال به قرار زیر است:
    مدال طلا (۵ عدد):
    - مرضیه صدقی، پرتاب نیزه اف ۵۴ تا ۵۷ (پاراآسیایی)
    - راضیه شیر محمدی، تیراندازی رشته ریکور ایستاده (پاراآسیایی)
    - ساره جوانمردی، تپانچه (قهرمانی جهان)
    - عالیه محمودی، تیروکمان (قهرمانی جهان)
    - زهرا نعمتی، تیراندازی (قهرمانی جهان)
     
    مدال نقره (۱۰ عدد):
    - لیلا ملکی، پرتاب نیزه کلاس اف ۵۵ (پاراآسیایی)
    - مرضیه صدقی، پرتاب وزنه کلاس اف ۵۴ (پاراآسیایی)
    - ساره جوانمردی، تپانچه ۱۰ متر بادی (پاراآسیایی)
    - زهرا نعمتی، دو مدال نقره در دو ماده مسابقات تیراندزای (قهرمانی جهان)
    - راضیه شیرمحمدی، دو مدال نقره در دو ماده مسابقات تیراندزای (قهرمانی جهان)
    - زهرا جوانمرد، تیروکمان (قهرمانی جهان)
    - فاطمه منتظری، پرتاب وزنه (بین المللی تونس)
    - الهام چزانی، تنیس روی میز (تورنمنت پکن)    مدال برنز (۱۷ عدد):
    - لیلا مالکی، پرتاب وزنه اف ۵۴ (پاراآسیایی)
    - فاطمه منتظری، پرتاب وزنه اف ۵۷ (پاراآسیایی)
    - فاطمه منتظری، پرتاب دیسک کلاس اف ۵۷ (پاراآسیایی)
    - سیده اعظم رضایی، ۱۰ متر ایستاده تفنگ بادی (پاراآسیایی)
    - عالیه محمودی، ۱۰ متر ایستاده (پاراآسیایی)
    - زهرا نعمتی، ریکور دبیلو یک (پاراآسیایی)
    - ساره جوانمردی، تپانچه (قهرمانی جهان)
    - عالیه محمودی، (قهرمانی جهان)
    - فاطمه منتظری، پرتاب دیسک (قهرمانی جهان تونس)
    - مرضیه صدیقی، پرتاب نیزه (بین المللی تونس)
    - لیلا ملکی، پرتاب وزنه (بین المللی تونس)
    - مهناز حدادی، تنیس روی میز (تورنمنت پکن)
    - نرگس خزایی و فروغ بختیاری، تیم دو نفره تنیس روی میز (تورنمنت پکن)

    رشته های تیمی:
    - گلبال زنان (پاراآسیایی)
    - تیم ملی تنیس روی میز زنان (پاراآسیایی)
    - تیم ملی والیبال نشسته زنان (پاراآسیایی)
    - تیم ملی تنیس روی میز بانوان (تورنمنت پکن)

    - مرضیه اکبر آبادی، معاون سازمان تربیت بدنی، در گفتگو با پانا گفت: «برای اولین بار در سال ۱۳۸۹ تقویم مستقل ورزشی برای زنان تهیه و در سال ۹۰ هم این کار تکرار خواهد شد.»
    به گفته وی در سال گذشته ۸ مورد مجوز برای پوشش بانوان در رشته‌ها گرفته شد، اما مسابقات رسمی چیز متفاوتی هست. بنابر این معاونت بانوان مکلف شد تا در همه رشته ها مجوز پوشش را گرفته و در رشته های ورزشی با دو تیم مردان وزنان در رقابت های آتی بازی های آسیایی شرکت شود.
    اکبرآبادی با اشاره به این مطلب که در بحث مربیگری ضعف داشتیم عنوان کرد: «شورای فنی تشکیل داده و مدیر فنی این شورا را از مربیان خوب مرد قرار دادیم تا در بحث برنامه نویسی زنان، به ما کمک کنند. فعال سازی استعدادیابی در حوزه ورزش بانوان یکی از موفقیت های ما بود تا از روش گلخانه ای خارج و به سمت استعدادهای نهفته جمعیت فعال در هر رشته برویم.»

    - مشاور شهردار تهران در امور بانوان و رئیس توانمند سازی زنان سرپرست خانوار شهرداری تهران  در حاشیه بازدید از بوستان ولایت در جنوب شهر تهران از افتتاح بزرگترین مجموعه شهر بانوی کشور در این بوستان تا سوم خرداد ماه سال ۹۰ خبر داد.
     1. امتیازدهی:
      لطفا منصفانه امتیاز دهید.
       1.  
       2. ۰۰%
       3. تعداد: ۰۰ رای
     1. ارسال نظر  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷