1294
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
     1. راحیل آجودانی
       1. اندازه متن:
       2.  
       3.  
      نظرات (۰۰)
      تعداد بازدید: 1294
      نسخه مناسب چاپ
      ارسال به ديگران
      اضافه کردن به علاقمندی ها
    زنان نمونه کشور که رئیس جمهور از آنان تقدیر کرد.
    - دکتر آلینوش طریان
    اولین بانوی استاد فیزیک دانشگاه تهران، دارای مدرک دکترای فیزیک ستارگان از دانشگاه سوربن فرانسه است. دکتر طریان بنیانگذار اولین رصدخانه و تلسکوپ خورشیدی تاریخ نجوم کشور در مرکز ژئوفیزیک دانشگاه تهران می‌باشد. او همچنین به عنوان چهره ماندگار در عرصه علمی نیز برگزیده شده است.

    - فرشته مهدوی تلارمی
    این بانوی مبتکر ایرانی دارای مدرک سطح دو از جامعه الزهرا حوزه علمیه قم و حافظ کل قرآن کریم می‌باشد. او که سابقه فعالیت بسیاری در بسیج و در عرصه های فرهنگی، هنری، اجتماعی، سیاسی و بهداشتی دارد، دارای حداقل ۱۳ مورد ابتکار و اختراع نیز می‌باشد. او در مسابقات بین المللی اختراعات ۲۰۰۵ ژنو صاحب دو مدال نقره و برنز شد. 

    - بانو مجتهده زهره صفاتی
    بانو صفاتی همسر عالم فقیه آیه ا... العظمی محمدحسن احمدی فقیه است که به تدریس دروس خارج فقه و اصول مشغول است. ایشان از مبارزین فعال پیش از انقلاب است که سابقه ممنوع المنبر شدن، و بازداشت در رژیم سابق را دارد و برادرش نیز در همان زمان به شهادت رسیده است. وی که در محضر افرادی چون شهیدان آیت ا... مطهری، آیت ا..ه بهشتی و آیت ا... قدوسی درس خوانده است، موسس حوزه علمیه خواهران قم می‌باشد. او به عنوان مظهر زهد و پارسایی شناخته شده است.

    - معصومه آباد
    معصومه آباد دکترای جنین شناسی و اسیر جنگی در زندان الرشید و ابوغریب بغداد نماد ایمان و استقامت است. او مسئول درماگاه برون مرزی مهاجرین جنگ تحمیلی و مسئول بخش زایمان بیمارستان نجمیه بوده است. او فعالیتهای فرهنگی هنری گسترده‌ای با مجموعه‌های مختلف، از جمله روایت فتح، داشته است و موفق به دریافت لوح تقدیر برترین مولف حوزه ایثار و شهادت نیز شده است.

    - نجمه کربلائی نوروز
    نجمه کربلایی کارشناس مترجمی زبان آلمانی و کارمند سفارت جمهوری اسلامی ایران است. او که پرستار شهید چمران و شهید فیاض بخخش بوده است، در اکیپهای پارتیزانی نیز فعال بوده است. وی در جهاد سازندگی و کمیته امداد امام خمینی نیز فعالیت داشته و عضو اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا است.
    کربلایی نوروز مؤسس تیم ورزشی بانوان مسلمان کشورهای اسلامی مقیم آلمان است و به راه اندازی مراسم مذهبی، فرهنگی و سیاسی با نظارت نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان اروپا مشغول است. عضویت در کانون دانش آموختگان مسلمان اروپا، عضویت در انجمن زنان پیرو اهل بیت، عضویت داوطلب آزاد هدایتی هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، همکاری با امور زنان دانشگاهی آزاد اسلامی، همکاری با دفتر امور زنان سپاه و مدیر پروژه آموزشی اوقات فراغت دختران خانواده سپاه، مؤسس خانه محله سرچشمه و مدیریت اجرائی آن، مدیر خانه محله ناصر خسرو، مدیر خانه فرهنگ بهار، همکاری با استانداری استان کرمان درخصوص کمک رسانی به شهرستان زلزله زده بم و طرح اسکان موقت بم از دیگر فعالیت های این بانوی فعال ایرانی است.

    - اعظم چراغ
    او همسر جانباز و شهید والامقام سپهری است که علاوه بر عضویت در تیم والیبال همسران جانبازان استان تهران، به ورزش تیراندازی نیز مسلط است. اسوه مهربانی و ایثار از سال ۶۵ پرستاری از همسرش را بر عهده گرفت تا سرانجام در سال ۸۵ همسرش به شهادت رسید. خانم چراغ دارای دو فرزند ۱۶ و ۱۹ ساله می‌باشد.

    - امینه وهاب زاده
    وهاب زاده جانباز ۷۰% جنگ تحمیلی و دارای یک فرزند می‌باشد. وی از مبارزان نستوه زمان پهلوی است که به مدت ۹ سال به طور متوالی توسط ساواک شکنجه می‌شد. او امدادگر جبهه های جنگ، فرمانده پایگاه مسجد امام خمینی (ره) و مسئول ناحیه اکباتان در دوره های انتخاباتی شورای نگهبان بوده است. وهاب زاده به عنوان جلوه مقاومت، ایثار و عشق به انقلاب شناخته شده است.
     1. امتیازدهی:
      لطفا منصفانه امتیاز دهید.
       1.  
       2. ۱۰۰%
       3. تعداد: ۰۱ رای
     1. ارسال نظر  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷