1108
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
     1. راحیل آجودانی
       1. اندازه متن:
       2.  
       3.  
      نظرات (۰۰)
      تعداد بازدید: 1108
      نسخه مناسب چاپ
      ارسال به ديگران
      اضافه کردن به علاقمندی ها
    زنان نمونه کشور که رئیس جمهور از آنان تقدیر کرد.
    -  فرشته ولویون
    بسیار بودند زنانی که برای حفظ اقتدار کشورشان از جان و مال خود مایه گذاشتند و در برابر ظلم و ستم ایستادگی کردند. از جمله این بانوان مبارز می‌توان به فرشته ولویون اشاره کرد. او از بانوان فعال در عرصه‌های علمی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی نیز هست.
    ایشان که دکترای آموزش بهداشت دارد، در زمان جنگ به عنوان پرستار مجروحین جنگی در بیمارستان‌های صحرایی جنوب و شیفت های ۴۸ و ۷۲ ساعته بیمارستان طالقانی آبادان شرکت می‌کرد. ولویون در آن زمان تیم‌های پشتیبانی خواهران در پشت جبهه را تاسیس کرد و مسئولیت اعزام پزشکان به مناطق عملیاتی را بر عهده گرفت. او بارها به عنوان سرگروه با گروه پزشکی به خط مقدم اعزام شد.
    او به همراه همسرش، دکتر مصطفی شهیدزاده، مبارزات فراوانی را علیه رژیم پهلوی انجام دادند که در این راه همسرش به مقام رفیع شهادت نایل شد. از جمله پست‌های مدیریتی او می‌توان به مدیریت ساماندهی آموزش و پژوهش دفتر امور زنان سپاه اشاره کرد. او همچنین موسس کمیته پزشکی در جهاد سازندگی بوده است.

    -  زینت رفیع نژاد
    او همسر جانباز آزاده عبدالحمید شیخ ابولی و دارای مدرک کارشناسی مهندسی برق با گرایش کنترل
    و کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات رشته شبکه کامپیوتری است. وی در آموزش و پژوهش و به عنوان مدیر آموزشکده الزهرا شاغل بوده و مسئول بسیج دانشگاهی و عضو فعال در جلسات مذهبی و سخنرانی‌ها است.
    رفیع نژاد عضو انجمن‌های تحقیقاتی «نهج البلاغه»، «تفسیرهای موضوعی» است و همچنین در عرصه‌های اجتماعی و سیاسی، آموزشی، فرهنگی و مهارتی حضور فعال دارد. 

    -  زهرا شیرپور
    او مادر بزرگوار سه شهید ۱۵، ۱۷ و ۱۹ ساله و جانباز بالای ۷۰ درصد است که علاوه بر تأسیس صندوق قرض الحسنه، مدیریت برنامه‌های مختلف مذهبی و فرهنگی را بر عهده داشته است. ایشان در حوزه‌های علمیه و بسیج در برگزاری کلاسهای آموزش قرآن (تجوید، حفظ)، در اجرای طرح امر به معروف و نهی از منکر، برگزاری کلاسهای آموزش اخلاق اسلامی، احکام سیاسی، حدیث و مباحث علمی نقش فعال داشته است.

    - شهلا ده بزرگی
    خلبان سازمان هواپیمایی کشور دارای گواهینامه خلبانی بازرگانی و خواهر شهید غلامرضا ده بزرگی است.
    او دارای درجه رتبه بندی معلم خلبانی درجه، دارای درجه رتبه بندی پرواز با دستگاه ریتینگ اینسترامت می‌باشد. گذارندن دوره پرواز فلایت چک -اخذ تایپ هواپیمایی جت فالکون از دیگر توفیقات وی است.
    آموزش خلبانی به دانشجویان در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، کمیته انقلاب اسلامی، نیروی دریایی، جهاد سازندگی و شرکتهای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و خدمات هوایی آسمان و سایر ارگانهای مملکتی از جمله فعالیتهای اوست.

    - بتول جنیدی
    بتول جنیدی مادر شهیدان نصراله، محمد و رضا جنیدی و فرزند جانباز و نیز همسر حجه الاسلام و المسلمین جنیدی می‌باشد. وی اسوه صبر، مقاومت و ایثار در هشت سال دفاع مقدس است و از سوی حوزه علمیه خواهران به عنوان مادر و همسر نمونه نیز انتخاب شدند. ایشان مؤسس مدرسه علمیه فاطمیه (س) و جزو خیرین مدرسه ساز می‌باشد و سابقه طولانی در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و ینز ترویج دین اسلان در روستاها و شهرهای مختلف دارد.

    -  فاطمه رخشانی
    فاطمه رخشانی دانشیار رشته آموزش بهداشت و رتبه اول دکترای آموزش بهداشت، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی، و نماد امیدواری و بالندگی می‌باشد. وی در کارنامه سوابق خود معاونت پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی، عضویت در شورای تحقیقات استان سیستان و بلوچستان، ریاست دانشکده بهداشت، عضویت در کمیسیون تخصصی پژوهشکده تعلیم و تربیت استان سیستان و بلوچستان، عضویت در کمیته‌های علمی کنگره سراسری مراقبت‌های ویژه نارسایی کلیه و مراقبت‌های پرستاری، عضویت در کمیته علمی همایش کاربردی زن و کار، عضویت در کمیسیون تخصصی شورای تحقیقات آموزش و پرورش، عضویت در هیات تحریریه مجله علمی و تخصصی آموزش و بهداشت و مجله طبیب شرق را به ثبت رسانده است.

    - شکوفه ابراهیمی
    وی همسر شهید اسماعیل یعقوبی و دارای ۷ فرزند می‌باشد. بزرگترین فرزند ابراهیمی در زمان شهادت پدر ۱۰ ساله داشته است. وی به خاطر تربیت فرزندانی موفق به عنوان اسطوه ایثار، مادری و همسر نمونه از استان اردبیل انتخاب شده است. فرزندان وی فاطمه، پزشک عمومی؛ زهرا، لیسانس مدیریت بازرگانی؛ مینا، دندانپزشک؛ معصومه، فوق لیسانس معماری؛ زیبا، مهندس منابع طبیعی؛ مریم، مهندس عمران؛ و تنها پسر ایشان، مهندس عمران هستند.

    -  دکتر شمس وزیریان
    دکتر وزیریان فوق تخصص نفرولوژی کودکان از دانشگاه سنت آنتوان پاریس و اولین استاد زن در دانشگاه‌های کرمانشاه است. از موفقیتهای او می‌توان به کسب عنوان نخستین پروفسور زن در کرمانشاه،  عضو شوراهای پژوهشی دانشکده‌های علوم پزشکی اهواز و کرمانشاه، عضو هیاتهای برگزار کننده سمینارها و کنگره‌های دانشگاه علوم پزشکی اهواز و کرمانشاه، مدیر گروه نفرلوژی کودکان، عضو کمیته‌های کاهش مرگ و میر مادران و نوزادان، عضو شورای آموزشی و پزشکی جامعه‌نگر، و عضو کمیته ارتقا اشاره کرد. وی که به دلیل موفقیتهای علمی برجسته و به عنوان مادر و همسر نمونه در استان کرمانشاه برگزیده شده است، تاکنون مقالات و سخنرانی‌های متعددی را نیز در کنگره‌های داخلی و بین‌المللی ارائه داده است.

    -  زهرا فروتن
    خانم فروتن همسر شهید سیدعلی حسینی و خواهر شهید محمد فروتن و دارای ۵ فرزند است که بزرگترین و کوچکترین فرزندانشان در زمان شهادت پدر ۱۱ و ۳ ساله بوده‌اند.
    وی که اسوه مقاومت و ایثار و همسر و مادر نمونه در استان خراسان رضوی شناخته شده است، در وزارت آموزش و پرورش مشغول به کار بوده و فرزندان موفقی را تربیت نموده است؛ اعظم، فوق لیسانس ادبیات فارسی از دانشگاه مشهد؛ اکرم، دکترای معماری از دانشگاه تهران؛ مهدی، دکترای دندانپزشکی از دانشگاه مشهد؛ رضا، فوق لیسانس معماری از دانشکده یزد؛ محمد، مهندس کامپیوتر از دانشگاه مشهد فرزندان وی می‌باشند.

    - منصوره ابوالفتحی
    ابوالفتحی دارای مدرک لیسانس مهندسی کشاورزی، فوق لیسانس و دکترای بیماری‌شناسی گیاهی می‌باشد. وی عضو هیأت علمی، دانشیار پژوهش و سرپرست آزمایشگاه مایکوتوکسین بخش بیماریهای گیاهی مؤسسه تحقیقات آفات و بیماریهای گیاهی و پژوهشگر بخش بیماریهای مؤسسه تحقیقات آفات و گیاهی است. وی به دلیل موفقیت در عرصه خانواده و اجتماع به عنوان همسر و مادر نمونه از سوی وزارت جهاد کشاورزی برگزیده شده است.

    - هاجر اباذری
    وی مادر ۳ شهید بزرگوار است که از مبارزین پیش از انقلاب و از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس بودند. اباذری به خاطر تربیت فرزندان انقلابی و سلحشور در راه اسلام و وطن به عنوان مادر و همسر نمونه استان آذربایجان غربی شناخته شده است.

    - پروین سلیحی
    پروین سلیحی همسر شهید مرتضی لبافی نژاد و دارای دو فرزند است. او گه دانش آموخته کارشناسی ارشد بهداشت مادر و کودک است، مسئولیت آموزش و مربی‌گری در دانشگده پرستاری دانشگاه اصفهان، نمایندگی ملس شورای اسلامی از شهر تهران، مشاوره به معاونت درمان وزارت بهداشت را در کارنامه خود دارد. او از سال ۷۵ به عنوان مدیر دفتر امور زنان و خانواده سازمان صدا و سیما و مشاور ریاست سازمان مشغول به کار می‌باشد. وی همچنین نماینده صدا و سیما در شورای فرهنگی اجتماعی زنان است. سیحی که سابقه طولانی در مبارزات قبل از انقلاب دارد، به عنوان مبارز سیاسی و موفق در عرصه خانواده و اجتماع برگزیده شده است.
               
    - فاطمه نخعی نژاد
    فاطمه نخعی نژاد که مظهر مقاومت و ایستادگی در استان سیستان و بلوچستان است همسر و یک فرزند جانباز از دوران جنگ به یادگار دارد و فرزند دیگرش نیز به شهادت رسیده است. برادر وی نیز از شهدای پیش از انقلاب می‌باشد. او که در مقطع کارشناسی علم تربیتی تحصیل کرده و در به عنوان مدرس و مدیر نمونه در آموزش و پرورش اشتغال دارد، کارنامه‌ای طولانی در فعالیتهای سیاسی، اجتماعی، مذهبی و تربیتی در سوابق خود دارد.
     
    - لاله کشاورز
    لاله کشاورز دارای مدرک دکترای دندانپزشکی، دارای مدرک سنگ‌نوردی درجه۳، مربیگری درجه ۳ کوهپیمایی و درجه ۳ یخ و برف است. او که سمبل زن مسلمان شجاع می‌باشد در سال ۸۲ به قله نیرخاه و در سال ۸۴ به قله اورست صعود کرده است. وی مقام اول مسابقات کشوری سنگ‌نوردی را نیز در افتخارات خود دارد.

    - افسانه صفوی
    خانم صفوی استاد دانشگاه و دارای مدرک دکترای شیمی از دانشگاه بیرمنگهام می‌باشد که موفق به دریافت جایزه دوم تحقیق در چهارمین جشنواره خوارزمی شده و اولین استاد شمیران است. وی بانوی منتخب از ایران در آکادمی علوم جهان سوم و برنده جایزه پرفسور عبدالسلام در کشور ایتالیا، برنده بورس هامبوست از کشور آلمان، عضو هیأت تحریریه مجلات علوم و فناروی ایران و مجله انجمن شیمی ایران، مشاور اداره کل محیط زیست استان فارس و داور مقالات مجلات معتبر بین المللی بوده است. او چهره منتخب استان فارس در عرصه علمی و پژوهشی است.

    -  شهربانو حسینی
    شهربانو حسینی مادر شهیدان حسین و اکبر کاغذلو و مادر جانباز سرافراز شعبان کاغذلو (دارای مدرک فوق لیسانس و شاغل در وزارت آموزش و پرورش) است.
    وی بانوی نمونه سرپرست خانواده نام گرفته و حضور فعال در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و احیاء امر صنایع دستی در زمینه پرورش کرم ابریشم و بافندگی پارچه‌های ابریشم در منطقه از دیگر فعالیتهای این بانوی نمونه می‌باشد.

    - صغری طالب‌پور
    او که خود جانباز ۷۰ درصد می‌باشد، فرزند و خواهر دو شهید بزرگوار و خواهر یک جانباز ۵۰ درصد است. طالب پور که پس از جانبازی تحصیلات خود را از سیکل مجددا آغاز می‌کند، اکنون دارای مدرک دکترای داروسازی می‌باشد. وی به مناسبت موفقیت در عرصه‌های علمی به عنوان اسوه صبر و مقاومت و بانوی نمونه استان خوزستان شناخته شده است.

    -  راضیه بوباش
    راضیه بوباش همسر شهید جانباز شایسته فر است که پس از ۲۴ سال جانبازی به مقام شهادت دست یافت. او کارشناس پرستاری از دانشگاه شهید بهشتی است و به عنوان مدرس آموزش و پرورش و استاد حوزه اشتغال دارد. وی با نهایت عشق و ایثار بدون هیچ کمک و یاوری، و تنها با استعانت از خداوند متعال به مدت ۲۴ سال از همسر جانباز خود مراقبت نمود و به همین دلیل به تحصیل در رشته پرستاری پرداخت.
    او در تربیت فرزندان خود نیز موفق بوده است؛ دختر بزرگ وی دانشجوی فوق لیسانس الکترونیک و حافظ قسمتی از قرآن، دختر کوچکش مشغول به تحصیل در مقطع دبیرستان و حافظ کل قرآن و پسر او رتبه برتر مرحله ابتدایی المپیاد ریاضی و محصل مقطع دبیرستان است.

    - معظمه آقالو
    معظمه آقالو دارای مدرک لیسانس برق با گرایش الکترونیک است که به عنوان مهندس طراح سخت افزار و نرم افزار در سازمان صاایران و صنایع مخابرات مشغول به کار است. او کارشناس نمونه واحد تحقیقات تاکتیک، رتبه دوم مراکز تحقیقاتی سامانه محور (نوآوری تولید محصولات جدید نیروهای مسلح)، رتبه اول حوزه صنعتی فنی جشنواره زنان متخصص وزارت دفاع در سال ۸۴ می‌باشد. وی به واسطه انجام فعالیتهای صنعتی و فنی تحقیقاتی در سطح گسترده و موفقیت در پروژه‌های نظامی به عنوان بانوی موفق در حوزه صنعتی، فنی و تحقیقاتی شناخته شده است.

    - منصوره باریک بین
    اسوه صبر، ایثار و فداکاری استان قزوین، دارای ۵ فرزند شهید و جانباز می‌باشد که دو فرزند وی پیش از انقلاب و یک فرزندش در دوران جنگ به شهادت رسیدند. وی که خواهر آیت ا... باریک بین، امام جمعه قزوین نیز می‌باشد، در عرصه اجتماعی و خیریه بسیار فعال است.
     1. امتیازدهی:
      لطفا منصفانه امتیاز دهید.
       1.  
       2. ۰۰%
       3. تعداد: ۰۰ رای
     1. ارسال نظر  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷